Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kraz 255 / Renova Model / 1:14 - Konverze
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Baterfly

PříspěvekZaslal: 5.11.2007 1:02 po    Předmět: Kraz 255 / Renova Model / 1:14 - Konverze Citovat

Ahoj, po několika letech přestávky jsem se vrátil k lepení z papíru. Vybral jsem si tento model z několika důvodů. Hlavně jsem si chtěl vyzkoušet co obnáší polský styl modelů.

Nebude to vojenský Kraz ale neco mezi těmito dvěma auty.

Začal jsem netrpělivě kabinou ale zatím s ní nejsem spokojen a dal jsem ji raději k ledu. Nějak se nepovedly oblé plochy tak jsem to natřel Agama lakem brousil ale výsledek stejně nic moc.

Pak jsem to zkusil pretřít Agama barvou a nakonec letitým matným ModelMaster lakem a vybrousil. Už to sice vypadá mnohem líp ale ještě to pořád není ono, tak jsem se pustil do jiných částí.

Vzhledem k tomu, že se pořád ještě učím tak jsem pár věcí dělal už několikrát.

Momentálně pracuji na kolech. Zkusil jsem si vyřezat původní vzorek ale hned jsem na něj zapoměl a radeji použil z jiného ruského auta. Ale i tak je to dost makačka a navíc mi na něm umřela AK-3.

To je zatím vše.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.11.2007 15:20 po    Předmět: Citovat

To bude pěknej mamlas Smile jinak na těch bočnicích motorovýho prostoru mají být vyřezaný díry jako větrání od motoru, to ti tam chybí Wink

Použití vzorku na kolech z Maze, no uvidíme jak to bude vypadat.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Spider

PříspěvekZaslal: 5.11.2007 17:29 po    Předmět: Citovat

No tak toto vyzerá na poriadne delo....v mierke 1:14 to bude ale čudo....
sledujem Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 5.11.2007 21:06 po    Předmět: Citovat

Brzda, nesrovnávej to s normálním Krazem. Pokud je to konverze, tak vše může být jinak.
Jak tak koukám, vzniká další model který pěkně zamotá hlavu plasťákům. Móc pěkný.
Baterfly

PříspěvekZaslal: 6.11.2007 21:00 út    Předmět: Citovat

Měřítko jsem volil kvůli tomu že to měla být jen hrubá předloha pro RC model, ale nějak jsem musel RC odložit na pozdější dobu. A papír mě zase po letech chytil tak se to snažím postavit líp než byl původní záměr. Sice nevím jestli budu pak pokračovat v tomto měřítku ale 1:25 mi zatím připadá malé. Taky mám vnitřní boj jestli stavět maketu auta nebo zajímavý model co může být reálně postaven. Rusko je země neomezených možností tak je tam asi možné všechno a fotek zajímavých ůprav Kraze je docela dost.Very Happy

Na kabině se bude ještě pracovat, ale kapota bude zavřená abych se nemusel moc potit s motorem. Kola mají vzorek podle širokých pneu z Uralu. Chtěl jsem se naučit něco vytvořit sám, tak jsem to zkoušel malovat v inkscape. A taky je to příprava na Maze.
had

PříspěvekZaslal: 6.11.2007 23:35 út    Předmět: Citovat

toto je supa, v takej mierky sa tam da urobit hadam vsetko... tie kolesa maju aj mazy nie? len asi iny priemer, ale vzorka je ta ista...

paradne to je, som zvedavy, ako to nakoniec dopadne... inak to vetraniena motore by zrejme malo byt, je to take charaktericke pre neho...

inak maza chces staviat ktoreho? ja planujem MAZ 543 vlastna tvorba - casovy horizont nekonecno +- rok, dva Very Happy...

zohnal som nejake zaujimave materialy, ale ked som ich potom uvidel tak som zistil, ze na to treba tak 1000 fotiek Sad...

kazdopadne drzim palce, nech sa zadari - zatial ten kraz, potom sa uvidi:)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Baterfly

PříspěvekZaslal: 7.11.2007 20:51 st    Předmět: Citovat

Ahoj, Díky za pochvalu. Pokročil jsem s pneumatikama, ale nějak se nechtěly moc fotit a nebo to asi s fotákem neumím.

Had: maze mám v plánu tohohle http://forum.valka.cz/download.php/id/57062 ale je to asi až do důchodu s dokončením. Koupil jsem si ho od modeliku i s Krazem ale jak sleduji fora tak to bude sila ho slepit. Asi začnu na jaře s focením v Lešanech a pak se uvidí. Fotek podvozku je málo a plány se mi nepodařilo sehnat. S maz 537 je to lepší ale na ůplnou novostavbu zatím nemám.
had

PříspěvekZaslal: 8.11.2007 0:32 čt    Předmět: Citovat

no ja chce nieco podobne MAZ543A tiez len taketo sasy... fotky sa daju zohnat v jednom vojenskom muzeu v cechach - je tam 543ka verzia scud, ale je z neho odmontovana ta nadstavba, takze ak by sa ti chcelo budem rad ako to nacvakas...

inak ten modelik mam doma, zastrihol som do toho, ale je tam vela nepresnsti, tak som to dal bokom...

ak by si niekdy chcel ist fotit, tak napis sz a dam nejake blizsie info...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Baterfly

PříspěvekZaslal: 8.11.2007 12:37 čt    Předmět: Citovat

Ahoj Had. V Lešanech mají celého Scuda a ještě jsem našel tady fotky toho rozebraného ale nepodařilo se mi zjistit kde ho mají a kdo je majitelem. http://www.brdm2.estranky.cz/fotoalbum/nakladni-automobily-a-privesy/odpalovaci-zarizeni-na-podvozku-maz-543
tatracyber

PříspěvekZaslal: 8.11.2007 15:18 čt    Předmět: Citovat

Ten rozebraný je v muzeu v Králíkách.
Slepeno: Tatra Puma 2003, t815 cas 32. t815 200N51
http://www.tatraprehled.com
Baterfly

PříspěvekZaslal: 2.12.2007 12:23 ne    Předmět: Citovat

Ahoj, práce na modelu stále pokračuje tak posílám zase pár fotek.

Původní disky se mi nelíbily a podle originálu se mi nepodařilo vyrobit maketové tak jsou na světě tuningové. Jěště tam přijdou nalepit nějaký drobnosti. Bubny jsem taky upravil podle fotek.

Přední napravu jsem se rozhodl taky předělat, tak jsem zkusil vyrobit něco co by odpovídalo aspoň originálu. Nemám žádnou pořádnou fotku těch kloubů tak jsem to tvořil podle katalogu náhradních dílů co je na netu. Jěště tam přijdou brzdové bubny. A snad to bude fungovat.
had

PříspěvekZaslal: 2.12.2007 13:16 ne    Předmět: Citovat

pozeram, ze my dvaja sme rovankeho razenia, urobil si na tom takmer vsetky upravy, ktore mam v plane Smile... len tak dalej, tak trochu ta zneuzijem ako betatest Smile
had

PříspěvekZaslal: 2.12.2007 13:21 ne    Předmět: Citovat

ten rozobrany je v kralicich ci ako sa to tam vola, mam zneho zopar fotiek, ale ten podvozok je tak zlozity, ze tych 150 fotiek co mam je nedostacujuci, tam je toho proste sputa, ledva tam je vidiet na zem cez neho Sad...
Baterfly

PříspěvekZaslal: 2.12.2007 16:35 ne    Předmět: Citovat

Ty kuličky jsou dřevěné korálky a z boku provrtané a do nich zalepený kus hřebíku a další kousek hřebíku jako osička čepu.
Baterfly

PříspěvekZaslal: 5.12.2007 16:45 st    Předmět: Citovat

Další pokrok ve stavbě.

Ty domečky na přední nápravě se nějak nepovedly. Chtělo by to menší ale už se mi to nechce předělávat.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: