Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

prosba o radu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jimbopepo

PříspěvekZaslal: 26.1.2012 17:33 čt    Předmět: prosba o radu Citovat

Zdravim vsetkych

po rokoch som sa vratil k papierovym modelom, aby som mal pre zenu vyhovorku, ze sa nemozem venovat len jej Smile Podlozka, noznicky, pinzety, skalpel, drobnosti... mi zostali. Precital som si tu par veci a chcem sa spytat, ci je toto to spominane kruzidlo olfa, resp. kde by sa to dalo na Slovensku kupit, lebo cez google ani neviem, co mam hladat

http://www.rcsvet.sk/product/sk/Olfa-noz-s-cepelou-vymena

a dalsia vec, ake lepidlo je najlepsie na lepenie folii, povedzme okien...
a posledna vec - na ryhovanie som pouzival vypisane pero a velmi sa mi to osvedcilo, nie je to trochu bizarne?

dakujem za pomoc
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 26.1.2012 21:22 čt    Předmět: Citovat

ano je to ono
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
5thWheeL

PříspěvekZaslal: 27.1.2012 11:19 pá    Předmět: Citovat

Kde sehnat kružítko na Slovensku ti bohužel neporadím, ale zkus hledat výraz CMP-1.

Folie na okna osobně lepím chemoprénem, ale chce to dávat bacha, chemoprén se táhne. Když se to ale povede, drží to navždy Very Happy

Ryhování vypsaným perem není vůbec bizarní, naopak je to jeden z doporučovaných způsobů. Někdo rýhuje tupým nožem, někdo nařezává, já třeba na ryhování používám chirurgickou preparační jehlu.

Ještě k podložkám, skalpelům apd. Když jsem také po letech začal znovu patlat, nejdříve jsem taky zkoušel použít starý nářadíčko, co mi zbylo z let předchozích. Ale s tím sem tvrdě narazil, všechno jsem prostě zprasil hrozným způsobem. Ruce za to pochopitelně mohly taky. Pak jsem ale zakoupil vybavení pořádné (základem je podložka Olfa velikosti A3, skalpely AK-3 a AK-4, kružítko Olfa, kvalitní chirugický pinzety bez zoubků a lepidlo ve spreji na velký plochy plus kvalitní oboustrannou lepící pásku na některé podlepy) a musím říct, že to sice z tebe lepšího patlala neudělá, ale minimálně moje modely se kvalitativně dost zlepšili.

Minimálně podložku a skalpel Olfa fakt doporučuju, je to prostě pecka jak pro začátečníka, tak pro veterána.
jimbopepo

PříspěvekZaslal: 27.1.2012 11:58 pá    Předmět: Citovat

vďaka za rady, podložku olfa už mám asi 60x40cm, aj skalpel (nie je to olfa, ale reže dobre, k nemu asi 10 druhov nahradnych cepeli Smile dokupim ten zvysok, co uvadzas Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: