Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tvrz Kouty / Pavel Pejša / 1:165
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 12:09 st    Předmět: Citovat

Černá čára v bosovaných rozích být musí. Kdyby tam nebyla, tak by bosování nemělo okraje a nevyniklo by. Jinak bosování přes okraje nyvyčuhuje, protože tvrz je stavěná z lomového kamení a to bosování je na omítce vyškrábané a namalované. Takhle mi to Šandík vysvětloval.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 12:18 st    Předmět: Citovat

ještě bych si dovolil malinkou připomínku ke střeše - ty čáry mi přijdou místama až moc zvlněný... ne, že by to tenkrát dělali podle pravítka, ale myslím, že až tak volšový ruce taky neměli Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
karelmotlik

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 12:28 st    Předmět: Citovat

Souhlasim s Akim ... Kdysy před lety jsem se přichomejt k rekonstrukcím střech na Lokti ( konkrétně se jednalo o purkrabství ) postupy i co se materiálu týče byly zachovány ... a připočtene-li měřítko - bylo by to jako když střelí ( Smile ) jinak práce fajn ....
karelmotlik

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 12:35 st    Předmět: Citovat

Zkus mrknout na Mapy.cz - fotky Lokte ... na fotkách pořízených z věže - pohledy na střechy to je to co mám na mysli ... a neber to prosim jako poučování Exclamation Já jsem ten poslední kdo by moh....a chtěl ... Very Happy Tvé modely jsou fajn a hlavně koukatelné...
Šandík

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 14:41 st    Předmět: Citovat

Aki: Už to tu padlo. Problém je stoprocentně v barevném profilu. Tvůj editor ho pravděpodobně neukládá přímo do fotky, ale do externího souboru. Prohlížeč ten barevný profil nedokáže načíst, takže si tam dosadí nějaký vlastní. Díky tomu dojde k téhle změně barev. Původní obrázek je pravděpodobně uložen ve CMYK a ne v RGB.
Aki

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 14:52 st    Předmět: Citovat

Šandík: ha! měl jsi pravdu! zkusil jsem to prohnat ještě přes jeden editor a je to úplně jiný kafe Smile pro srovnání...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Melchior

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 14:57 st    Předmět: Citovat

Ty blaho toje total neco jinyho AKI .)))
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 16:04 st    Předmět: Citovat

Příště zkusím ty šindele trochu srovnat. Ale co se týče střech jsem inspirován panem Vyškovským a ten má ty střechy takhle hodně klikatý.
Aki

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 16:50 st    Předmět: Citovat

trošku klikatý jo, ale tohle je už asi moc... aspoň mě to dost bije do očí... mrkni na ten rozdíl - RV to má sice trošku klikatý (jakože ne úplně stejná dýlka každýho prkýnka) , ale pořád si to zachovává +- jednu přímku. tobě to dělá vlnovky...

Lesy

PříspěvekZaslal: 24.11.2011 0:29 čt    Předmět: Citovat

Moc pěkný Pavle, líbí se mi, že jsi ubral na stínování, je to ku prospěchu.
medium

PříspěvekZaslal: 25.11.2011 22:24 pá    Předmět: Citovat

Pavel Pejša napsal:
Příště zkusím ty šindele trochu srovnat.

Já bych se přimlouval, aby jsi se pokusil ty šindele pořešit ještě u tohoto kousku. Dle mého názoru by prospělo zahuštění řad šindelů. A co se týče (v Neratovicích) zmiňovaných čar mezi jednotlivýma řadama - možným řešením by bylo černou čáru udělat stejné tloušťky, jakou používáš všude jinde, ale ten odskok naznačit "pruhem stínu". Pan Vyškovský to takto např. řešil u kostelu z Ostravy-Hrabové, a je to velice povedené.
Ouky

PříspěvekZaslal: 25.12.2011 10:36 ne    Předmět: Citovat

Mooc pěkný.
Jestli s tím nejsou jiné plány, tak se pak se přimlouvám za stažitelnost pro veřejnost Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 28.12.2011 23:19 st    Předmět: Citovat

Takže, i když se betalepič nehlásí, já můžu říct hotovo. Jedná se prakticky o mojí první rekonstrukci skutečné stavby, která zde před staletími stávala a doufám, že se snad i povedla. Šindele na střechách jsem na rady ostatních upravil. Trochu jsem je srovnal a hlavně jsem je trošku zjemnil, takže by už neměly působit tolik neměřítkově a některé další detaily jsem ještě upravil. Kdo by měl opět zájem, nechť mě napíše zase do mejlu a nebo SZ. Pokud by někdo narazil při stavbě na nějaký problém, nebo chybu ať mě prosím dá vědět, abych mohl vše opravit. I když myslím, že by stavba měla probíhat v poklidu. Přeju všem modelářkám a modelářům úspěšný vstup do nového roku a hodně krásných modelů. Pavel
Luisa

PříspěvekZaslal: 28.12.2011 23:39 st    Předmět: Citovat

Ahoj, tohle je naše chalupa, máme pořád šindele, takhle to vypadá v reálu. Klikaté to být ani nemůže. Ty šindele se kladou od spodu a snaží se dodržet lajna. Může to trochu ujet ale ne moc

Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 29.12.2011 9:43 čt    Předmět: Citovat

Však ano. Už jsem to opravil a udělal si mustr pro ostatní střechy. Už tak klikaté nebudou. Také jsem ty tlusté čáry trošku zprůhlednil, aby nebyly tolik bijící.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: