Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Subaru Impreza WRX 1995 McRae / 1:24 /

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mára

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 1:59 út    Předmět: Subaru Impreza WRX 1995 McRae / 1:24 / Citovat

Před měsícem jsem při úklidu narazil na kopii originální kresby modelu Subaru Impreza, který jsem kreslil před 15 lety a potom vyšel zmenšený v abc překreslený na počítači P. Skokanem. Napadlo mě, že tento model by si zasloužil nové překreslení a vydání v původním měřítku 1/24. Naskenoval jsem kresbu do počítače, a zkusil jsem nakreslit bok ve třech různých programech. Nejlíp mi to šlo v Autocadu, tak jsem poktačoval v kreslení obrysů dílů. Po slepení bílého modelu jsem upravil křivky a rozměry dílů.
Reklamy jsou všechny překreslené do vektorů. Dle podkladů jsem upravil hlavní nápis 555 a hlavně odstín barvy karoserie - ve skutečnosti byla modročerná. Model jsem vytiskl na laserovce Epson. Hotový slepený model můžete posoudit a zkritizovat na fotkách. Chybí nátěr pneu agamou, protože mi došla - pneu jsou pouze přetřené vodovkou.

Model bude vytištěn na tiskárně Canon C1. Rozsah je 2,5 strany A4.
K mání bude asi koncem ledna, jestli mi do toho něco nevleze. Mimoto bude k mání toto Subaru v další méně známé mistrovské verzi, po slepení foto dodám. Navíc bude v limitovaném nákladu k dispozici kvalitně vytištěná Lancia Delta Integrale v Yvanově recoloru a navíc Lancia Delta v málo známém, ale velmi atraktivním zbarvení.
Tatra Jamal SRT, McLaren M23
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TonyR

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 7:21 út    Předmět: Citovat

Pěkný, šikovnej modýlek pro začátečníky. Ten z abc jsem nikdy neviděl naživo slepený. Doma v archivu jeden mám, takových modýlků klidně víc.
Nechvatal.P

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 8:08 út    Předmět: Citovat

Moc pěkné,
Pouze opravím, nejedná se o model WRX, ale o vůz sk.A. Oficiálně se vůz dokonce jmenoval Impreza 555, v této době se totiž sériově prodávaný vůz nenazíval WRX, ale GT.
S pozdravem
Petr

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ali

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 11:07 út    Předmět: Citovat

Model působí i přes svou jednoduchost věrohodně. Pěkná práce Máro.
Hlavně mě zaujala věta o Lancii v jiném zbarvení- moc se těším. Plánuje se vydání Delty i včetně interiéru? (zřejmě by to zvedalo cenu a lesklý interiér by asi nepůsobil moc pěkně...)
mára

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 21:51 út    Předmět: Citovat

No já bych to jako jednoduchý model neoznačoval. Přece jen přední maska a nárazník dá zabrat i zkušenému matadorovi. A tvarování kastle taky není zrovna práce pro začátečníky. Na kastli není jediná rovná hrana. Náročnost bych přirovnal ke škodovkám od MegaGraphic.

Petr: Hádat se nebudu, v podkladech, co mám se vyskytují obě verze označení.

Ali: S yvanem jsem se dohodl na vydání základní verze jeho recoloru bez interiéru. Kdybych chtěl vydat ten interiér, tak v první řadě kontaktuju tebe. A ta jiná verze bude taky bez interiéru. Nemám k němu dostatek podkladů, byl jsem rád, že jsem sehnal podklady ke zbarvení karoserie.

Na závěr přidávám pár rodinných fotek s ábíčkovskou verzí.

Tatra Jamal SRT, McLaren M23
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ali

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 22:19 út    Předmět: Citovat

O té složitosti se kaneckonců budu moci přesvědčit sám.
Rozhodně si model nechci nechat ujít a budu se těšit na jeho vydání.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: