Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Catering-Letiště Slatina/abc+vlastní tvorba/1:300

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mike 000969

PříspěvekZaslal: 8.11.2011 21:13 út    Předmět: Catering-Letiště Slatina/abc+vlastní tvorba/1:300 Citovat

Takže jsem si dal k srdci všechny vaše rady a rozhodl jsem se udělat si úplně jiné a menší diorámko. Na kterém však budu pracovat uspořádaně, pečlivě a pomaleji. Máte jistě všichni pravdu: Práce kvapná málo platná. Proto se budu snažit poučit z vlastních chyb a doufám že výsledek bude vypadat o to lépe. K tomu abych se do toho nakonec pustil mě povzbudili vaše komentáře u mého města, které vzdávám, protože je v něm tolik chyb že bych ho opravami úplně zničil. Tak mi držte palce. Wink

Stavbu Cateringu jsem začal dílem 1, který jsem podlepil ze všech stran kartonem o síle 1mm a třemi žebry, také o této tloušťce. Tuto základní část jsem teď zatížil těžítkem a nechávám proschnout.Hrany jsou rýhované tupou stranou skalpelu na poslední fotce..

Ještě bych se chtěl omluvit za kvalitu mých fotek, bohužel teď nemám k dispozici foťák a fotím mobilem. No... snad je na tom alespoň něco vidět Cool

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mike 000969

PříspěvekZaslal: 8.11.2011 22:14 út    Předmět: Citovat

Na první fotce jsem si všiml vyboulené stěny nalevo, takže jsem zkrátil žebro. Také špatně začištění hran. Vše je opraveno tak, jak má být.

Slepil jsem další boční část- díl 2.
Také podlepena kartonem. Nyní přemýšlím nad dílem č. 3, což jsou 3 garážové vrata. Přemýšlel jsem, že bych mohl udělat jedny vrata otevřené. Otázka však je co by bylo uvnitř?

ml407

PříspěvekZaslal: 9.11.2011 12:26 st    Předmět: Citovat

Otevřená vrata to určitě oživí. Co udělat za nimi je vždycky otázka. Pokud se nechceš nikterak výrazně zabývat vnitřkem skladu (tedy samozřejmě ve vzdálenosti, kam bude otevřenými vraty vidět), tak poměrně slušně tento problém vyřeší nějaké vozidlo vyjíždějící/vjíždějící. Jenom nezapoměň na sílu stěny - i kdyby to byla jenom ocelová konstrukce, tak nějakých 20cm v reálu mít bude, takže pro tebe zesílení stěny u vjezdu minimálně o 1mm.

Jirka Z. (ml407)
Dle matematických zákonů platí nepřímá úměrnost - čím větší je měřítko, tím méně místa ve vitríně zbyde. A jak řekl klasik: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat..."
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pipiroha

PříspěvekZaslal: 9.11.2011 22:20 st    Předmět: Citovat

Já bych tam strčil nějakého hasiče, nebo nějaké zásobovací vozítko... Wink

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
vítek

PříspěvekZaslal: 9.11.2011 23:17 st    Předmět: Citovat

Jedna stará dobrá rada. Napřed si namalovat koncepci diorámatu, rozmístění budov, cest, techniky atd. Zjistit co mám a co budu muset zbastlit. A pak stavět. A ne to řešit v průběhu stavby.

To pipiroha Je to Catering! Co by tam tak v otevřených vratech dělali hasiči?

Možná by bylo dobré se podívat na skutečný catering na letišti a tomu to podřídit. Třeba trochu googlovat .... Idea Smile
pipiroha

PříspěvekZaslal: 10.11.2011 9:55 čt    Předmět: Citovat

vítek napsal:

To pipiroha Je to Catering! Co by tam tak v otevřených vratech dělali hasiči?

Hasili... Laughing Cool Very Happy Uznávám plácnul jsem blbost... Embarassed Wink

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: