Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Azay le Rideau / L' instnt durable / 1:250

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
carvrer

PříspěvekZaslal: 8.2.2012 23:04 st    Předmět: Azay le Rideau / L' instnt durable / 1:250 Citovat

Na zahraničních fórech jsem už několikrát zahlédl papírové modely zámku z údolí Loiry ve Francii. U nás se tyto modely dlouho sehnet téměř nedaly. Až před nedávnem je začala dovážet firma Betexa, tak jsem si pořídil postupně celou sadu těchto krásných zámečků.
Jelikož jsem s modely tohoto vydavatele neměl zkušenosti, řekl jsem si, že začnu s modelem od pohledu nejjednodužším a to se zámkem Azay le Rideau.

http://www.betexa.cz/zamek-azay-le-rideau/

Samotný sešit obsahuje poměrně podrobné informace z historie předlohy modelu v několika světových jazycích, několik dobových plánků a černobílých fotografií. Návod ke stavbě modelu je proveden formou dvoustrany s černobílými nákresy z jednotlivých stavebních kroků, takže znalost francouzštiny není třeba. Kdo někdy lepil plastové modely, určitě se rychle zorientuje. Součástí sešitu je i deska formátu A4 ze silnějšího kartonu, vohdná k podlepení drobnějších dílků, nebo základové desky. Samotný papír je dostatečně tvrdý, takže bezproblému drží tvar a po zaschnutí se nekroutí. Snad jediným negativem je jeho křídový lesk.

A teď už k samotné stavbě:

Začal jsem kompletací obvodových zdí a jejich následným přilepení na podlepenou základovou desku. Pozor při vystřihování náročně provedené výzdoby oken střešního patra.

Následně jsem vlepil výstuhu a imitaci vnitřního schodiště.

Pokračoval jsem přilepením prostoru nádvoří zámku.

Dále jsem přilepil hlavní věž u vstupního mostu a sokly pro nárožní věže.

Pokračování příště.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karelmotlik

PříspěvekZaslal: 8.2.2012 23:24 st    Předmět: Citovat

ahoj, výběr dobrej, ale nechtěl bys ho prezentovat radši na novém foru ... ? Question Smile
carvrer

PříspěvekZaslal: 9.2.2012 8:42 čt    Předmět: Citovat

Díky, trochu jsem zaspal, ale už je tam.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: