Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samohybná houfnice 2S1 / Quest / 1:25 Hotovo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jezdec

PříspěvekZaslal: 8.7.2009 19:24 st    Předmět: Citovat

Pomalu pokračuji. Udělal jsem i první úpravu. Předek vany jsem zaoblil, ostrý roh se mi moc nepozdával, protože si jasně vzpomínám, že při údržbě pohonu mi vypadla vojenská knížka z kapsy a pěkně se sklouzla pod převodovku. To by u ostrého lomu nebylo možné.

Pěkná fotka přechodu vany

Kostru jsem vytmelil akrylovým tmelem, vybrousil a sjednotil herkulesem.

Začal jsem dělat obšívku. Napustím ji zředěným lakem (spotřeba sekunďáku by byla obrovská) a jemně přebrousím. Rozhodl jsem se pro decentní patinu opotřebení. No sám jsem zvědav.

Zatím všechno

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jezdec

PříspěvekZaslal: 15.7.2009 9:23 st    Předmět: Citovat

Stavba probíhá pozvolna. Mněl jsem nějaké osobní problémy, tak byla houfnice mimo.

Po oblepení kostry jsem zjistil několik nedostatků. Předně doporučuji dát karton na kostru i tam kde není podle návodu. Dále podlepení pláště čtvrtkou. Zjistil jsem, že se čistá stavba udělat nedá. Když to shrnu, papír potahu se na prázdných místech prohýbá, dost velká nepřesnost velikosti potahu vůči kostře.
Já jsem nejdřív nalepil originál potah, po zjištění nepřesností přesahy potahu obrousil, vytiskl kopii (ještě, že si dělám záložní sken) potahu na čtvrtku, rozřezal na jednotlivé části, nalepil, vytmelil, obrousil a natřel herkulem.

Mezi tím co schnul tmel, jsem udělal pár drobností.
díly zavěšení pojezdových kol

poklopy, nalepené na balze a obroušené

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jezdec

PříspěvekZaslal: 17.7.2009 13:00 pá    Předmět: Citovat

Je tu pokračování.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 18.7.2009 15:48 so    Předmět: Citovat

Menší pokrok. Jsou nějaké nepřesnosti a něco mohlo být lepší, ale mně seto celkem líbí. Už aby to bylo v laku.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 18:42 ne    Předmět: Citovat

Mno tak sem dneska neodolal a hodil barvu. Taky sem chtěl zjistit, jestli má cenu dělat věž, nebo to zaparkovat do koše Very Happy

Trochu jiný model
vojta80

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 19:47 ne    Předmět: Citovat

a doufám, že jsi se rozhodnul pro pokračování na věži Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sarmen

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 21:13 ne    Předmět: Citovat

ta barva mi přijde trochu zelenomodrá, neskusil bys si koupit třeba aqualitic khaki od agamy kdyby se ti to nechtělo míchat, vždyt to stojí okolo 40 korun Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jezdec

PříspěvekZaslal: 18.9.2009 17:14 pá    Předmět: Citovat

Tak po dlouhé době jsem opět tady. Mněl jsem docela rušné prázdninové období, zemřel mi otec, narodil se syn a k tomu jsem ještě komplet rekonstruoval pokojík pro mou osmiletou dceru. Tak na modelaření nebyl moc čas, nálada a ani místo - z mojí modelářské pracovny v komoře se stalo přechodné skladiště materiálu a ostatního bordelu. Co jsem mněl volné byl počítač a tak jsem se rozhodl udělat Dakarku Azaveda z roku 2009 na podvozku Tomečkovky 2007. Už je nakreslená a vytisklá, tak je první další na řadě. To jen tak na okraj.

No ale něco jsem přeci na houfnici udělal a to jsou pojezdová kola. Snažil jsem se o vylepšení plasticity, protože po nástřiku barvou by byly nechutně ploché. Boky by mněly být trochu bombírované, což není moc vidět. Nalepení plastického tvarování je vidět a když jsem udělal první skušební nástřik, tak to nevypadá špatně. Dále pracuji na napínacích kladkách a hnacích kolech. Ta zelená je opravdu zelená, ale nejspíš moc tmavá a sytá. Taky jsem zprovoznil stříkací pistolku a probíhají první nesmělé pokusy se stříkáním, zatím je všechno kolem barevné, hlavně prsty, jen to co má být je málo.

Nějaké fotky

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 18.9.2009 17:15 pá    Předmět: Citovat

Dodělal jsem napínací kladky a hnací kola, jen ještě dosychá vteřiňák a pak jemně dobrousit. Pustil jsem se do věže. Když jsem psal, že na podvozku neseděla obšívka, tak u věže je to podobné. Tak příjde na řadu zase tmelení a broušení. Si připadám jak kdybych dělal nějaký model ze dřeva jen podle plánků - samý tmelení broušení a lakování. Crying or Very sad
Schne lepidlo, až uschne dám foto věže i kol.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 19.9.2009 18:26 so    Předmět: Citovat

Fotky napínacích kladek a hnacích kol. Taky věž, teď už jen vytmelit a vybrousit.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 19:29 ne    Předmět: Citovat

Kola s trochou patiny

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 21.9.2009 19:04 po    Předmět: Citovat

Trochu sem upravil špínu na hnacím kole a zaprášil pojezdová kola.

Taky sem začal polepovat věž doplňkama.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 23.9.2009 16:56 st    Předmět: Citovat

Na věž chybí dodělat dělo a hodit do laku.

Trochu jiný model
Lukáš

PříspěvekZaslal: 23.9.2009 21:15 st    Předmět: Citovat

Pereš se s tím obstojně, líbí se mi to.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vger1981

PříspěvekZaslal: 24.9.2009 0:12 čt    Předmět: Citovat

Mno, patrilo by sa, sme tu ludia: Uprimnu sustrast a k synovi gratulujem. A hufnica je super, po vsetkych tych germanoch tu prva technika co sa mi paci! Tiez sa odhodlavam postavit bvp-1 pre otca, trocha vojenskej nostalgie nezaskodi.. Mr. Green
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: