Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novinky - ERKOtyp
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aki

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 17:20 po    Předmět: Citovat

no to je fakt. ač vášnivej domečkář, některý Erkotypácký baráčky jsou vytisknutý tak vyblitě, že je mi líto za to peníze vyhazovat Sad doufám, že to nebude tenhle případ...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Melchior

PříspěvekZaslal: 12.12.2011 19:26 po    Předmět: Citovat

snad nejsem mimo:

na AUKRU jsem objevil:

Hrad Lichnice - novinka
Vila z roku 1901 v Petrovicích - novinka
Brána Matky Boží v Jihlavě - novinka
Státní hrad Lipnice - novinka

Celkem jse mi libi ta Lipnice ale cenaaa......zatim pro mně vzdalená Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 0:16 út    Předmět: Citovat

Tak novinky jsou to dozajista zajímavé, té vile by určitě neuškodil nový plot a vrata pana lasera, a jak Lichnice tak Lipnice jsou nádherné hrady, určitě si je budu muset koupit (asi jako dalších, x jiných modelů Laughing ), ale hrad Lipnice nad Sázavou je pro mě zajímavý i z úplně jiného pohledu, vypadá to tak, že tento hrad budu zpracovávat na svou magisterskou práci, tedy hlavně keramiku zde nalezenou (takže při tom se asi též něco nalepím), takže o důvod víc si ten model koupit.
karelmotlik

PříspěvekZaslal: 13.12.2011 13:42 út    Předmět: Citovat

Teď mi přines Ježíšek v pošťácký uniformě dárek - v podobě Lichnice ...
Rychle zabalen, schovánn ... pod vánočním stromečkem si na mě děti s manželkou snad netroufnou ..... Laughing Jinak: tisk i soutisk je dobrej ... pošta se taky nezasekla a přišlo to hlavně nepoškozený ... takže i přes poměrně vysokou cenou ( poštovné za obálku 120,- - ? ) si myslím že pro domečkáře hezkej Ježíšek.... Smile
r.valena

PříspěvekZaslal: 14.12.2011 20:12 st    Předmět: Citovat

medium napsal:
Luxusní počin. Pro příznivce Mistra RV skvělý dárek. Jen jsem zvědavý na kvalitu tisku. Kdyby sem nějaký nedočkavý kupující dal info až zří šmikajdy, budu vděčný.

Tady náhled do sešitů,nevypadá to zle Very Happy

dokončeno : http://www.papirove-modely.cz/user/index.php?showuser=r.valena + další dva pytle modelů
Pavlik99

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 9:46 pá    Předmět: Citovat

Chtěl bych se zeptat znalců a statistiků - v kolika vydáních vyšel v Erkotypu Romantický hrad a hrad Rožmberk ?
jagersky

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 12:38 pá    Předmět: Romantický hrad a Rožmberk Citovat

Neviem, koľko bolo vydaní, ale myslím že len jedno (v r.2000) a to sa postupne vypredalo a teraz sú oba kúsky TUZE raritnou záležitosťou, ktorá keď sa 1-2x/rok objaví na Aukre, tak suma ide do 4-orciferných čísiel. Ja sám mám o oba modely záujem a opakovane som si ohľadom oboch modelov písal s p. R.Vyškovským ml. a posledné info od neho je, že sa o reedícii uvažuje!! Kedy ale bude, to nikto nevie. Nateraz nám musia stačiť tieto 4 nové krásne modely.
Aki

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 12:42 pá    Předmět: Citovat

takovej malej dotaz pro ty, kdo o tom něco vědí - pokud se něco tiskne ofsetem, tak se ty desky potom někde uchovaj? potom taková případná reedice není nic náročnýho, nebo se pletu? prakticky všechno je na to připravený, jen to vytisknout... nebo to funguje jinak?

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jagersky

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 12:57 pá    Předmět: Romantický hrad a Rožmberk Citovat

Myslím, Aki, že to nie je ani tak o offsetovej matrici, ale skôr o tlači samotnej. Výrobca musí vychádzať z toho, ako draho ho tlač toho-ktorého modelu vyjde a podľa toho zistí, či sa mu tlač modelu vyplatí alebo nie, resp. zistí, pri akom počte kusov modelu by sa mu to vyplatilo a ak zistí, že by sa to všetko predalo, ide do toho. Preto si myslím, že aj tieto nové modely od ERKOtypu vyšli v obmedzenom počte 1000 ks. Ked počítame, že je kopec modelárov (napr. ja Smile), ktorý si tieto modely automaticky zakúpia 2x (1x pre lepenie a 1x do archívu), tak je teoreticky každý model pre 500 ľudí. Keď ešte počítame, že niečo sa rozhodí medzi ostatných predajcov + niečo do zahraničia, myslím si, že tých 1000 kusov sa za chvíľu vytratí. A takáto je (podľa môjho laického rozumu-nie som v tomto odborník!) asi stratégia aj ostatných výrobcov modelov. Betexa napr. toto vyriešila tzv. DIGI-tlačou, ktorá je zrovnateľná s offsetom, ale určite lacnejšia. Každopádne na margo Romantického hradu a Rožmberka - ja osobne by som bral aj "DIGItlačovú verziu" - hlavne aby bol model dostupný! Smile
Aki

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 13:07 pá    Předmět: Citovat

tak samozřejmě, že tisk něco stojí... ale díky tomu, že už je matrice, která předpokládám nevyjde zrovna levně a která byla zaplacená vyprodáním prvního vydání, snížej se tím náklady a není potřeba dotisk až tak velkýho množství (aby se do jednotlivých kusů musela rozpočítat i cena za matrici).
ale je to jen pohled laika, k tiskařině jsem nikdy nečuchnul, třeba je to úplně jinak Smile
každopádně bych taky bral dotisk i digitiskem, ačkoliv ofset je ofset - digi se bude na hranách vždycky víc loupat a bude lesklejší, což pro domečky není příliš žádoucí...

AmatER

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 13:28 pá    Předmět: Citovat

Zakoupil jsem včera Vilu v Petrovicích a chtěl bych se optat, zda neměl někdo náhodou podobně hloupej nápad, že by díly oplocení, kola k bryčce a ev. i skleník překreslil a nechal někde vyřezat laserem, abychom nedělali jednu práci zbytečně dvakrát?
Moderátor

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 13:50 pá    Předmět: Citovat

Já mám model zakoupený, ale ještě setrvává v Praze. Při pohledu na fotky umístěné na stránkách ERKO Typu jsem si toho také všiml, že by nebylo od věci plot a branku hodit k daru přítele lasera. Tato myšlenka zde padla už asi dvakrát....takže se s tím asi nějak poperu a něco málo připravím, ale až dostanu model do rukou, což může být až v únoru....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavlik99

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 15:09 pá    Předmět: Citovat

Já jen že jsem zkusil zadat tyto odkazy :
http://www.erkotyp.cz/papirovy-svet/e-shop/architektura/statni-hrad-rozmberk/
http://www.erkotyp.cz/papirovy-svet/e-shop/architektura/romanticky-hrad/

a na obou stránkách je uvedeno 2. vydání Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
mára

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 15:29 pá    Předmět: Citovat

Aki napsal:
takovej malej dotaz pro ty, kdo o tom něco vědí - pokud se něco tiskne ofsetem, tak se ty desky potom někde uchovaj? potom taková případná reedice není nic náročnýho, nebo se pletu? prakticky všechno je na to připravený, jen to vytisknout... nebo to funguje jinak?

Nevím jak jinde, ale když jsem tisknul před 17 lety tu svoji Lancii, tak mi dali filmy s barevnými výtažky. Nevím ale, kolik by stál tisk, kdybych to dnes donesl někde do tiskárny.
Tatra Jamal SRT, McLaren M23
paperman5

PříspěvekZaslal: 13.1.2012 17:18 pá    Předmět: ad Rožmberk a Romantický hrad Citovat

bylo by to bezva, kdyby vyšla reedice, ale v ofiko katalogu oba hrady nejsou a na výše uvedených odkazech se píše, že nejsou určeny k prodeji Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 6 z 7

Přejdi na: