Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Stavebnice hradu pro figurky / vlastní tvorba / cca 1:25
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Krejčí

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 1:10 út    Předmět: Stavebnice hradu pro figurky / vlastní tvorba / cca 1:25 Citovat

Pánové, inspirovaly mě opravdu nádherné modely hradů zde zveřejněné, především vlastní tvorba jako je Týřov, apod.. Protože je mi líto, že s postavenými hrady si již nelze hrát, pokusil jsem se vytvořit STAVEBNICI HRADU, se kterou to snad půjde. Jde mi především o možnost postavit pokaždé trochu jiný hrad a dobývat ho pak s figurkami rytířů. Very Happy
Ano, skladebnost, jednoduchost a nereálné měřítko vyhovující figurkám na úkor reality a malebnosti, bohužel. Sad
Zde je hrubý návrh, jak by to mohlo vypadat:

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 9:57 út    Předmět: Citovat

Návrh hezkej, idea skvělá, tak doufám, že ti vydrží a ne jako mně Embarassed

Jediná věc. Je ti jasný, jak to v pětadvacetině bude obludný?
Ale malebný je to dost, náhodou. Ty obloučky jsou takový orientální, a vůbec to vypadá dost jako mešita, s tím vstupním nádvořím. Ale u fantasy to nevadí, naopak.
Se zájmem sleduju Shocked
Aki

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 10:13 út    Předmět: Citovat

ještě by to chtělo nějakej kus střechy, kde by vojáčkové mohli bojovat a mrtvoly z ní padat dolů Very Happy ale obávám se, že s životností to bude poněkud na štíru Very Happy

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Krejčí

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 23:16 st    Předmět: Citovat

- Souhlasím, měřítko je obludné, hrad bude přes půl místnosti, ale naše figurky by se do menšího nevlezli. Zase se to dá kdykoliv složit do krabice do skříně.
- Což takhle raně románský hrad? Lomené oblouky mám radši, ale půlkulaté jsou ve stejné výšce prostornější. Ze stejných důvodů jsou nereálně úzké pilíře.
- Střechy v této fázi nebudou, protože berou místo kam lze postavit figurky, protože ty stojí jenom na rovině. A figurka pod střechou zase není vidět.
- Hmm, ta životnost mě trápí. Myslel jsem na nějaký karton, ale i tahle připomínka mi oživila myšlenku o překližce.
- Zde jsou rozkreslené díly a děkuji za komentáře:
Pahejl69

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 23:48 st    Předmět: Citovat

Přiznám se že před léty jsem spáchal něco podobného použil jsem strojní lepenku 2mm. Hrad měl asi 1m x 1m a bylo to dost vděčné, děti si vyhrály až až.
Šandík

PříspěvekZaslal: 24.11.2011 1:50 čt    Předmět: Citovat

Zdravím. Bral jsem to jako čirou fantasii, která nemá s reálnými hrady prakticky nic společného (á la hrady v počítačových hrách), ale překvapila mě ta poznámka o "raně románském hradě". Pokud by byl opravdu zájem vytvořit něco, co se hradu alespoň trochu podobá (ne, že by to bylo pro dětské hry nutné) tak můžu případně pomoci s podklady. Stačí říct.
makr

PříspěvekZaslal: 26.11.2011 16:01 so    Předmět: odpo Citovat

Náhodou to vypadá jak hrad z Mezopotámie .-)
Ta překližka je dobrej matroš, ale je dost drahá. Mě se v týhle souvislosti velice osvědčil matroš z názvem MDF deska. Je to vlastně to samý co je sololit, ale je to oboustranně hladký a dá se to snáž řezat a hlavně se nebudou trhat růžky podle let dřeva. Je to vlastně pod vysokým tlakem slisovanej a slepenej dřevěnej prach, takže je to stejnorodej materiál, kterej se v mnoha směrech podobá kartonu, ale je pevnější a houževnatější. A když je pod barvou, nebo lakem, vydrží věčnost.
Na opracování by se hodilo to dát vypižlat k někomu na lejzru. Ručně to je na spoustu dní a ještě lupinkovou pilkou. I když přímočarka je taky velkej pomocník. Jen je třeba počítat s množstvím prachu. Z lejzru bys to měl čistý. Třeba by se ti mohlo povést i tento "model" dát k prodeji. Nejsem si jistej, ale hodně zdejších lepičů má díťata a kdybys na tom nechtěl vydělávat, ale "jen" se rozdělit o náklady, třeba by byl zájem...
Ostatně, v hodně truhlárnách se tento matriál v docela, pro modeláře slušně, velkých kusech vyhazuje jako odpad, tak proč to nezkusit.
Jiří Krejčí

PříspěvekZaslal: 26.11.2011 17:51 so    Předmět: STAVEBNICE HRADU_motto: Modulová koordinace Citovat

- děkuji za všechny připomínky
- tak s románským stylem jsem nepochodil Very Happy , Mezopotámii ale beru mnohem raději než Fantasy, protože Fantasy je už taková jakási přehnaná a takový hrad bych nechtěl. Je to tedy Mezopotámský hradový sloh Very Happy. Paradoxně to není čirá fantazie, ale čirý extrakt z tvarosloví hradů, možná až moc čirý a právě proto bez fantazie Sad (aneb kam se to hrabe na Pejšu, Motlíka, apod., ale to nebyl záměr)
- je to daň za tu maximální skladebnost a minimální rozměry, aby se to vůbec někam vlezlo, i tak by to k našim figurkám mělo být mnohem větší, už chápu proč má LEGO takové pidiměřítko a měřítka ostatních staveb tady na fóru
- skladebnost zase nepřipouští různé šikminy a křivky, které však tvoří právě tu malebnost našich hradů, k čemu mi ale bude kruhová věž, když jí napojím jenom jedním způsobem?
- ano, cílem je aby to bylo vděčné a my jsme si vyhráli až až, přesně o to mi jde, poskládat si pokaždé trochu jiný hrad, půjde-li to, můžeme pak přemýšlet o dalších doplňcích, snad
- základní tvary jsou danné figurkami, aby se do hradu vlezli akorát a projeli branou a nespadli z ochozu, pravé úhly kvůli naskládání vedle sebe a do skříně, neumím si představit jak by se to ještě dalo změnit
- hmm, tak to je další doporučení na tvrdší materiál, známý má laser, já se za ním snad příští týden stavím, děkuji za tip,
- jasně, jen ať se stavebnice šíří, ale nevěřím, že je tu na fóru ještě někdo, kromě mě samozřejmě, tak normální a chtěl si s ní hrát. Laughing

Jak je tady na fóru dobrým zvykem, provedl jsem i já stručnou rešerši k předmětu mého zájmu-STAVEBNICI HRADU- tedy spíš dal odkaz na toho, kdo se podobným tématem, alespoň okrajově zabýval a poskytl hromadu dalších odkazů na ty, kdo se podobným tématem, alespoň okrajově zabývali a poskytli hromadu dalších odkazů na ty, kdo se.. Laughing : http://zenseeker.net/Castle/MiniCastles.htm

makr

PříspěvekZaslal: 26.11.2011 20:25 so    Předmět: obrázky Citovat

Máš tady ale opravdu hodně zajímavý obrázky ty kluku jeden.
Jsem docela zvědav, jak s tím pochodíš. A jestli se ti to povede dotáhnout, tak nahoď fotku, jak si s tim taky hraješ. Chci tě vidět, jak ležíš na břiše s děckama válčíte mečema a praky dobýváte hrad a boříte hradby...Smile) A hlavně, jak bude hrad vypadat po bitvěSmile
Lonzo Molari

PříspěvekZaslal: 27.11.2011 10:05 ne    Předmět: Citovat

Ale veď ten šiesty obrázok je Kaer Morhen! Ten je úchvatný mimochodom. Som zvedavý čo sa tu z toho vykľuje. Smile

Nestaviam modely, tvorím zručného muža.
Kuba78

PříspěvekZaslal: 27.11.2011 10:25 ne    Předmět: Citovat

no, druhy je zase dobyti Jeruzalema Saladinem v roce 1187, tak jak je znazorneni ve filmu Kralovstvi nebeske.. rekl bych ze na hraci hrad s panacky to je pomerne monumentalni zalezitost jak prostorove tak na pocet panacku Smile
TOm.a.s.h.

PříspěvekZaslal: 27.11.2011 11:33 ne    Předmět: Citovat

Ten šestý není Kaer Morhen, ale jenom nějaký neznamý hrad z úvodního videa ze Zaklínače kde zabil Strigu. Kaer Morhen je zadní stranou opřený o skalní masiv a je min. dvou úrovňový.
Lonzo Molari

PříspěvekZaslal: 27.11.2011 18:58 ne    Předmět: Citovat

Jasne. Haha už to bolo dávno čo som to čítal a hral. Pardon Smile

Nestaviam modely, tvorím zručného muža.
Jiří Krejčí

PříspěvekZaslal: 30.11.2011 16:13 st    Předmět: Citovat

- na ty bitvy se těším nejvíce, fotky si vychutnám podle manuálu z fóra a na břiše budu ležet a v teplákách a vasilu! Doufám.
- jinak s těma obrázkama hradů jsem se minul účinkem a definitivně jsem se propadl do stylu Fantasy, který ale nemám rád! Šlo mi o to, najít pár jednoduchých tvarů opevnění, tzn. věže a hradby, které by se daly ještě zjednodušit a použít pokud možno několika způsoby na výstavbu hradu, tzn. třeba seskládáním jich pár vedle sebe a vytvořit palác, na sebe věž, za sebou hradbu, apod., tzn. pravoúhlé typy na obrázcích mi přišli použitelné.
- na základě doporučení profíků z fóra jsem se bavil se známým co má lejzr a řeže překližku, ten mi to ukázal a tady je vzorek, jak to vypadá:

- bylo-li by to z prekližky, byla by to pádná odpověď na trvanlivost a mohly by odpadnout nějaké ty humanitarní skrupule bojovníků a jejich zbraní a mohli bychom to rozjet jako NATO v Libyi Evil or Very Mad
- ty řezné hrany jsou opálené, takže by to snad i šlo nějak využít pro grafiku, při skládání by jsme to stejně pochmatali, takže bychom měli efekt starobylého hradu ihned
- prý lejzr vyřeže cokoliv, křivky, drobnosti, spoje apod., naprosto přesně, tzn. nemusel bych se s tím trápit sám
- materiál mi prý nebude účtovat
NEVÝHODY:
- ale něco za řez si vezme
- termínově to taky nebude hned, až bude mít prý okno, což před koncem roku nepředpokládá, ale uvidí, tak jak se rozhodnout?
Aki

PříspěvekZaslal: 30.11.2011 16:19 st    Předmět: Citovat

jo, pan lejzr je mocnej pomocník Smile hele, když to bude z překližky, tak to můžete lejt z hradeb i zapálenou smůlu Very Happy se vždycky vyměni ten jeden ohořelej díl a můžete dobývat nanovo, u papíru by to asi tak lehce neprošlo Very Happy

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: