Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Novinky - ERKOtyp
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.2.2007 18:00 čt    Předmět: Kniha vystrihovanek 2! Citovat

Hoj pratele patlalove a patlaci. Mam pro vas opet dobre zpravy.Erkotyp ted po velkem uspechu Knihy vystrihovanek 1,dava dohromady dil druhy! Kniha by mela mit kolem 120 stran(asi) a pujde o reedice modelu na prani! Tedy o ty modely,o ktere si casto piseme do abc a jiz byly vydany.... a taky je v ni paradox,ale o tom az pozdeji.
Jen tak namatkou by tam meli byt:snezny rols royce,vozy prazskeho metra,silnicni valec,hasicsky vuz,Bobr(opet)...atd ze staveb:prizemni chalupa s Cicman,patrova chalupa s Cicman,chalupa s Jiz.hor,nadrazi,mlyn s Veseleho Kopce u Hlinska,Fransky dvorec,panska Rychta,Kostel v Burtmundu(snad jsem to napsal dobre) a pozor pratele a opet TOČNÍK!!
Nevim jak se to povedlo dat s ABC dohromady,ale fakt je ze tady vyjde na tom uzasnem papire o granulazi 160.Format bude klasicky a4.
Je to velice zajimave...hlavne s tim Tocnikem(29 stran),ale tohle je velky zberatelsky kousek hlavne pro ty,co jim nektere stavby chybely!
Tuhle knihu bude vydavat BB art.Koncem Brezna to pujde cele do vydavatelstvi,ale nevi se kdy to maji oni v edicnim planu...to fakt ne.
Takze ten paradox by byl,kdyby Erkotyp vydal na jare tuhle knihu(coz by mohlo byt mesic po odevzadni,ale jak jsem psal nevim jaky maji edicni plan) tak by i na prelomu Cervna nebo Kvetna mel vyjit i od Abc.(meli byt rychlejsi!)
Co se tyce Lichnice mela by byt vydana po sezone nekdy v zari:) ve formatu a4 nebo v nasich oblibenych ¨beckovych¨ formatech(pardubky,Rozmberk atd) a ma 22 stran...uz je to jiste Smile..ale porad se diskutuje na tom formatu a meritku..ale to je malickost...dulezite je ze je hotova a postavena.Jak jsem slibil pokusim se sem dat fotky priblizne za mesic.
Jo a abych nezapomel,tuhle knihu bude delat Erko ve spolupraci s Megagraphikem....uf...tak co? Mame radst? tak drzte palce at to klapne....pac jestli vyjdou veci jeste od O.Heila..tak letosek budou zne Smile
lepidlu a nuzkam Zdara doufam ze jsem vas vsechny nalakal...S prazskym Hradem a Kestranama a jihlavskou Vezi je to furt stejne,ale staci jen vydat.....!---- Your William Knoxwille
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka

PříspěvekZaslal: 8.2.2007 23:34 čt    Předmět: Citovat

Skvělá zpráva, byla by ještě lepší, kdybys napsal že v knize vyjdou i modely ze skanzenu z 18, 19 a 20.,ročníku ABC které jsou dnes prakticky nesehnatelné - Selská usedlost ze Sedlecka, Pražský statek, Slovácký statek z Luhačovického Zálesí, Jihočeský statek ze Soběslavských blat atd atd atd... To by byla opravdu bomba Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 9.2.2007 1:30 pá    Předmět: Citovat

Ja bych to rad napsal Jirko,ale to bych tu lhal...
Uz me samotneho stve,ze nevim presne terminy vydani a ze je tu nebezpeci,ze se to oddali.Hlavni ale je ze se to opravdu chysta....
Ale me by ted zajimal nas kostelickar Ondra Hejl,jak je daleko s tim Konopistem a Zlebama.... ja miluju hrady a zamky.Jinak jestli se to vse letos vydari a budou nakloneny hvezdy tak opravdu bude co delat.Vzdyt loni Erko vydyli jen 2 vystrihovanky a to pomerne male......
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jacques

PříspěvekZaslal: 9.2.2007 11:32 pá    Předmět: Citovat

To je zajímavý! Ty vozy praž. metra budou tak, jak vyšly kdysi? Totiž tohle je ohromná šance je vylepšit - vychytat chyby, místo dvou vozů vydat celou soupravu, případně podle "šablony" černejch hub udělat Rekonstrukci, lišila by se v podstatě kromě nátěru jenom čelem a několika málo detailama... Idea Zájemci by se určitě našli...
Co na to RV? Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Beny

PříspěvekZaslal: 9.2.2007 12:33 pá    Předmět: Citovat

Zpravy jsou to dobre. Ja bych sice jako zaprisahly domeckar byl radsi, kdyby vysla jedna knizka techniky a jedna domecku, ale co se da delat. Treba se s nejakym technikem dohodnem.
Jinak s vydanim starsich kousku muze byt problem, protoze to nebyla prace jen RV ale spoluprace s Blechou. A tak si myslim, ze pujde jen o domky kde je autorem RV.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 9.2.2007 19:44 pá    Předmět: Citovat

Klid beny .. zadny problem ... taky jsem domeckar ... satvby a architekturu miluju jako to, i kdyz ne tak moc odborne a souhlasim, ale aspon ze tak ..... Neptal ses toho Ondry jak to vidis heho stavbama?Kostelicku mam uz dost Smile
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.2.2007 1:03 po    Předmět: Homole Citovat

Tak ted lepim kostel na homoli a vsiml jsem si ze mistr uz take zacal zjednodusovat a pouzivat pocitac....uz nekresli kazde okenko zvlast,ale nakresli 1 a necha ho rozmnozit.
Vzhledem k jeho veku je to stejne kus poradne prace....miluju jeho modely..
i kdyz pusobi jako omalovanky(pry) sala z nich uzasna lidska teplost a zrucnost a laska narozdil od nekterych konkurencnich autoru vyrobenych studenymi pocitaci.I kdyz modely miluju od vsech RV je pro me moje 1
Jen tak dal..Foto ze stavby najdete casem u Simiho
at zijou domeckyyyyyyyyyy Very Happy
jirkac73

PříspěvekZaslal: 12.2.2007 12:28 po    Předmět: Erkotyp - velká kniha vystřihovánek 2 Citovat

byl jsem v pátek v erkotypu a pán se o připravovaném vydání VKV 2 zmínil, seznam modelů je pouze pracovní verzí a určitě může být ještě změněn, tento seznam byl dodán abc a jedná se o modely, o které si čtenáři/modeláři často píšou. Ten seznam jsem prohlédl a spousta modelů vyšla před pár lety nebo v době nedávné (viz Bobr!!!)

v prodejně jsem přednesl svůj pohled na věc: zahrnout do knihy pouze stavby, hrady, tvrze a vše ostatní co Mistr v této oblasti vytvořil...........a komerční úspěch bude zaručen!

jak jsem již psal v prvním odstavci, seznam je pouze pracovní, takže vyzívám všechny, aby kontaktovali Erkotyp (erkotyp@erkotyp.cz) a sdělili jim co by v knize chtěli mít, možná přispějeme svou troškou do mlýna!
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.2.2007 21:19 po    Předmět: VKV Citovat

Mluvili jsme dnes s Richardem mladsim ....s knihou se chvata a uz dnes je jasne ze vetsina veci co jsem psal tam bude.
Kniha musi byt(ma) byt hotova do knizniho Veletrhu ktery je v Kvetnu...takze je s tim moc prace a do uzaverky je jen 14 dni....
Za to se ted neco deje s tim Tocnikem v ABC...po tom co se proslechlo ze to bude vydavat Erko,tak chtej od toho dat ruce pryc...No pro ne jedine dobre...a vlastne i spatne...
Tot vse co mohu rici.William Knoxwille Rolling Eyes
jenda.e
Moderátor

PříspěvekZaslal: 12.2.2007 21:34 po    Předmět: Citovat

To snad ne. Já jsem se těšil na ten Točník, ale celou knihu si kvůli němu nekoupím Sad Crying or Very sad
Laki

PříspěvekZaslal: 13.2.2007 0:41 út    Předmět: Re: Kniha vystrihovanek 2! Citovat

citace:
Knox...nevim jaky maji edicni plan

Tipuji, ze BBart tohle prestavi na Kniznim veletrhu v kvetnu. Podle meho porozovani na tomto veletrhu predstavuje BB podobna skvela dila, takze prace pujdou asi kvapem.
jirkac73

PříspěvekZaslal: 13.2.2007 15:50 út    Předmět: VKV 2 Citovat

já doufám, že ještě dojde ke změně!!! nevím proč si mám kupovat nějakou knihu, kde bude např. zájezdní hostinec, dirkon a popelářský vůz bobr a další, tyto modely vyšly opravdu nedávno a rozhodně nepatří do kolonky n.e.s.e.h.n.a.t.e.l.n.é.!!!
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.2.2007 16:43 út    Předmět: Citovat

souhlasim,ale to napis do ABC ktera Erku predala seznam, nebo primo do Erka........ja tam chci taky novinky no....... Smile
holt asi tech par modelu co zname budemem muset prekousnout....
je to neo jako komix.Tam take davaj k novym dilum i ty stare smejdi Laughing [/quote]
jirkac73

PříspěvekZaslal: 14.2.2007 14:55 st    Předmět: velká kniha vystřihovánek 2 Citovat

Zasílám odpověď pana Vyškovského ml.

Tato kniha je připravována pro BB-Art ve spolupráci s ABC a výběr modelů si z valné části určovali právě oni a vydavatel, nikoli my. To, že se zde vyskytují i modely, které byly nedávno reprintované v ABC, víme všichni, ale vzhledem k tomu, že je kniha připravována k padesátiletému výročí časopisu ABC, mají svou představu o tom, co tam zařadit, neb to má být především průřez tvorbou uplynulých let, a dnes již téměř "kultovní" modely, jako právě Dirkon, Bobr, Galaxie apod., tam chtějí mít.
Při diskusích ohledně tohoto projektu jsme pak jednali i o možnosti vydat do budoucna několik dalších knih, které by již však nebyly takto "autorské" a žánrově různorodé, ale byly by tématicky zaměřené, tedy právě na architekturu, vojenskou techniku a jiné, od různých tvůrců.
Co se prodejnosti týká, domnívám se, že v publikaci tohoto rozsahu si každý najde to své, a že s ohledem na to, kolik by musel zaplatit např. jen za polovinu modelů, kdyby je nakupoval samostatně (např. cena modelu Hrad Točník by při vydání v naší řadě byla přibližně 300 - 330 Kč), jistě oželí i to, že některé modely již má a nebude je stavět.
V každém případě ale děkuji za Váš názor i nabízenou pomoc.

Možná by spíše stálo za to, obrátit se na redakci ABC ani ne tak s připomínkami k této publikaci, ale s tím, že pokud by se měly v budoucnu realizovat ty další, tématicky směrované projekty, mohlo by ABC pro výběr modelů zorganizovat např. internetovou "anketu", či spíše dotazník, a na základě ohlasů a požadavků čtenářů pak jejich výběr upravit ...
hepyno

PříspěvekZaslal: 14.2.2007 15:04 st    Předmět: Citovat

Hm, aj Dirkon vyšiel len nedávno...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

Přejdi na: