Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GMC CCKW 353 / GPM / 1:25 - HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Sarroth

PříspěvekZaslal: 23.8.2007 16:56 čt    Předmět: GMC CCKW 353 / GPM / 1:25 - HOTOVO Citovat

No tak aby někdo pomalu nezačal říkat, že z aktivního patlala se ze mě stává pasivní návštěvník, což tak rozhodně není(jen prostě není čas patlal+fotit+psát dohromady) rozhodl jsem se nahodit pár střípků ze svého nového projektu(to zní pěkně Very Happy ).

GMC CCKW 353

foto defaultního modelu: ZDE

Rozhodl jsem se pro klasiku jménem GMC CCKW 353. Přiznám se, že ze začátku jsem si sám sobě nadával co jsem si to na sebe zase ušil protože stejně jako u schwimmwagena(jen pro info na schwimma jsem nezanevřel resp je hotov...jen po problému s podložkou, kterou bude asi nutné předělat, jsem ho měl prostě už plné zuby, 100% ji ale dodělám) pořádný model vlastně neexistuje. Nakonec je částečně postaven (cca 15-20%) na modelu GPM . Byl to opravdu zážitek protože např podvozek byl hybrid splitu a banja, některé(většina) rozměry špatně, gun ring poválečný prostě těch 80-85% totálně špatně...zkrátka hybrid a bylo třeba ho předělat/upravit. Naštěstí po prokousání se podvozkem(několikrát jsem už nesl model k oknu) se stavba vcelku uklidnila a hlavně jsem si uvědomil...že by mě to vlastně ani jinak už nebavilo Smile

Takže tady je už téměř hotová základní stavba. Je třeba to ještě pospojovat a plně dodělat, ale to už nic není.

No a jak mě někteří znají bude následovat finální nabarvení, jemný přestřik lakem, fláknutí na podložku a...ano "ničení" modelu v podobě "washe", drybrushe a podobných kacířských činností.
Samozřejmě budu dělat i plachtu a střechu kabiny, nemluvě o nákladu a mnoha serepetičkách různě zavěšených či pohozených.

Zatím patlu zdar!
S.

"Nestavím papírové modely, ale modely z papíru."

Naposledy upravil Sarroth dne 29.3.2008 2:39 so, celkově upraveno 5 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Spider

PříspěvekZaslal: 23.8.2007 17:11 čt    Předmět: Re: GMC CCKW 353 - split/1:25/GPM Citovat

Krásne postavené....nemám slov
a bude aj nejaký panáček ? Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 23.8.2007 17:14 čt    Předmět: Citovat

Jé americká Vejtřaska Twisted Evil

Škoda že to není jako reportáž Wink a hurá na Jagdpanthera ne? Wink Laughing
Sarroth

PříspěvekZaslal: 23.8.2007 19:57 čt    Předmět: Citovat

to Spider:
Ale možná i ano, jak tankuje do kanystru.

to Brzdic: No co naděláš. Jak jsem psal, čas a hlavně ze začátku jsem ani nevěděl zda to dotáhnu do konce, byl jsem rád že byl čas na samotné patlání. Jinak Jagdpanther musí počkat. Jednak jak GMC tak Schwimma chcu nejprve finálně dotáhnout a na GMC je ještě hafo práce a poté je v plánu pravděpodobně nějaká modifikace SdKfz 250 či 251.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Sarroth

PříspěvekZaslal: 24.9.2007 16:35 po    Předmět: Citovat

Tak jsem s tím zase trochu pohnul...základ podložky, "wash", první drybrush, základ nečistot.

Spider

PříspěvekZaslal: 24.9.2007 18:59 po    Předmět: Citovat

Super
Isto je to mierka 1:25 ? lebo sa mi to nezdá....zdá sa mi že je to zmenšené Rolling Eyes
Sarroth

PříspěvekZaslal: 24.9.2007 19:02 po    Předmět: Citovat

Je to měřítko 1:25(jak už u poláků bývá) což je i mé preferované. Model má 26cm.

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 25.9.2007 20:17 út    Předmět: Citovat

Chlape RESPEKT Exclamation

Pár dotazů.
Arrow čím jsi dělal vyjetý koleje do bláta?
Arrow co má evokovat ta naprosto rovná plocha bláta na zadní části podložky? žeby nějaká příprava pro betonovou desku?
Spider

PříspěvekZaslal: 25.9.2007 20:33 út    Předmět: Citovat

No podľa mňa je to nejaký prechod z asfaltovej cesty na poľnú Laughing
Sarroth

PříspěvekZaslal: 25.9.2007 21:27 út    Předmět: Citovat

Brzdic napsal:
Chlape RESPEKT Exclamation

...vzájemné.

Brzdic napsal:
Arrow čím jsi dělal vyjetý koleje do bláta?

Je to z Lega. Výhoda i je že se dá snadno měnit počet i vzdálenost a na rozdíl od papírového(prostě kolo udělané navíc právě na stopy) i přes to že bylo silně nalakované a vyztužené něco vydrží(vlastně vše). Vzorek se dá v případě nutnosti měnit skalpelem(milovníci Lega šílejí), tedy pokud má člověk těch koleček vícero v zásobě.
Jinak to je dělané přímo do sádry, chce to samozřejmě trošku předem vědět co kde, ale průběžným přivlhčováním má člověk času celkem dost a jde to popravovat.

Brzdic napsal:
arrow: co má evokovat ta naprosto rovná plocha bláta na zadní části podložky? žeby nějaká příprava pro betonovou desku?

Je to základ, takže ještě ne zcela dobarvené, ale je to vlastně téměř to co psal Spider. Je to at už nedokončená či rozbitá silnice(zase odlitá ze sádry). Někdy příště vyfotím jak se jedná o jeden kus(ne docela...trošku jsem se zapotil při odlamování těch dvou kousků) což je pěkně vidět ze strany na "průřezu".

Papergeorge

PříspěvekZaslal: 25.9.2007 21:43 út    Předmět: Citovat

Na podobné aktivity se dá bez stresu použít výplňová sádrová spárovačka na sádrokarton. Sice neteče, ideální konzistence je něco jako tvaroh a zaschne asi za půl hodiny. Vytvrdne za den.

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Sarroth

PříspěvekZaslal: 25.9.2007 23:18 út    Předmět: Citovat

to Jiří Kroupa- Papergeorge:

Nevím, neznám, nemám ozkoušeno(znám "papírovou kaši" či "tmel"), ale pokud by to fungovalo bylo by to asi dobré protože "konzistence tvaroh" je na tohle tak akorát. Ale jak vypadá třeba spojení, jde "roztáhnout vodou do ztracena apod? Ale předpokládám, že asi ano. No vyzkoušíme(doufám, že na mě v prodejně nevybafnou s 20kg balením Very Happy)
Nicméně psal jsem to hlavně proto, že to jde celkem v klidu dělat právě rovnou i do sádry(kterou jedinou jsme měl po ruce), kterou vlastně tak používám nakonec už na vše. Very Happy

Naposledy upravil Sarroth dne 26.9.2007 16:00 st, celkově upraveno 2 krát.
Papergeorge

PříspěvekZaslal: 26.9.2007 9:17 st    Předmět: Citovat

No ona je to taky sádra, akorát má přimíchaný zpomalovač tuhnutí, proto těch dvacet minut. Prodává se po 5 i 25kg ( Twisted Evil ). Jinak se dá třeba kvůli odlévání samozřejmě namíchat na jakoukoli konzistenci.

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Sarroth

PříspěvekZaslal: 26.9.2007 16:04 st    Předmět: Citovat

Jasně, já si to říkal když to má v názvu "sádrová". Wink Nu poté co jsem si přečetl trochu více infa mě to zajímá čím dál více. Idea Dík za tip.

Spider

PříspěvekZaslal: 26.9.2007 17:58 st    Předmět: Citovat

No ja tiež budem robiť niečo sadrové pod KrAZa tak môžete založiť novú tému v návodoch a dať tam nejaké návody alebo tak nejako so sadrou Rolling Eyes
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: