Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

OSA AKM / Prvostavba / 1:50
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wedge

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 16:33 pá    Předmět: OSA AKM / Prvostavba / 1:50 Citovat

Ačkoliv jsem to neměl v plánu , pouštim se do dalšího nekosmického . Ani rover ani favorit nezůstanou ochuzeni , ale tenhle model dostává prioritu. Neni totiž pro mě , ale pro meho velitele "na zakázku" Laughing Jedná se o model kompletu OSA AKM , který byl ve výzbroji AČR od 21.3.1984 do 30.6.2007 . Já sám jsem na něm sloužil , a to celých 24 hodin Laughing Very Happy jistě každý chápe logiku armády (oxymoron) ,a tak to tu nebudu podrobněji probírat , protože vlákno muj velitel sleduje Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kuba78

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 17:35 pá    Předmět: Citovat

ja vubec nechci bejt rejpal, ale podle bilych okraju to vypada jako by si stavel ze scanu Smile
wedge

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 17:38 pá    Předmět: Citovat

Klidně rejpej , já model dostal takovej jakej je - scan to je určitě , je to na obyč čtvrtce což je zlo , ale já se s tim poperu...věřim že vlastník má originál , já jen lepím co jsem dostal Smile
wedge

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 19:21 pá    Předmět: Citovat

Takže díl číslo jedna je hotov , model je bez textur a nejsou na něm žádné "plastické" detaily , ty budu muset udělat růčo. Nejhorší je jak se čtvrtka láme , snad to později zakryje barva .Teď začnu trup upravovat. Jinak konstrukčně zatím neni co vytknout Wink

Naposledy upravil wedge dne 11.1.2008 19:24 pá, celkově upraveno 1 krát.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 19:23 pá    Předmět: Citovat

no kazdopadne jak znam ostatni modely tohohle vydavatelstvi, kvalita opravdu neni oslniva a ceka te dost prace udelat z toho model, takze good luck
wedge

PříspěvekZaslal: 11.1.2008 19:25 pá    Předmět: Citovat

Asi nejsem starej rajcovník, ale já vůbec netušil že tahle firma existuje...pokud je to teda firma Laughing
wedge

PříspěvekZaslal: 12.1.2008 0:14 so    Předmět: Citovat

Sice to vypadá že sem s tim moc nepohnul , ale to co byla jen textura je teď vystouplé , až to nabarvím tak to vynikne víc a bude to vypadat asi tak 100x lépe
Papergeorge

PříspěvekZaslal: 12.1.2008 3:06 so    Předmět: Citovat

Vzhledem ke skutečnosti, že tyhle typy plavajzníkových nosičů čehokoli mají odpružení každého kola na lichoběžníkovém rameni torzkama zvlášť, jsem zvědav, jak se s tím v tomhle měřítku popasujete oba. Jak Ty, tak vydavatelství. Hodně štěstí.

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
wedge

PříspěvekZaslal: 13.1.2008 16:56 ne    Předmět: Citovat

Děkuji za postřech , má odpověď je jednoduchá stejně jako díl kterým se s tím vypořádal výrobce...Já tento model lepím "z krabičky" tak jak je , je to víceméně dárek a upřímě řečeno absolutně mě nezajímá jak to řešil výrobce bazu , vystřihovánky nebo čehokoliv jiného Laughing Já se v kolových záležitostech absolutně nevyznám a kdybyste mi řekli že skutečnej BAZ má ten mechanismus řešenej krabičkou z papíru , tak bych neměl důvod vám nevěřit Very Happy prostě to je fuk , na detaily si hraju v kosmonautice ale toto prostě nikdy nebyl , neni a ani nikdy nebude muj obor...proto se omlouvám za jednoduše řešenou konstrukci podvozku...prostě mi na tom nezáleží Very Happy
wedge

PříspěvekZaslal: 13.1.2008 19:41 ne    Předmět: Citovat

Tak po víkendu , kdy jsem modelově abstinoval jsem s tím zas o pár krabiček pohnul , umim to i lépe , ale model sám je očividně proti postavení ...ale to pujde Smile
wedge

PříspěvekZaslal: 15.1.2008 21:31 út    Předmět: Citovat

dneska jsem vyzkoušel svuj první pokus o "ošpinění" i přesto že to zkušení patináři asi sjedou , ještě se pokusím drybrushem OSU odřít
wedge

PříspěvekZaslal: 21.1.2008 15:20 po    Předmět: Citovat

BAZik dostal podvozek ale ještě je třeba ho upravit...takže spodní část je hotová a já využiju NV a vrhnu se na horní Smile Nemam s patinou zkušenosti ale doufam že je model dostatečně umaštěn

Laughing
wedge

PříspěvekZaslal: 1.2.2008 15:40 pá    Předmět: Citovat

Po delší době se opět dostávám k ose (pro velitele - pracoval jsem na ní , ale pomalinku) a protože jsem nemocný a je semnou nuda , tak se moje přítelkyně s radostí přidala mezi nás - papírové modeláře Smile Takže tady je další dušička uvězněna na foru pod jmenem verunka...určitě časem doplní rubriku "stavby" a v omezené míře prý i "letadla" se starými víceplošníky Laughing

jinak na ose momentálně tvořím zbarvení které se má pokusit naznačit špatně nabarvené/omyté maskovací barvy...nevim co z toho je dobře , ale je to tak Very Happy
wedge

PříspěvekZaslal: 1.2.2008 15:42 pá    Předmět: Citovat

Po delší době se opět dostávám k ose (pro velitele - pracoval jsem na ní , ale pomalinku) a protože jsem nemocný a je semnou nuda , tak se moje přítelkyně s radostí přidala mezi nás - papírové modeláře Smile Takže tady je další dušička uvězněna na foru pod jmenem verunka...určitě časem doplní rubriku "stavby" a v omezené míře prý i "letadla" se starými víceplošníky Laughing

jinak na ose momentálně tvořím zbarvení které se má pokusit naznačit špatně nabarvené/omyté maskovací barvy...nevim co z toho je dobře , ale je to tak Very Happy Podrobnější foto přinesu až to bude mít smysl Smile
wedge

PříspěvekZaslal: 2.2.2008 1:02 so    Předmět: Citovat

snad se povedlo alespoň částečně naznačit špatně smytou barvu...ale je mi jasné že až se lidi podívaj na model , tak je tato možnost nenapadne a řeknou si že je to hoodně špatně nabarvené Very Happy Každopádně se pořád můžu vymluvit že to je muj první model s nějakou povrchovou úpravou , jehož povrch neni dokonale hladký a čistý jak je tomu u většiny vesmírných těles a mého favorita

Very Happy Laughing
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: