Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cifkův statek v Třebízi / ABC, arch.Vyškovský / 1:150

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
IceZero

PříspěvekZaslal: 30.12.2011 14:01 pá    Předmět: Cifkův statek v Třebízi / ABC, arch.Vyškovský / 1:150 Citovat

Něco o předloze:
Poprvé vyšel jako součást Skanzenu ABC (ročník 24, číslo 4). Jde o část rozsáhlého statku čp.1 z Třebíze na Slánsku (okres Kladno ve Středočeském kraji). Pokud by někdo věděl, kde sehnat i ostatní díly komplexu budu rád - podle toho co mám v návodu k modelu by mělo jít o konírnu, stodolu a chlév
y.

Rozhodl jsem se, že si zkusím odpočinout od modelů techniky, která mi zrovna nejde tvarovat a retušovat tak jak bych chtěl a radši se budu učit správný postupy na krabičkách. Takže plánovaný bobřík s jedním modelem z každé sekce se na chvíli odkládá - stejně bych to nezvládl tak pěkně, abych byl sám se sebou spokojen natož se někde mohl pochlubit. Vrhl jsem se na starou sbírku z ABC. Probral jsem krabici a narazil na pár jedinců. Tak uvidíme co z toho spatlám. Tohle je první z nich.

Koukám po okolí jestli už někdo lepil a pro ukázku vložil, fotku od JoKa - vlastně to co mám já teď je jen ta barevná část, tu bílou budu muset teprve sehnat, ve svým archivečku ji nemám

Začal jsem přípravou - nařezání hran a rozstříhání na jednotlivé díly. Prořezy si nechávám na každý díl zvlášť. Pár fotek snad večer ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aki

PříspěvekZaslal: 30.12.2011 14:45 pá    Předmět: Citovat

ahoj, pokračování statku v ábíčku nikdy nevyšlo. pokud to chceš mít komplet, budeš si muset pořídit tohle, kde jsou domečky všechny...

http://vystrihovanky.cz/papirovy-svet-richarda-vyskovskeho-a-cifkuv-statek.html

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
IceZero

PříspěvekZaslal: 30.12.2011 15:14 pá    Předmět: Citovat

jo jo kamarád gůgl taky nic nenašel, takže už mám zbytek statku objednaný od MPG spolu s něčím dalším. I tak moc děkuju za info ...

pár fotek ze včerejška:

pokračuju podle návodu průčelím ve dvoře. Jen mi přišlo že je ta plocha docela dlouhá a tak jsem stěnu zezadu podlepil kartonem, aby se zpevnila... stejně tak to budu muset udělat asi i na ostatních.

IceZero

PříspěvekZaslal: 8.1.2012 11:54 ne    Předmět: Citovat

ukázalo se že hrnek s kafem na malým stole pro modelaření není moc dobrej nápad Sad takže můžu začít znovu... tentokrát ale díly budu nechávat jinde Smile všechno zlý je prej k něčemu dobrý a tak si další postup nechám na novou verzi fóra, aspoň doufám, že stihnu něco připravit do Lužánek abych jenom neočumoval a taky se s měl s čím pochlubit (spíš si nechat poradit v čem se zlepšit)
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 8.1.2012 12:34 ne    Předmět: Citovat

to vůbec nevadí. Už dávno jsem ti chtěl navrhnout abys to stavil ze stejného výtisku a lepšího papíru. Takže Cífka vydaný jako celek je pro to jako stvořený.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 8.1.2012 13:09 ne    Předmět: Citovat

Knoxi tys mě to sebral přímo z hub. ,vlastně klávesnice Very Happy
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: