Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LZ-129 Hindenburg a jiné / Alin / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alin

PříspěvekZaslal: 10.9.2008 21:11 st    Předmět: Citovat

Dostal jsem ze Švýcarska hromadu podkladů a ujištění, že L 32 měla kabátek šedý. Tak předělávám barvy. Rozmístění polí je zhruba stejné, svislé a vodorovné pruhy zůstanou.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Premet

PříspěvekZaslal: 10.9.2008 23:30 st    Předmět: Citovat

Moc pěkná "střevíčka"! Člověk má pocit, jakoby stál v útrobách toho obra, dunění vrtulí a hluk motorů zní v uších, mráz štípe do obličeje a průvan větru někde v pěti tisících metrech nad zemí...!
To všechno děláš podle technických podkladů, anebo si něco dotvaruješ podle představy? Je to fakt úžasný. Pošli ještě nějaké technické (obrázky) zázraky těchto vzducholodí, prosím. Wink Poděl se o ně. Určitě to zajímá více lidí a určitě se dá model doplnit spousty detailama. Jako např. ty šikmo vzhůru vedoucí tři tubusy: zprvu mi přišlo, že to jsou vypouštěcí potrubí k plynovým balonetům, ale to by nevedly až zespodu od komunikační lávky a nebyly tak široké. Pak mě jedině napadá, že to jsou výlezy pro posádku na hřbet vzducholodi...,že?
Chci se tě Aline zeptat jestli děláš vystřihovánku přesně podle té tvé grafické předlohy? Já jenom mám pár nesrovnalostí: Tvar a počet oken u bočních a zadní gondoly, rozmístění tří motorových chladičů na zadní gondole a její tvar přídě...
Neber to prosím jako troufalost, ale moc se o to zajímám a z obrázků, co jsi zatím publikoval, se nadchne určitě nejedno srdce zabrané do vzduchoplavby...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alin

PříspěvekZaslal: 11.9.2008 18:59 čt    Předmět: Citovat

Takže

jak jsem již psal, mám ze zahraničí nové podklady, včetně výkresů a detailů gondol,několik fotek kostry, detailů střelišť atd. Takže budu mocně předělávat. (no zas tak moc né) Wink

Tubusy vedoucí nahoru jsou odvětrávací šachty, které odvětrávají vodík, který se dostane do prostoru mezi balonety a venkovní potah. Bylo to velmi důležité, jelikož vodík sám osobě neexploduje. potřebuje se smísit s kyslíkem a právě v těchto prostorách bylo toto nebezpečí největší.

gondoly se budou předělávat, ve 3D budou v "plné palbě" ve šmikajdě budou kvůli velikosti malinko zjednodušené.

Většina detailů je vytvořena podle dostupné dokumentace(prstence trupu, podélníky, výztuhy atd) .

Na odkryté části zobrazené palivové nádrže i vaky na zátěžovou vodu jsou umístěny podle dobových výkresů, Bohužel, rozmístění dalších nemám zdokumentováno, dá se jen odhadovat podle otvorů pro vypouštění zátěže.

Základní plán jsem stáhl zde:http://arizonamodels.com/product_info.php/cPath/47/products_id/193
Premet

PříspěvekZaslal: 12.9.2008 0:27 pá    Předmět: Citovat

Tak to jo. Každopádně Ti držím palce při tvé tvorbě a moc se těším na výsledek!
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alin

PříspěvekZaslal: 15.9.2008 20:01 po    Předmět: Citovat

Něco z předělávky:

Tohle barevné provedení by mělo být to pravé. Šmikajda nebude tak detailní(dvoustovka to neumožňuje) ale obrázky se hodí pro možný tunning

Naposledy upravil Alin dne 1.11.2008 14:11 so, celkově upraveno 1 krát.
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 15.9.2008 21:07 po    Předmět: Citovat

No a když to má ty kulomety nahoře tak to bude mít ňákej Hitlerskej znak???? Smile
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 6:28 út    Předmět: Citovat

Aleši, ty nejsi člověk ty seš terminátor Shocked
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 9:22 út    Předmět: Citovat

V.E.N.A. napsal:
No a když to má ty kulomety nahoře tak to bude mít ňákej Hitlerskej znak???? Smile

Bože bože, marš zpátky k učebnici dějepisu Rolling Eyes

Počítačovej model nádhernej - dal by se z toho nějak udělat všeobecě prohlížitelnej 3D objekt? QTVR, VRML nebo tak něco? To by bylo jak v muzeu Very Happy (nebo si vymýšlím ptákoviny?)

Ostatně soudím, že Imageshack saje.
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 10:54 út    Předmět: Citovat

[quote="Vojta Č."]
V.E.N.A. napsal:

Bože bože, marš zpátky k učebnici dějepisu Rolling Eyes

Počkat, vždyť zeppeliny byly německé, nebo ne Question
PavelP

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 12:41 út    Předmět: Citovat

V.E.N.A. napsal:

Počkat, vždyť zeppeliny byly německé, nebo ne Question

Inu kolego to je sice pravda, že byly německé, nicméně s Adolfem měly společné leda to, že na ně občas juknul ze zákopu, kde vojákoval coby spojka v hodnosti frajtra. Wink Tohle je období I. světové války ! A Adolf se dostal k moci až v roce 1933. To je taky důvod proč poslední DOPRAVNÍ Zeppeliny měly na kormidlech svastiku. Tenhle doutníček mohl mít tak leda černý maltézký kříž. Rolling Eyes
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 12:44 út    Předmět: Citovat

to jo, ale Hitler byl v té době ještě kaprálem v zákopech a svastika, kterou mezi válkama zneužil, byla ještě spojována s (teď nevím jakým) náboženstvim
Bavíme se tu o I. světové válce Wink

edit: Pavel mě předběh Very Happy

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 14:14 út    Předmět: Citovat

Pardon, zapoměl jsem že byla i 1 SV Laughing Laughing
Ing. Spendlik

PříspěvekZaslal: 16.9.2008 18:09 út    Předmět: Citovat

old_Mr_Grim napsal:
to jo, ale Hitler byl v té době ještě kaprálem v zákopech a svastika, kterou mezi válkama zneužil, byla ještě spojována s (teď nevím jakým) náboženstvim
Bavíme se tu o I. světové válce Wink

http://en.wikipedia.org/wiki/Swastika

Hinduizmus, Budhizmus...
•WipeOut - EXO, Puma 1, Icaras, Feisar (Aliens Papercraft)
•Warhammer 40k Dreadnought MkV (vlastná tvorba)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
svarva

PříspěvekZaslal: 18.11.2008 21:23 út    Předmět: Citovat

zdravim všechny
Jednim slovem,NÁDHERA !!!
Myslim,že tohle nemůže papír vůbec postihnout
Mám ale dotaz.Nemůžu nikde dohnat,co to vlastně je ten celon ( cellon)
Někde jsem vyčetl,že je to vlastně impregnovaný plátno.
Jinde,že je to sice impregnovaný plátno,ale s přídavkem hliníkového prášku,což je případ poválečných typů.
ALE
Nedávno mě kamarád upozornil na pokusy s průhlednejma potahama na letadlech z první sv. války,kde byl materiál taky uvedenej,jako celon.Ale pochopil jsem to v podstatě jako obdobu celuloidu.
Našel jsem tyhle stránky http://www.mars.slupsk.pl/fort/sterowce/zep0.htm
a taky z nich nejsem moc moudrej.
Na soutěži v Nymburku jsem koupil knížku Zepellíny útočí a tam jsem pro změnu narazil na pasáž,kde segelmacher po skončení akce musel s kyblíkem cellonu a štětkou spravovat prostřílený potah vzducholodi.Takže lak,nebo lepidlo.
A teď babo raď
Laughing Laughing
Alin

PříspěvekZaslal: 18.11.2008 23:08 út    Předmět: Citovat

Ahoj
takže, cellon je obchodní název pro acetát celulózy. No a od toho se odvíjí celá škála výrobků ve kterých je cellon použit jako například cellonový lak (k impregnování a lepení i potahu letadel a vzducholodí)

Hliníkový prášek se přidával do impregnace a nátěru civilních zepů a amerických vojenských vzducholodí proto, že odrážel sluneční paprsky, čímž se zmenšovalo zahřívání nosného plynu a jeho následné rozpínání které nutilo posádku plyn z balonetů upouštět.

Pokusy se "stealth " technologií za I sv. války byly prováděny materiálem , který byl na bázi samotného cellonu (bez podkladové látky) Byl to materiál podobný celuloidu, i když údajně nehořlavý (Náš celuloid má famózní účinky zvláště zabalený do alobalu Laughing )

Takže tolik o potahu. Ještě snad k balonetům, tam se látka potahovala zlatotepeckou blanou, která se získávala z hovězích střev. Takto zhotovené plynové vaky nehromadily statickou elektřinu (na rozdíl od pogumovaných) ale byly hodně drahé, na jeden vak se spotřebovalo až 50 000 kusů blan.

Alin
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: