Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

KAMAZ 49252 DAKAR 1996 / SPIDA / 1:32
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zvukar
Moderátor

PříspěvekZaslal: 4.12.2011 23:59 ne    Předmět: KAMAZ 49252 DAKAR 1996 / SPIDA / 1:32 Citovat

Zdravím všechny
Po delší příspěvkové odmlce jsem tady s novým modelem, který se budu snažit postavit a můžu se se všemi podělit o svoje poznatky se stavbou. Mám za sebou teď zkušební stavbu pro jednoho vydavatele, pak dokončení rozpracovaného modelu a následně další zkušební model pro jiné autory u kterých jsem vázán slibem nezveřejňování.
Pravděpodobně mě sice čeká další test modelu, ale po návratu z Neratovic, kde jsem pořídil čerstvě vydaný tento model, jsem se rozhodl do něho říznout.
Jako vždycky jsem nejdřív udělal kola. Dezény od TEA jsem pořídil spolu s modelem. V discích jsem prořezal díry.

Dále už postupuju podle návodu. Následuje tedy základ podvozku. Zde jsem narazil na malou chybičku, která se dá lehce opravit.

Dávám záměrně větší náhledy, aby bylo vidět o co se jedná. V přední části podélných nosníků jsou naznačeny výřezy pro možnost zalepení tažných ok v nárazníku. Po slepení a zkompletování hlavního rámu podvozku a snaze přilepit hotový nárazník jsem zjistil, že prořezy měly být na opačné straně podélníků. Pokud toto vezme kdokoliv další na vědomí a výřez udělá na protější straně a bílé plošky následně zapraví kouskem modré plochy odněkud z výtisku nebo zaretušuje, nebude mít žádný problém. Doufám, že ty fotky jsou dosti vypovídající o co se jedná. Pokud někdo nepochopil moje povídání, klidně napište, a já zkusím připravit názornější návod na nutnou úpravu jednotlivých částí modelu.
Úprava již slepeného rámu a navíc dobře vyztužených nosníků sice nebyla jednoduchá, ale nakonec se celkem zdařila. Takže jsem na podvozek nalepil i nárazník, následně vlepil tažná oka a držáky náprav.

Nyní mám již nalepeny i péra pro držení náprav a zpracovaný základ nástavby s naznačením motoru a převodovky. Fotky těchto dílů, které již byly bez jakýchkoliv problémů, dodám v příštím příspěvku.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
zvukar
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.12.2011 15:08 so    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem sestavením pružin a dílů podkladu nástavby a jejich přilepením na rám podvozku

Následovaly jednotlivé nápravy a kompletace s podvozkem

V tomto stavu je to teď. Večer bych chtěl dokončit tlumiče a dokompletovat první část modelu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.12.2011 16:27 so    Předmět: Citovat

Koukám že ten rám je opravdu pojat jednoduše, ale co, stejně to nebude vidět a hlavní části vypadají dobře. Smile
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.12.2011 12:31 ne    Předmět: Citovat

Vždyť jsem Ti Ondro říkal že je to jednoduchý model

PříspěvekZaslal: 11.12.2011 13:07 ne    Předmět: Citovat

no jo Roman říkal v Neratovicích, že je rám úplně jednoduchej, nejspíš má pravdu v tom, že je zbytečný tam dělat věci ke slepení, který pak nakonec nejsou vidět. Takže budu sledovat a sledovat, abych nějak načerpal info pro ten výtisk co sem si přivezl.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.12.2011 17:36 ne    Předmět: Citovat

Mě spíš zaráží ta velká černá plocha, jinak si myslím že je to dobrý. Wink
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.12.2011 18:55 ne    Předmět: Citovat

Brzda v Nera nebyl, tak to neví. A to sme se na něj s Vlachem těšili.
Jinak Kamaz je zupa.
zvukar
Moderátor

PříspěvekZaslal: 28.12.2011 21:12 st    Předmět: Citovat

Po podvozku následuje práce na nástavbě. Na horní straně jsem prořízl naznačené průduchy za výfuky.

Dno nástavby je podlepeno kartonem kvůli zpevnění a udržení roviny. Na tu vyříznutou mříž jsem z rubu nástavby vyrobil krabičku, kterou jsem z vnitřní strany začernil, aby přes výřezy nebylo vidět do prázdného prostoru pod nástavbou

Tady už je nástavba zkompletovaná i s blatníky a přilepená na podvozek
spida
Moderátor

PříspěvekZaslal: 29.12.2011 2:47 čt    Předmět: Citovat

Krásná práce

PříspěvekZaslal: 29.12.2011 23:52 čt    Předmět: Citovat

Jo souhlasím, máš to krásny.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zvukar
Moderátor

PříspěvekZaslal: 31.12.2011 2:23 so    Předmět: Citovat

Díky, ale až takový zázrak to není. Místy to nemám moc přesně slepeno a ta retuš se mi moc nepovedla. Barvy by spíš sedly k tomu zkušebnímu modelu. Nepovedlo se mi namíchat matnější k ofset tisku.
Ale zpátky k modelu. Chtěl jsem to mít do konce roku, ale to nezvládnu. Zvlášť když si to dělám sám obtížnější.
Pokračoval jsem včera večer kabinou. Ty naznačené mřížky v masce mi nedaly a tak jsem je prořezal. Vznikly otvory do kabiny. Vyrobil jsem malou záslepku s naznačením chladiče i když nevím, jestli tam vůbec je.

Ta krabička je dost plochá, takže uvnitř kabiny nějak neruší a je schovaná pod palubní deskou.
Dnes jsem pokračoval sedadly a dalšími drobnostmi do vnitřku kabiny.
rybak

PříspěvekZaslal: 31.12.2011 12:25 so    Předmět: Citovat

Jj, máš to moc hezký. Pěkný upravy.
Našel jsem obrázek pod masku i když do kamionu o 10 let mladšího.

Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.1.2012 19:47 út    Předmět: Citovat

Takže chladič tam asi nepatří. Už se k němu ale nedostanu a i kdyby, mám to lepeno kvalitně vteřiňákem, takže při pokusech o opravy by byla asi nutná celá kabina znovu.
Pokračoval jsem tedy v kompletaci kabiny a postupném vlepování připravených doplňků.

Po uzavření střechy jsem celou kabinu nalepil na podvozek a tím zkompletoval hrubý základ auta

Zbývají přední blatníky, dokončit kardany na podvozku, ochranný rám se světly, rám na vršek nástavby, úvazová oka, ventilky na kolech a podobné drobnosti. Musím to co nejdřív dodělat. V šuplíku už čeká další práce.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 3.1.2012 23:02 út    Předmět: Citovat

Zupa práce...
fox

PříspěvekZaslal: 3.1.2012 23:20 út    Předmět: Citovat

Když sem toto viděl jako novinku a před tím četl na spidových stránkách, že se chystá na dvě serie modelu, lehčí a druhou složitější, nevěděl sem co si pod tím představit.
Jak vidím, tak se spidovi povedlo udělat zajímavý model, který složí i méně zkušení, ale složí si ho i zkušenější, bez větších úprav a přitom nebude vypadat blbě mezi složitějšími dakarskými modely.
Zvukar to má opět krásně čistě slepené. model vypadá velice dobře. Klobouk dolů, jak před stavitelem, tak autorem. Wink Dobrá práce chlapi.

Na stole: Bumar Labedy Dut 0502
Hotovo: Tatra 815 VD 13350 6x6.1

Pod stolem: Nohy. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika - sport & Dakar / Racing trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: