Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

USS Indianapolis / Modelik / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vojcek

PříspěvekZaslal: 18.1.2012 19:39 st    Předmět: Citovat

tomas81: Ano ten trup mi taky nesednul ja osobně si myslim, že to že mi jdou vidět žebra je jen o tom že při lepení na tom moc tlačím ale nevim no je to jen moje myšlenka:-)

jinak k těm fotkam jsem psal že to fotim mobilem takže se omlouvam za kvalitu fotek Crying or Very sad
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 18.1.2012 20:04 st    Předmět: Citovat

Ahoj, promiň, prostě tam skoro nic není vidět.
U kostry děláš 100% tvaru trupu, jakákoli chyba tady se ti projeví a vymstí na celé lodi, ať už se jendá o zkroucení do vrtule, luku( je úplně jedno kam) - a to se ti salo, zjevně se ti prohla nahoru. A pak ti nevyšel pásek u paluby. Možná se to stalo tak, že jsi trochu více tlačil, když jsi dělal spodní obšívku. Tohle si prostě musíš hlídat neustále. třeba o desku stolu, nebo pomocí nějaký dalších prkýnek či rovin.

Když se mi podíváš do galerie, tak tam Indinapolis najdeš taky. Mě neseděla délka obšívky, ale mám takový pocit, že při podlepování jsem to prostě natáhl - moje chyba.

v tuto chvili ti nezbývá, než to zalepit proužkama papíru a trefit odstín, druhý problém ti ale nastane, až začneš lepit nástavby - palubu budeš mít prohlou taky a tak ti tam nástavby moc nepůjdou. ale když si pohraješ, tak to půjde u další lodčiky si to prostě pohlídáš.
Vojcek

PříspěvekZaslal: 19.1.2012 19:35 čt    Předmět: Citovat

JoskaM: Díky za typ, to je docela možné dělal jsem to tak, že jsem dily kostry jednoduše zasunul a nevyrovnával o nic a v navodu je psáno, že se má podlepit 1mm kartonem což jsem dodržel. Příště to zkusím tak jak píšeš Smile. A u těch lezoucích žeber, asi jen moc tlačím při lepení že? díky za rady Smile
JoskaM

PříspěvekZaslal: 19.1.2012 20:31 čt    Předmět: Citovat

Máme jedno společné, když jsem začínal s poláky, tak Indinapolis byla moje první loď. teď na ni padá prach, další větší loď byl až Richelieu, přeji ti stejný pokrok. Já ho u sebe vidím.
Jinak ano, lezoucí žebra je problém. hodně mi pomáhá výplň, u Rýši je to PUR pěna. V současnosti používám extudovaný polystyren do podlahy - není kuličkový! (koukni na moje ponorky, tam je vidět.
Určitě měj u sebe prkno nebo to stále kontroluj o desku stolu. A to stále a pořád a stále u každého dílu obšívky, je to úmorné, ale vyhneš se problému, co vidíš na Indianapolis.
Další rada při podlepování - tam se stala asi chyba u mě: Koresem jsem naťaplal díly a přiložil na karton a pak řádně přitlačil na kartón, a vytlačil zbytky lepidla platební kartou, tím jsem si natáhl kostru, o pár mm.
Jinak se ptej, rád zkusím poradit.
numi
Moderátor

PříspěvekZaslal: 19.1.2012 20:38 čt    Předmět: Citovat

Na velké plochy které chcete podlepit doporučuji použít lepidlo které neobsahuji žádnou vodu. Osobně používám toto "Lepidlo 3M Photo Mount"
Je drahé ale výhodou je možnost manipulace do 10min. Ale hrozně smrdí.
Vojta S

PříspěvekZaslal: 19.1.2012 23:04 čt    Předmět: Citovat

Indianapolis sem dostal od Ježíška takže stavbu pozorně sleduju.

JoskaM napsal:
... a vytlačil zbytky lepidla platební kartou, tím jsem si natáhl kostru, o pár mm.

To znám,když sem dělal mojeho prvního poláka-IS-2 tak sem první díl kostry při podlepování natáh snad o cenťák Very Happy.
Vojcek

PříspěvekZaslal: 20.1.2012 9:17 pá    Předmět: Citovat

No podlepoval jsem taky koresem, ale na vyhlazení bublin jsem použil klasický kuchyňský váleček a nevšiml jsem si, že by se mi to nějak natáhlo. Wink

Akorát mě naštvala ta obšívka Crying or Very sad , ale tak chvilku si pohraju a bude to OK si myslim. Smile
bakulda

PříspěvekZaslal: 20.1.2012 15:13 pá    Předmět: Citovat

Papír si žádá jemné zacházení a ty na něj hned s mechanizací a pokud jsi při sestavování kostry vůbec nic nekontroloval, tak to Ti to ještě vyšlo celkem pěkně Smile

PříspěvekZaslal: 20.1.2012 23:36 pá    Předmět: Citovat

No tak jako ne že nekontroloval kontroloval ale spiše tak nějak jen od ruky opřít to o stůl mě vůbec nenapadlo se přiznám Embarassed Holt žádný učený z nebe nespadl že. Laughing
Vojcek

PříspěvekZaslal: 27.1.2012 20:40 pá    Předmět: Citovat

Pokračování zde http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=19&t=263&p=1704#p1704
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: