Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Prostorové obrazky Premysla Kubely / ABC
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 24.11.2007 20:56 so    Předmět: Diorama - Prostorové obrazky Premysla Kubely / ABC Citovat

Ahoj, snad Vás tu mezi těmi dokonalými modely, které papír už mnohdy nepřipomínají ani na druhý pohled neurazí trocha nostalgických jednoduchých obrázků, které v abíčku viděl určitě každý Smile Nějak mě teď chytly, nejprve jako dárky a pak už jen pro jejich na první pohled opravdu papírovou líbivost.

Fénická gaula

Dinosauří hnízdo

Potopený Titanic

Sever proti Jihu - Boj o most (jediný Nekubela:))

Stará kovárna

Stará venkovská škola

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)

Naposledy upravil Martin Č. dne 14.5.2011 12:53 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
praguemodels

PříspěvekZaslal: 24.11.2007 22:01 so    Předmět: Citovat

Ja myslim, ze narozdil od mnoha jinych modelu v teto sekci, ty tvoje sem rozhodne patri. Nejen, ze jsou to opravdu dioramata ale jsou opravdu krasne. A taky krasne udelane... sam se jich par postavil... vytvarne jsou to krasne udelane veci... diky za ne

P.
Jehlin

PříspěvekZaslal: 25.11.2007 13:41 ne    Předmět: Citovat

Je to pěkné a rozhodně to sem patří. Nejvíc se mi líbí ta kovárna a škola, myslím si, že se tato diorámata dají pěkně "tunit" a vznikne z nich krásná věc, která může být třeba vhodným dárkem. Mám já doma něco takového placatého?????? Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mahmuda

PříspěvekZaslal: 26.11.2007 10:08 po    Předmět: Citovat

Tyhle dioramka jsou naprosta bomba, podle vysledku na aukro.cz jsou porad popularni a zadana, prave pro to me udivilo, ze je tady na foru jeste nikdo neukazal. Vysli prece mraky figurek, neandrtalci, indiani, vojaci vsech udobi, dinosauri svech veku, rozmeru a apetitu.... to by bylo muuuzeum.... Kde jinde se muze sejit Astek, vojak z Tricetilete valky a gladiatori (a vsechny tri sezrat nejaka obrnena fosilie)? Dioramata a figurky byli s miniboxy asi nejvetsim fenomenem ABC v bobe, kdy se jeste tisklo na opravdovy papir ve skutecne tiskarne a pouzivali se nezasnezene barvy. Moc se Ti ty prostorove obrazky povedli. Asi take oprasim sve archivni desky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
hromadko.s

PříspěvekZaslal: 26.11.2007 17:58 po    Předmět: Citovat

Já mám taky...

mazanov

PříspěvekZaslal: 26.11.2007 18:37 po    Předmět: Citovat

Také jsem jich kdysi pár udělal, ale asi rozdal jako dárky, dnes si už ani nepamatuju, co na nich bylo, ale tyhle to nebyly (snad jen ta Fénická gaula mi je nějak povědomá). Ještě byl Albatros vjíždějící do tunelu, ale ten mám myslím ještě doma placatý. Co takhle se domluvit a na nějaké soutěži udělat přehlídku obrázků?
Ćím menší, tím lepší. Ale pod 1:120 jsem ještě nešel a ani to nemám v plánu :o)
mahmuda

PříspěvekZaslal: 26.11.2007 20:18 po    Předmět: Dio Citovat

Jsem pro! Muj nejoblibenejsi je ten s lovci medvedu, jak tam saman dava jednu urizlou medvedi kebuli mezi kameny. Nebo ta brana do slovanskeho hradiste. To z tech malych. Z velkych treba namesti s kasnou, nebo dum remeslnika (ale ten nemam Crying or Very sad ). A pak moc shanim zapasy gladiatoru - vymenim treba za tabor z Tricetilete valky!
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 27.11.2007 22:59 út    Předmět: Citovat

Díky za pochvalné reakce, Very Happy, časem sem přihodím třeba něco dalšího. A nějakou větší obrazárnu Mistra Kubelovského a jeho následovníků bych si v rámci výstavy papírových zvěrstev určitě prohlídl taky rád Smile

Lukáš

PříspěvekZaslal: 28.11.2007 9:49 st    Předmět: Citovat

Jéjej, to je krása. Co já sem se jich nalepil. Obzvlášť vzpomínám na tábor junáků, to bylo dílo.. Bohužel už jich mám jen pár a ani ty nevypadají moc pěkně. Snad z ničeho se tak špatně nedostává prach a naopak nikde se tak dobře nebydlí pavoučkům Smile
Gerry

PříspěvekZaslal: 28.11.2007 10:48 st    Předmět: Citovat

Já tyhlety diorámky taky vysloveně miluju...jednak pravěk (už jsem tu i nějaký somroval v Bazaru a stále ještě hoooodně chybí) a jednak historii, která se teď zalíbila i manželce coby učitelce dějepisu jako nádherná didaktická pomůcka....

http://www.gp-team.webgarden.cz/
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 29.11.2007 13:00 čt    Předmět: Citovat

"Kubeloviny" jsou naprosto geniální - krásná ukázka, jak autor v už dost pokročilém věku měl stále svou tvorbou co říci...

Taky jsem jich pár slípnul - řada těchto obrázků je velmi vkusnou výzdobou pokojíku. Jelikož je ale moje holky občas ze zdi sestřelily kopačákem, ženuška-učitělnica dějepravy si je odnesla do kabinetu a zachránila před devastací Cool...

První vzduchoplavci (vzlet montgolfiéry, 1783) - vyšlo v ABC č.3/33 ...

Fregaty 17. století - ABC č.11/29 ...

Náměstí v 16. stol. s opravdickou 3D-kašnou - ABC č.17/25 ...

Naposledy upravil Standa F. dne 27.3.2011 1:52 ne, celkově upraveno 2 krát.
Gerry

PříspěvekZaslal: 29.11.2007 13:05 čt    Předmět: Citovat

Vidím, Stando, jak oba máme stejnou příležitost jak za "obecně prospěšnou činnost" maskovat naše patlání .... Very Happy

Martin Č.

PříspěvekZaslal: 29.11.2007 16:24 čt    Předmět: Citovat

Abyste v tom nebyli sami, ty mé kubelovinky jsou převážně určené pro změnu mé přítelkyni, která se na učitelnici dějepravy teprave sama učí. Aktuální úkol je pro bakalářskou práci na téma odboje II. světové zpracovat "partyzánský úkryt", coby hmotnou přílohu práce Smile

Naposledy upravil Martin Č. dne 3.12.2007 18:16 po, celkově upraveno 1 krát.
pepe

PříspěvekZaslal: 30.11.2007 20:01 pá    Předmět: Citovat

Diorámy od Přemysla Kubely jsou super věc, kdysi jsem jich měl doma postaveno hafo, kde je jim, ale konec? Sad Diorámu "Partyzánský úkryt" si pamatuji strašně dlouho jsem ji scháněl Very Happy . To Martin Č. hoď sem pak foto jak se ti to povedlo. S partyzány byla ještě dioráma s názvem "Partyzáni v českých zemích" kde partyzáni přijímají shoz zbraní z letadla. Mám doma ještě nějaké placaté diorámy, asi se do nějaké pustím. Třeba takové "Dobývání hradu" je bomba.
Jen nevím jak vyřešit boky diorámy, kterou tvoří krabička, protože většinou tyto boky dost ruší celkový vzhled.
Gerry

PříspěvekZaslal: 3.12.2007 11:02 po    Předmět: Citovat

Standa, Martin : jak tak koukám, tak učitelka DEJ bude asi další diagnóza a poznávací znamení patlala.... Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: