Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

LZ-129 Hindenburg a jiné / Alin / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Alin

PříspěvekZaslal: 6.8.2008 21:56 st    Předmět: Citovat

časem něco bude, mám už nazbírané i nějaké podklady

a nakreslenou L-32

a takhle by měla vypadat v kamo

Chybí střední a zadní gondoly a bude hotovo(teda 3D) A pak skusíme šmikajdu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alin

PříspěvekZaslal: 11.8.2008 15:13 po    Předmět: Citovat

Máme hotovo 3D ale mám dilema ohledně téhle páskované kamo.
Já jsem ji pojal jako plátno v původním provedení s pruhy celonu.
Ale viděl jsem jen černobílé fotky (a barevný scratch 1:200) a na jedněch stránkách jsem se dočetl , že zeppeliny řady R měly kamo šedé (v podstatě to co mám já , jen převedené do černobílé projekce) rozmístění proužků je jisté, mám foto ale ta barva....
Tak jestli můžete někdo pomoci , uvítal bych to. Smile

Premet

PříspěvekZaslal: 18.8.2008 0:07 po    Předmět: L32 Citovat

Zdravím Tě Aline. Grafika vzducholodě vypadá moc skvěle! Jestli se Ti ji povede převést na papír tak, jak ji máš znázorněnou, tak to zaslouží metál!
S těmi pruhy na horní části trupu, to je opravdu oříšek. Z dobových fotografií, kde jsou tyto lodě řady r, to není moc patrno. Mě to přijde na určitý druh potahu, který je jenom jinak zbarvený. Z fotografií mě přijde, že je ten barevný rozdíl nepatrný oproti zbytku pláště. O nějakou kamufláž určitě nejde. Budu pátrat dál o vzducholodích této řady a dám vědět.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Alin

PříspěvekZaslal: 18.8.2008 18:16 po    Předmět: Citovat

Tak tohle je dobová fotka L 32. Vrchní pruhy jsou pravděpodobně tvořeny pásy celonu o jiných(několika) odstínech. Pásy zhruba od poloviny dolů mě připadají jako pruhy vytvořené povětrností , provozem a opravami potahu.

Barevné schéma jsem převzal odsud:
http://www.wwi-models.org/Photos/Events/y2006/ipms_nats/05-zeppelin/index.html
Toto je stavba renomovaného a na vzducholodních fórech docela uznávaného modeláře, rozmístění pruhů sedí, dal si práci se zjišťováním rozmístění. Tak snad má i pro barvu nějaké eso v rukávu.

Ale viděl jsem i šedošedou verzi Question Question

No a ta moje vypadá takhle (Asi tenhle render použiju na "obálku")

Uvítám každou pomoc ohledně zbarvení, Premete pátrej a predem dík Wink Wink
Premet

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 0:15 st    Předmět: L32 Citovat

Tvá fotografie je unikátní. Tak detailní pohled na zbarvení jsem na žádné jiné dobové fotce neviděl. Je fakt, že různé odstínové rozdíly potahu jsou důvodem různých oprav po poškození, ale tyto pruhy na L32 (měli je s největší pravděpodobností i několik předchozích i následujících lodí této verze) jsou ojedinělé! Musím se přiznat že nevím co mají znamenat. Vpodstatě barevnou fotografii asi nikde neseženu, aby se dalo s přesností určit jaké tvary a barvy jsou ony pruhy na potahu těchto vzducholodí. Tvá fotka je asi nejpřesnější. Můžeme se jen domnívat.
Je fakt, že během války začaly používat postupně černou barvu pro noční kamufláž na spodní a boční části trupu a horní část měla odstín šedé, tak jak je na fotce L41. Některé lodě měly noční kamufláž tvořenou tak, že barvy černá a šedá neměly ostrý přechod, ale byla to nepravidelná linie, kde se barvy jakoby navzájem rozpíjejí. Kříž Patte umístěný na boku trupu měl na černém pozadí několikanásobmé lemování - bílý,černý a bílý.
Ovšem v případě tvé L32, nelze nic namítnout! Zbarvení trupu je pravděpodobně nejpřesnější, jaké lze doložit.
Dost mě ale mate ještě jedna skutečnost, a to, že jsem viděl již ve dvou filmech tento typ vzducholodě celou ve světle šedopískovém odstínu..?- Něco jak je tvá L32, ale bez těch pruhů. Nikde ale nejde přesně určit na žádné černobílé fotce, jestli takové zbarvení některé lodě měly.
Ještě mám na tebe dotaz: Uděláš k ní i Spähkorb? (pozorovací gondolka pro bombometčíka) Byl by to určitě ten nejmenší detail na L32!
Každopádně pátrám dál a omlouvám se za kvalitu obrázků, které tak trochu vytvářím na "koleně"... Embarassed

[/img]
Horní obrázek je L30 v pravděpodobně podobném barevném provedení, co máš ty, akorát mi přijde, že to nejsou pruhy, ale větší pole tmavého plátna, ovšem kvalita fotky to nedovolí určit. Rozhodně nezabírají tolik pvrchu jako u L32... Dolní obrázek je L41 ve standartní kamufláži pro noční operace - černá-šedivá.

Toto je L31 tažená do hangáru, kde je vidět ocas L30. Taky má podobné zbarvení [/img]
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 8:16 st    Předmět: Citovat

The German Zeppelin L32
netusim, co to bolo za film
wlofy

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 9:45 st    Předmět: Citovat

Byl to film Rytiri nebes nedavno ho davali v televizi
Jenom mala perlicka: Ty spojenecke letadla delali pro film cesi
PavelP

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 9:47 st    Předmět: Citovat

toudi_sk napsal:
The German Zeppelin L32
netusim, co to bolo za film

Já ano. Je to film "Rytíři nebes" a nedavno běžel v televizi, tuším na nově Rolling Eyes Já jsem si ho nahrál. Cool
Premet

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 10:05 st    Předmět: Citovat

Tato ukázka L32 je z filmu Rytíři nebes. Nedávno šel v televizi.
Ta má zbarvení právě samotného plátna, které ale nejde doložit na žádných fotografií. Zajímalo by mě, kde vzali filmaři předlohu... Confused Se stejnýma vzducholoděma se člověk může setkat i v leteckém symulátoru Flyboys squadron na PC. Mimochodem tento symulátor měl předlohu onoho filmu.
Ale ještě se vrátím k těm zbarvením: Vzducholodě létaly zpočátku nenatřené. Byly v barvě plátna, což byla okrová, béžová nebo žlutohnědá. Existovalo také zbarvení strakaté krávy - "die bunte Kuh", kde bylo na plátěném potahu namalováno několik velkých nepravidelných černých skvrn. Jak již jsem zmínil prve, během války vznikla maskovaná noční kamufláž, hlavně pro měsíčné noci. Černá barva ze spodní poloviny a šedobílá z vrchní. Podíl černé se pak u některých rozšířil až na dvě třetiny povrchu.
Alin

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 16:39 st    Předmět: Citovat

No, ohledně L 32 z filmu Flyboys, tam si nedělám iluze o věrohodnosti.

Předně samotná denní akce Exclamation za doprovodu dreideckerů. Exclamation (L 32 sestřelena 24.9.1916-Fokker DrI zaveden do služby v druhé polovině roku 1917)

Dále-pohled dovnitř na nějaké podivně malé balonety, kolem kterých běhá posádka jako na oválu v Pekingu. Exclamation
(Zeppy mely jednoduchou lávku vedenou kýlem lodi.)

No a ono podivné zvlnění konstrukce, typické spíše pro polostužené nebo neztužené vzducholodi a blimpy

Nevím , ale toto je spíše umělecká licence než realita.
Premet

PříspěvekZaslal: 20.8.2008 22:54 st    Předmět: Citovat

Jo, to jo. S tím se nedá nic,než jenom souhlasit! Ten film by byl vcelku nadějnej, ale odborné poradce na dobovou problematiku asi viděl jen z rychlíku... Very Happy A ta grafika a s cény působí nepřirozeně...
Někde jsem viděl plakát na film Rudý baron, nebo tak nějak se jmenuje. Neviděli jste ho někdo Question Tam by mohlo být taky něco o Zeppelínech Exclamation
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 21.8.2008 18:18 čt    Předmět: Citovat

myslis nieco taketo?

The Red Baron (2008)

ale v tomto traileri su len blimpy (ci ako sa volaju), mozno v dalsich ukazkach bude aj naozajstna vzducholod Laughing
Kuba78

PříspěvekZaslal: 21.8.2008 18:46 čt    Předmět: Citovat

v recenzich RB docela strhali, slaby pribeh, nepresvedcive vykony.
Ne ze by Flyboys byly nejake veledilo urovne Bergmana ci Tarantina, ale jak sem tak zbezne poletel RB (jiz je bezne ke stazeni ve slusne kvalite) tak to asi opravdu stezejni dilo svetove kinematografie nebude.

vzducholod sem tam nikde nevidel, jen par jitrnic. letecke souboje vypadaji efektne, ale realisticnost si asi vzala pri nataceni dovolenou a fyzikalni model pri renderovani scen byl nastaven veelmi benevolentne.
Alin

PříspěvekZaslal: 7.9.2008 13:37 ne    Předmět: Citovat

Jenom pro otrlé a snad se ani nebudu pokoušet z toho dělat něco více, než 3D

Alin

PříspěvekZaslal: 9.9.2008 0:09 út    Předmět: Citovat

Tak ještě pár pohledů pod sukně a tradá zpátky k papíru Very Happy

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Letecká a kosmická technika / Aircraft, space ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: