Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Papírová archeologie 33 (24. ročník ABC - III)

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 20.2.2007 15:33 út    Předmět: Papírová archeologie 33 (24. ročník ABC - III) Citovat

Dobré půldne všem archeopapírokopům!

Na webu ejbísí, hen tu http://www.iabc.cz/scripts/detail.php?id=9203 je zavěšen další - již předposlední díl Papírové archeologie. Je věnován zbylým drobnostem z 24. ročníku ABC (1979-80), především dvojice ŠOK a jejich jednoduchým kosmoletům (za fotky velice děkuji Miloši Drábkovi a Petru Baldovi)...

Prostor je věnován i nové autorské dvojici Vladimír Hynek + Jiří Suk, kteří přišli s "Militaryboxy" bojové techniky v M1:87...

Pár zmínek patří i Přemyslu Kubelovi, Mistrovi RV a dalším autorům - Pepo JoKu, díky rovněž za fota!

Tímto dílem téměř končí seriál Papírová archeologie. O vystřihovánkách v dalších ročnících bych sice mohl psát i nadále, ale nedostává se té chuti a radosti - v té době jsem ábíčko už nekupoval a nečetl a nemám k těm modelům takový vztah, jako k těm nejstarším. Pokud by se našel pokračovatel, dveře jsou otevřené ... já bych mu jeho text tady pěkně zhodnotil Twisted Evil

Příště celý seriál, se kterým se babrám skoro 6 let, definitivně ukončím, připravím takové encyklopedické shrnutí, trochu čísel a statistik o vystrouhávankách v ABC.

Pokud jste si kvákání o starých ábíčkách oblíbili, díky Vám za pozornost!

Standa F.

Naposledy upravil Standa F. dne 20.4.2011 11:39 st, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
topgun

PříspěvekZaslal: 20.2.2007 17:23 út    Předmět: Citovat

Pěkná práce,škoda že končíš. Crying or Very sad Mám doma vytištěný všechny pokračování a je to celkem pěkná knížka. Laughing
Díky. Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achard

PříspěvekZaslal: 21.2.2007 0:42 st    Předmět: Citovat

Stando, přimlouval bych se za to, abys dotáhl archeologii alespoň do roku 1990 - bude to povídání o vlepenkách téměř 20 let starých... Vím, že tu jsou mazáci kteří na ně pamatují, ale věřím, že by jsi tím nadchl nejen nás staré sklerotiky, ale i ty dnešní cucáky, co si koupí dnes ABC a ani neví, o co přišli, že se narodili až po revoluci... (dobrá, i hodně získali, ale co se týče BBC určitě o hóóóódně přišli...)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Gerry

PříspěvekZaslal: 21.2.2007 8:32 st    Předmět: Citovat

Já jsem taky pro pokračování ! Stando, do toho ! Stando, do toho ! Very Happy

http://www.gp-team.webgarden.cz/
PavelP

PříspěvekZaslal: 21.2.2007 8:47 st    Předmět: Citovat

Já se taky připojuji k zástupu žadatelů o pokračování a souhlasím s Achardem. Stando natáhni to prosím alespoň do toho roku 1990 ! Crying or Very sad
minich

PříspěvekZaslal: 22.2.2007 3:56 čt    Předmět: Citovat

STANDO
tohle je nádherný čtení a vzpomínání na naše mladý léta s časopisem. Vždy si tady člověk vzpomene na jednotlivé modely které člověk obdivoval v každém popisovaném ročníku. Já jsem si jednotlivé články této papírové archeologie vytiskl na Compu , doplnil seznamem modelú ABC (Volfovi) který jsem roztřídil podle modelů (skanzen,MPR,auta atd.) a fakt je z toho Stando knížka , já jí nazval ,,BIBLE ĆESKÝCH VYSTŔIHOVÁNEK ABC,, . Protože každý den se k ní vracím, když je něco zajímavého na AUKRU a přijde mi zpráva o nových nabídkách. Chtělo by to fakt dotáhnout do roku 90 a určitě by se to neztratilo u každého patlala v knižním vydání jako knížka - průvodce.
Jo a víš kdo je autorem tý mojí domácí BIBLE nějakej Fajkus -- Jasněěěě je to tam i napsaný Very Happy Very Happy Very Happy

ahoj minich z Horní Dolní
Kuba78

PříspěvekZaslal: 22.2.2007 11:20 čt    Předmět: Citovat

jj, taky mam ty clanky rad a stahuju si je a kompletuju do jednoho dokumentu. primlouvam se za pokracovani
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 22.2.2007 17:07 čt    Předmět: Citovat

Pánové archeogentlemani,

děkuji Vám všem za podporu - jste opravdu velmi milí. Ještě si to nechám projít hlavou, ale asi mne neukecáte...
Ty další ročníky ABC, konkrétně 25.-33., tedy právě do onoho roku 1989, jsou takové místy zoufalé... ábíčko tehdy mělo obří náklad, přesto jde o ročníky nejméně populární z celé jeho historie - i dnes po mnoha letech. Ta odpudivá 80. léta - nevím, co s tím...
Beny

PříspěvekZaslal: 23.2.2007 10:24 pá    Předmět: Citovat

Ale i presto by mnoho z nas privitalo pokracovani. A je jen malo lidi, kteri by se toho dokazalo tak dobre zhostit. I v te dobe vychazely nektere zajimave modely, jako domeckar si vzpomenu napr. na Hlasenickou tvrz, Zajezdni hostinec ze Slezska, Lidove stavby Severoceskeho kraje, Sion a samozrejme zacala MPR (a to nepocitam tak vyznamne pociny jako dum tisku SSM ). Myslim, ze by to bylo opravdu fajn dokoncit.
Predem diky
Beny
Achard

PříspěvekZaslal: 23.2.2007 23:24 pá    Předmět: Citovat

Nejméně populární ročníky?? Po tom co jsem prolistoval pár čísel ABC z posledních let si dovolím silně nesouhlasit... Ale je to samozřejmě věcí názoru...
Chtěl bych připomenout, že Papírová archeologie se zabývá vystřihovánkami v ABC, nikoli články či politickými aktualitami jednotlivých čísel časopisu. A i pokud připustíme jejich nižší úroveň, jsem přesvedčen že je stále o čem psát... ...a jak vidíš z reakcí, nejsem sám, kdo si to myslí.

Jediným tvým argumentem je, že se ti do toho nechce. Sám ale uznáš, že to je argument mrzký a profesionálního archeologa nehodný. Nebo jsi už slyšel o archelogovi, který při vykopávkách narazil na vrstvu kde odmítl kopat s odůvodněním, že ho tahle historická epocha nebaví?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
pavel.r

PříspěvekZaslal: 19.12.2009 16:24 so    Předmět: Citovat

Když "archeologie" vycházela v ABC, stahoval jsem si verzi z webových stránek. Teď po letech jsem to chtěl zkompletovat a zjistil jsem, že se na odkaz seriály nedá z webu abc dostat. Pan Google naštěstí pomůže téměř vždy a ukázalo se, odkaz nějak existuje, ale sem tam nějaký díl chybí.
Jinak moc pěkný průřez papírovou modelařinou.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pohledem do historie / Historic paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: