Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tvrz Kouty / Pavel Pejša / 1:165
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 18.11.2011 23:54 pá    Předmět: Citovat

Tak jsem opět trochu postoupil. Model se staví dobře, vše sedí, až na jednu chybu. Nějak jsem špatně spočítal rozměr vnitřku paláce a tak mi neseděly menší průchozí dveře, ale už jsem vše napravil a chybu překreslil. Střecha na palác seděla až neobvykle dobře, což jsem rád. Balkónek nad průjezdem na nádvoří také seděl a začal jsem také na paláci už osazovat i krakorce. Zbývá jich ještě asi třicet a pustím se do hradby s ochozem. Jediná část která mi přesně nesedla je spoj brány s palácem na jedné straně, ale není to způsobeno nepřesností, nýbrž špatně zvoleným postupem lepení paláce k bráně. Správný postup by byl nejprve spojit bránu s palácem bez střechy, která přijde nalepit nakonec. Jsem zvědavý jak dopadne terén a zbytek stavby.(už to začíná vypadat jako tvrz) Nyní pár fotek ze stavby:

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mike 000969

PříspěvekZaslal: 19.11.2011 9:34 so    Předmět: Citovat

Tak to je teda něco. Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
JK

PříspěvekZaslal: 19.11.2011 11:00 so    Předmět: Citovat

Každá další tvrz je čím dál lepší. Jen tak dále. Smile
Martin Č.

PříspěvekZaslal: 21.11.2011 9:32 po    Předmět: Citovat

Ahoj Pavle,
taky bedlivě sleduju a fandím. Tvoříš jako ďas a s každou další tvrzí se blížíš dokonalosti Wink

To musela být šílená práce! Přitom taková blbost! (Pelíšky Smile)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 20:15 út    Předmět: Citovat

Tak a je dobojováno. Testovací barevný model je hotov. Stavěl se v celku dobře, ale budu muset pár věcí upravit, aby to bylo lépe stavitelné. Ještě dodělám kresby s návodem a bude hotov další model z mé dílny. Nyní nějaké fotky:

Melchior

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 21:19 út    Předmět: Citovat

fak se teším jak malí Jarda
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 22:15 út    Předmět: Citovat

Jezís, no to je kvuásný. Ten nelesklej tisk se mi moc líbí Smile
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Aki

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 22:16 út    Předmět: Citovat

náááádhera Smile jenom bych měl připomínku k tý dlažbě na nádvoří, ta mi přijde proti zmytku trošku "odfláknutá" zkus ty placáky lehounce vystínovat, bude to vypadat určitě líp... ale tohle si slepit prostě musím Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Šandík

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 0:57 st    Předmět: Citovat

Moc pěkné! Pokud máš ještě chuť a sílu, tak bych se taky přimlouval za prostínovanější terén na nádvoří a ještě jedna drobnost. Ta šindelová krytina je asi moc hrubá, možná bych ji příště trochu zjemnil. Ale to už jsou jen takové drobné perfekcionistické připomínky.
Každopádně blahopřeju k dalšímu krásnému modelu!
Pavel Pejša

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 9:52 st    Předmět: Citovat

Děkuju za ohlasy. Co se týče té dlažby, tak tu mi nějak divně vytiskla tiskárna, kerá mi to rozmazání mějak zeliminovala, ale na živo to vypadá líp. Možná o trošišku ztmavim podklad pod dlažbou. Ty šindele jsou trošku hrubší a příště se mi snad podaří vymyslet nějaký lepší způsob a kreslení. Stínování venkovního terénu jsem záměrně nějak moc neřešil, protože počítám, že většina si ho stejně posype.
JanO

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 10:16 st    Předmět: Citovat

Předešlé modely se moc nelíbily, ale tady je vidět velký pokrok kupředu. Pěkná "kapesní" tvrz, hádám že inspirací je Mistr R.V. a Lesy Very Happy .

Ještě drobná připomínka k nárožnímu bosování: Černá čára to dost ruší, pokud není záměr ji zneviditelnit tak navrhuji vytvořit sadu "přelepek" s ohybovou čárou naznačenou mimo. Předpokládám, že i ve skutečnosti to vyčnívá nad zdivo Rolling Eyes .
Aki

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 10:52 st    Předmět: Citovat

já jsem si nedávno předělával chodníček pro jednu vyškovánku... nevím, proč mi ten obrázek při nahrání na web zmodrá, originál je mnohem víc do šeda a vytisklý to nevypadá vůbec špatně... je dobrý nemít podklad úplně jednolitej, ale trošku štěrkoidně strakatej a hrábnout stínováním nejdřív na každej šutrák zvlášť a až potom udělat vyšlapanou cestičku...

nevíte někdo, proč je ten obrázek po nahrání na web úplně jinak barevnej, než když ho otevřu z hardu? komprimací to není, zkoušel jsem ho nahrát na vlastní webáče a zmodralo to taky, ten rozdíl je fakt markantní... nechápu to...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
hovadak

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 11:53 st    Předmět: Citovat

Chodníček pěknej, taky hledám inspiraci pro nádvoří. Ta barva může být barevným profilem, nebo nemáš to exportovaný ve CMYK?

No a samozřejmě tvrz jako hustá, no... Very Happy Už se moc těším, až bude k dispozici.
Pavlik99

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 11:59 st    Předmět: Citovat

Hlavní je čím (co používáš za grafický editor) a s jakými parametry je ten obrázek zmenšen před odesláním na web.
Aki

PříspěvekZaslal: 23.11.2011 12:07 st    Předmět: Citovat

Pavlik99 napsal:
Hlavní je čím (co používáš za grafický editor) a s jakými parametry je ten obrázek zmenšen před odesláním na web.

je to dělaný v dost starým Corelu, šmouhy a stíny ve Photopaintu (taky součást Corelu), odkud je to exportovaný do jpg... vyexportovanej obrázek v jpg vypadá sice trochu jinak (trochu světlejší), než v programu, ale když ho otevřu z HD, je normálně šedej... ale jakmile tentýž soubor nahraju na web a otevřu ho z webu, je najednou strašně do modra a už to zdaleka nevypadá tak hezky...

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: