Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Merkava MK2 / free / 1:43

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bradeq

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 7:21 pá    Předmět: Merkava MK2 / free / 1:43 Citovat

Ahoj,
tak před pár měsíci jsem sem přišel na to, že mi chybí nějaký koníček, něco čím bych vyplnil studené zimní večery a jelikož pro mě v zimě neexistuje žádný bezpečný sport při kterém se nelámou končetiny, jsem se rozhodl že se pustím do modelařiny, chvíli jsem uvažoval jestli papír nebo plast ale vyhrála levnější varianta Smile vždy mě to bavilo ale nějak sem se k této zálibě neměl. No a letos jsem si řekl a dost Cool

Chtěl bych zdůraznit že tohle je má prvotina, nelepil jsem nic od doby ABc před deseti lety kdy jsem byl ještě děcko takže to bylo na urovni toho že výsledky držely pokupě a úspěchem bylo, když to něco připomínalo požadovyný tvar. Takže mě prosím nebijte hned, chtěl jsem to tu hodit dřív ale nějak nebylo moc času a zdejší výtvory které jsou mimo jiné "zatím" mimo mou úrověň ale tak sanžím se a vím že jediná cesta jak se zlepšovat je lepit a kazit Wink

A jelikož je to jen pokus, tak jako první jsem se rozhodl na netu najít něco co nebude škoda tak jsem našel tento free model který sem si vytiskl (doufám že tím neporuším žádné práva), protože jsem na tom finančně nejsem nejlépe a nechtělo se mi kazit nic za peníze tak jsem se rozhodl pro tuto variantu. Nechci aby to vypadalo zle, ale jako můj druhý model už mám doma nachystaný od medeliku hetzer, zase něco lehčího a menšího Rolling Eyes už se na něj teším.

Merkava MK2, tento free model sem našel tunaj, a trošku si ho upravuju podle potřeby, patlám ho temperkama při kterých sem pochopil že se musí hodně ředit Smile.
A jelikož už sem toho naspal hodně tak o modelu myslím toho každý najde spoustu na na wikipedii takže tady je zatím pár obrázků Smile

Je to zatím jen kostra na kterou dodělávám detaily od kulometů po světla.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
V.E.N.A.

PříspěvekZaslal: 16.12.2011 11:00 pá    Předmět: Citovat

Na začátek to rozhodně není špatné!! Dávej fotky častěji ať ti zdejší mistři můžou radit Smile Jinak přeji mnoho dalších úspěchů, nervů a ocelovou řiť! Twisted Evil
bradeq

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 0:18 ne    Předmět: Citovat

tak dneska jsem přidal za hlaven takovou síťku, vím že není orginál tak mě prosím nebijte, jeto spíš od začátku improvizace
topgun

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 8:50 ne    Předmět: Citovat

tak ještě zadní koše...ne? Laughing
Raven

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 15:11 ne    Předmět: Citovat

Na prvotinu fakt pecka Wink

Hotovo :
Admiral Graf Spee - GPM
SdKfz. 250/3 Greif - GPM
German Flak 20mm - ABC
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bradeq

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 15:15 ne    Předmět: Citovat

děkuju, hodně sem si tohle forum pročíl a hltal všechny vychytávky tak teorie by jakš takš byla, ten už jen praxi, a na to třeba lepit a lepit.
Už sem to aji obarvil, a pokusim se přidělat dva kulomety ... jestli to dnes stihnu hodím tu ještě nějaké fotky.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 15:36 ne    Předmět: Citovat

Nevypadá to vůbec zle, trošku to degradují stopy po štětci, nenatíráš to temperou?
Protiskluzový povrch by tanku taky neuškodil, ale to je na začátek možná moc pracný. Smile
bradeq

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 16:44 ne    Předmět: Citovat

ano, toho jsem si vědom docela dost, ale co teď s tím Smile je to temperka a poprvé sem ji asi špatně naředil a jde to hodně vidět. Vlastně od začátku co jsem na tom začal sem si teprve pořizoval nářadí, a na zkoušku sem si řekl že vyzkouším barvit temprerkama a vodovkama. Plánuju to stříkat kompresorem, který si teprve musím pořídit ale to až po vánocích. Už se těším,jen se s tím musím naučit ale jak sem viděl co s tím jde dělat ... jajks Very Happy to musím taky mít. Ale jak říkám zatím to je v přípravách.
bradeq

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 16:49 ne    Předmět: Citovat

ono vlastně by se to dalo opravit maskováním jako je na tomhle obrázku ale to bych určitě dodělal až nakonec, myslíte že by to šlo nějak udělat?
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 17:54 ne    Předmět: Citovat

Já sem si to myslel, temperky jsou těmi pruhy od štětce známí, s tím nejde nic moc udělat. Pokud budeš mít kompresor bude to o něčem jiným, ale přešel bych na pořádný barvy, přece jen lépe kryjí. Wink

To naznačení protiskluzu bych řešil natupováním nějakého tmelu pomocí štětce a nebo zkusit na model nalepit šmirgl papír. Smile
topgun

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 19:03 ne    Předmět: Citovat

moje varianta protiskluzu,je to na plastovém modelu....

http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=19&t=39317&p=740411&hilit=merkava#p740411
bradeq

PříspěvekZaslal: 18.12.2011 22:45 ne    Předmět: Citovat

topgun- tak přesně nějak takto bych to chtěl taky udělat, díky za inspiraci a za návod, ještě popřemyšlím jestli do toho taky půjdu.
bradeq

PříspěvekZaslal: 20.12.2011 14:31 út    Předmět: Citovat

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: