Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Větrná elektrárna / 1:300
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Měli byste zájem o modely z dorámy (ve formě 2D)?
ano
81%
 81%  [ 77 ]
ne
18%
 18%  [ 17 ]
Celkem hlasů : 94

Autor Zpráva
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 25.7.2007 15:42 st    Předmět: Diorama - Větrná elektrárna / 1:300 Citovat

Tak se nám zase blíží další v pořadí již IV.mistrovství republiky miniboxů 1:300. Tentokrát jsem se zaměřil na tvorbu diorámy, která představuje stavbu větrnné elektrárny kdesi v Čechách. Záměrně neuvádím kde, neboť bych se mohl stát terčem útoku, že tyto větrníky budou hyzdit naši krásnou krajinu.

Jako vždy přišel ke slovu internet, kde jsem hledal potřebné podklady a to jak pro vlasní elektrárnu, tak pro stavební stroje. Instalované elektrárna je od firmy Vestas a je podobná téhle
http://www.vestas.com/vestas/global/en/Products/Wind_turbines/V80_2_0.htm
akorát s jiným stožárem (Trochu víc barevným).

Původně jsem měl v záměru vytvořit diorámu v době, kdy k dokončení zbývá jen osadit na gondulu sestavenou vrtuli. Pak jsem ještě narazil na stránky s nadměrnou přepravou http://www.schulze-modellbau.de/modellbau/autos/rohradapter_wka.htm
http://www.schulze-modellbau.de/modellbau/autos/kesselbruecke.htm
http://www.goldhofer.de/deutsch/produkte/windkraft/produkte-windkraft.php
a rozhodnul jsem se, že vzhled diorámy se radikálně změní. Takže stavba bude ve fázi stavby sloupu - přivážení materiálu. Jako tažné vozidlo byl zvolen MB Actros v provedení 8x8 s návěsem Goldhofer.

Montáž budou provádět dva jeřáby AC 100 a AC 750 od firmy TEREX-DEMAG.
http://www.terex-demag.com/r_de/default.aspx
(Pro šťourali je zde seznam jednotlivých komponet ze kterých se stroje skládají http://spareparts.terex-demag.com/pss/jsp/main.jsp?doAction=catalogAssy&k_vari=87034.1&k_ver=&k_lfdnr=&image=0&nodeId=child).

Zatím mám nakreslené oba jeřáby a tahač. Budu je muset ještě zkušebně slepit, vybarvit a postavit v barvě. O dalším postupu se budu snažit informovat. Zatím jen pár náhledů na připravované modely

Naposledy upravil Frantisek Sochor dne 4.8.2007 22:13 so, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mazanov

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 7:42 čt    Předmět: Citovat

Fando, trochu nechápu, jak to chceš stihnout do 4. srpna. Ale možná tě zbytečně podceňuju :o)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 11:21 čt    Předmět: Citovat

Momentálně jsem celý dny doma, tak snad to stihnu dodělat. Wink

Tak jsem zase pokročil. Během včerejšího odpoledne jsem postavil tahač i s návěsem a jedním dílem tubusu. Mám taky rozdělaný jeřáb AC 100 (ten menší). Velký jeřáb budu muset ještě zkušebně slepit a vybarvit. Uf to zase bude práce než vyladím všechny mouchy.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
mazanov

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 11:43 čt    Předmět: Citovat

Jůů, mé oblíbené APB... Škoda, že není větší a propracovanější... Také bych ho jednou chtěl nakreslit, ale ještě jsem ho ani pořádně nevyfotil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 12:08 čt    Předmět: Citovat

Firmu APB jsem vybral proto, že jsem na ně nsrazil jako na první firmu, která se podílela na stavě větrníků a také proto, že se mi líbí modrá barva Cool.

Podkladů je vskutku málo, takže to stačilo jen na třístovkové měřítko. Spoustu věcí jsem si domýšlel, respektive podle fotek odhadoval rozměry. Tak například na Mercedes jsem neměl k dispozici ani boční nákres, tak jsem ho kreslil podle fotek. S jeřábama je to lepší, tam se dá ve specifikaci najít kromě hromady tabulek (různé délky a polohy ramen a s nimi související hmotnosti, které se dají zvedat) také boční a ve vetšině případů i horní pohled na stroj. Kresby jsou někdy stylizované a neodpovídají zcela realitě, inu propagační tiskovina a ne výrobní výkres. Nezbývá nic jiného než podle dostupných fotek detaily dokreslit.
mazanov

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 12:20 čt    Předmět: Citovat

Já si chodím Mercedesy okukovat a fotit na Chodovec vedle archivu. Ale osmikolový tahač jsem tam tedy ještě nepotkal :-( Kdybys v diorámě potřeboval ještě nějakou zeminu na dosypání základů nebo tak něco, můžu pomoct ;-)

foto: noltha
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 21:20 čt    Předmět: Citovat

Franto,proč se nepoptáš u Jirky?Vždyť ten je na speciální tahače expert,dyž je navrhuje Very Happy Very Happy Idea
Jirka

PříspěvekZaslal: 26.7.2007 21:42 čt    Předmět: Citovat

Tos trochu přehnal, ne? Laughing Pár se mi jich mihlo přes dílnu kvůli nějakým úpravám a prý je stavím Razz
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 27.7.2007 13:11 pá    Předmět: Citovat

Tímto se ptám se experta na tahače Jirky, zdali tahač odpovídá alespoň trrochu skutečnosti. Very Happy

Jinak snad večer dodám další fotí.
jbb

PříspěvekZaslal: 27.7.2007 15:21 pá    Předmět: Citovat

Vypadá to moc pěkně, a to říkám já, velký bojovník proti větrným elektrárnám Twisted Evil
Jinak v BanaRepublic of Czechs staví elektrárny takřka výhradně APB, nikdo jiný na to nemá techniku... Je to samozřejmě velkej kšeft pro všechny zúčastněné (s výjimkou těch, kteří kolem musí žít...)
Radobypilot

PříspěvekZaslal: 29.7.2007 13:35 ne    Předmět: Větrná elektrárna Citovat

Dobrý den! To je opravdu v měřítku 1:300? To je dost malý. Ale ten slepený tahač vypadá, že je větší, ale tak to asi klame. Každopádně přeju hodně úspěchů, vypadá to pěkně a těším se, až to bude hotový.
S pozdravem Martin Studnička
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
m1kyno12

PříspěvekZaslal: 29.7.2007 13:46 ne    Předmět: Citovat

Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea Idea
ked som zbadal nakres ako ten medak rozpiestiera rukcky za vrtulkov som skoro spadol zo stolicky
to je boomba
inak bude sa tento model dat aj nejako zohnat?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Frantisek Sochor

PříspěvekZaslal: 29.7.2007 14:53 ne    Předmět: Citovat

Tak nová várka fotí. Na sololit o tlušťce 3 mm jsem nalepil polystyrén o tloušťce 10 mm. Tentokrát se na terénu moc nevyřádím, protože celá stavba je na rovince. Bude tam maximálně nějaký malý kopeček, či prohlubeň. Předběřně jsem rozmístil modely, které bych tam ve výsledku chtěl mít. Některé jsou jen v bílé barvě (zkušební modely). Taky jsem na rychlo "spíchnul" AC 700. Při stavbě modelu načisto se asi zapotím s těmi různými výztuhami, lany, kladkami....

Nevíte někdo o rozměrovém náčrtku MB Actros (tahač)? Po slepení se mi zdá s porovnáním s Tatrou T815 TP trochu vysoký. Po přepočtu z měřítka vychází jeho výška na 4m.

Modely jsem kreslil jen pro toto dioráma. Tomu odpovídá i přístup - žádné označení lomů, dílů. Některé díly se musí ještě dodatečně upravovat. A také není návod ani kresby. Ale pokud by i dále byl zájem není problém modely zveřejnit.

Ostatní modely jsou zmenšeniny z měřítka 1:100 klasických miniboxů nebo z produkce WDS v měřítku 1:300
czbrasi

PříspěvekZaslal: 29.7.2007 16:40 ne    Předmět: Citovat

Actros mega space:

http://www.mercedes-benz.cz/nakladaky/files/actros_megaspace.pdf
Jirka

PříspěvekZaslal: 29.7.2007 16:42 ne    Předmět: Citovat

Jak na to koukám, tak by tahač docela odpovídal.
Pro APB jsme nikdy úpravy těžkých tahačů Actros nedělali, ale dělali jsme úpravy těžkých 4-osých Scanií pro firmu Hanyš. Takže pokud jde o výšku tahače 4 m, tak by mohla vzhledem ke zvýšené kabině odpovídat. Těžká Hanyšova Scanie s kabinou Topline měla na výšku dokonce 4,1m Wink .
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: