Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Hrádek Čeladná

Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 10.1.2012 13:13 út    Předmět: Hrádek Čeladná Citovat

Představuji Vám svůj nový model hrádku Čeladná. Model je založen na jedné z několika možných historických podob, jeho předlohou, z níž se při tvorbě vycházelo vidíte níže.

Model obsahuje 12 listů, vyšel v malém nákladu v offsetovém tisku a objednat si jej můžete na mých stránkách za 190Kč + poštovné. Tamtéž naleznete i další fotky modelu.

www.papmodely.wz.cz

Více o modelu zde:
www.papmodely.wz.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Aki

PříspěvekZaslal: 10.1.2012 14:40 út    Předmět: Citovat

zajímavej počin Smile asi je to jen věc vkusu, ale mně se moc nelíbí ty textury (skály, kamení na hradbách, omítka na věži opadaná podle pravítka) a taky některý konstrukčí prvky (vikýře, trochu nešikovný napojení hradeb na vstupní bránu)... možná by mi to bylo sympatičtější v menším měřítku... ale třeba změním názor, až to uvidím někde naživo Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 10.1.2012 14:48 út    Předmět: Citovat

K tomuto bych pouze dodal, že u fotek na stránkách je jasně uvedeno, že nafocený model je beta stavbou a v hotovém modelu jsou některé drobnosti upraveny. Stejně tak i ono napojení hradeb a další věci - na beta stavbu byl použit výkres o gramáži cca 210-220g a ten se opravdu dost špatně ohýbá, offset je krapet tenčí, takže model bude vypadat lépe.

... nicméně kritici se najdou všude. Smile

Naposledy upravil zdenek-ch dne 11.1.2012 20:14 st, celkově upraveno 1 krát.
hovadak

PříspěvekZaslal: 10.1.2012 15:55 út    Předmět: Citovat

Pokud jsou u finálního modelu pozměněné textury a nějaké drobnosti, nemuselo by to být špatné. Rekonstrukce hradů mám rád, ale tento "Minecraft" styl mi moc nesedí...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 10.1.2012 18:25 út    Předmět: Citovat

psal jsem, že je věcí vkusu... nechtěl jsem, aby to bylo braný jako kritika, ale názor z lidu... vzhledem k tomu, že už jsem pár vystřihovánek viděl a slepil, si myslím, že dokážu tyhle věci celkem objektivně posoudit... ale jak jsem taky psal - třeba se mi to bude na živo líbit mnohem víc, než na fotkách Smile
že bylo oproti betě něco změněný jsem si nevšim... možná by bylo fajn dát k náhledu i jednotlivý stránky... Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 14.1.2012 20:50 so    Předmět: Citovat

Pokud chcete vidět stránky vystřihovánky, tak jsem jednu umístil na FB. K vidění zde:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=116328851821769&set=a.116156781838976.18784.116150778506243&type=3&theater
Standa

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 20:25 so    Předmět: Citovat

Koukám, že postupně vzniká řada zajímavých hradů, styl jejich provedení se však jak dívám dosti různí - tohleto mi docela připomíná Betexu. No co jsem se díval na obrázek předlohy modelu tak je to s takového sešitku vycházející v rámci nakladatelství Beatris. Jestli se nepletu tak ze samotného hradu (nejspíš přechodného typu), se toho moc nedochovalo, navíc je teréně dost bídně dostupný (sám jsem na něm nebyl, ale co jsem viděl fotky i co jsem si procházel okolní terén tak to tak vypadalo). No a co pohlednici Beatris - tu jsi při rekonstrukci použil? Ona by snad i nějak měla vycházet z té kresebné podoby. Ono vůbec s tím hradem je to těžké moc se toho nedochovalo, a nejspíš víc než kámen bylo na jeho stavbu použito dřevo. Ale i tak si myslím že záslužný a zajímavý počin ... uvidím zda vybydou finance a bude příležitost ke koupi.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 23:16 so    Předmět: Citovat

Samozřejmě i pohlednice byla brána v potaz. Mám snad všechny rekonstrukce hradů a zámků, které vyšly. Tady je.

Co se existence hradu týče, dnes již neexistuje a dopátrat se toho jak opravdu vypadal se dá jen stěží, těch možných podob je více. Já pro svůj počin zvolil tuto variantu a o rekonstrukci se pokusil.

Co se Betexy týče, tak tou jsem se opravdu neinspiroval a do budoucna to ani nezamýšlím...

Hrad byl i z kamene, ale ten si prý rozebrali lidé z vesnice jako stavební materiál, poté co hrad zpustl. Ostatně jako ve většině přípech u jiných zaniklých hradů.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Novinky na trhu / New models in the market Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: