Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Miniboxový komplet/ 1:300/ vlastní tvorba
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mike 000969

PříspěvekZaslal: 5.11.2011 22:23 so    Předmět: Miniboxový komplet/ 1:300/ vlastní tvorba Citovat

Ahoj tak jsem začal dělat nový model miniboxového města, kompletně jsem překreslil plánek a vytvořil mnoho vlastních částí. Už mi zbývá docela málo k dokončení- tramvajová trať, domy, auta Cool

A nakonec jedna miniaturka Smile

Pokračování zítra Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
štefíno

PříspěvekZaslal: 5.11.2011 23:01 so    Předmět: Citovat

A nedá si říct a nedá si říct Rolling Eyes Po těch kolejích ti bude jezdit trolejbus? Taktéž mi ukaž nějaký podobný most v realitě. Po něm bych se býl přejít pěšky natožtak přejet s X tunovým kolosem jako je vlaková souprava.
mike 000969

PříspěvekZaslal: 5.11.2011 23:12 so    Předmět: Citovat

Most je podle fantazie, určitě není určen pro chodce, co by tam dělali. koleje předělám, most taky.

štefíno

PříspěvekZaslal: 5.11.2011 23:18 so    Předmět: Citovat

Nemusíš to celé předělávat. Stačí jen, když se podíváš, jak jsou řešeny ocelové mosty v České republice. Jedná se o jakousi páteř, která jse obouchaná plechama. Uprostřed mezi plechama vede kolej mezi kolejí je umístěna přídržnice či jak to nazvat. Spíš oddělej tu druhou trolej, která tam němá co dělat Wink

Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 11:51 ne    Předmět: Citovat

Taky zapracuj na těch stožárech semaforů, trčí ti tam třísky a je tam moc vidět návaznost těch spojů. Před barvením to přebruš do ztracena a samotné špejle taky přebruš aby nebylo vidět že je to dřevo. Wink

Jinak bych řek že máš dobře našlápnu to.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 20:32 ne    Předmět: Citovat

Můžu se jenom zeptat proč ta řeka zatáčí do nábřeží?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
-Modras-

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 21:28 ne    Předmět: Citovat

tak ho nechte, nikdo není dokonalý, ale je pravda že přiměřená kritika hodně naučí a pomůže. Nemůžete popřít že skály mu jdou
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
OTK

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 22:14 ne    Předmět: Citovat

Jenom pro inspiraci, jak vypadají mosty v Peru.

štefíno

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 23:20 ne    Předmět: Citovat

Je fakt, že skály jsou parádní. A tak proč to kazit zbytkem Wink

Co se týče těch mostů v Peru...nemám slov Laughing
ml407

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 11:06 po    Předmět: Citovat

Teda "Majku", zase docela zajímavý počin. Části tvojí krajiny vypadají docela úžasně, ale pak to vždycky vyšperkuješ nějakým ... Je pravda, že moje počáteční pokusy s krajinami vypadaly ... No jak to slušně nazvat mě nenapadá.

Třeba ty skály a přírodní pasáže terénu vypadají velmi dobře. Jako celek se krajina tváří dobře. Ale měl by ses trochu víc zaměřit na detaily kazící dojem. To, že se řeka stáčí k nábřeží je jenom drobnost - asi spodní proudy Wink , navíc podemletých nábřeží už bylo a bude... Rolling Eyes Ale - nemělo by se ti nábřeží objevit i na druhé straně? Takto máš silnici a nejspíš i plánované domky v úrovni hladiny vody. Takže větší déšť nebo jarní tání a v domcích bude vody po kolena Crying or Very sad Tam bych teda bydlet nechtěl... Když už se pouštíš do výškového stupňování krajiny, musíš začít hezky odspodu. Třeba se mi to jenom zdá, ale přijde mi, že u výjezdu z tunelu je lampa. Proč? Je jistě chválihodné, že se snažíš zlepšovat podobu trolejového vedení, ale tady ho raději zahoď - dojem z krajiny kazí asi nejvíc ze všeho. Jak už zaznělo, zbytečně ti tu vede jedna trolej navíc. Mě osobně ale nejvíc u sloupu vadí vzpěry držící výložník. Jednak trolej vede až nad nimi, takže sběrač vlaku by se u každého sloupu zarazil o vzpěru, druhak se obávám, že zasahují do průjezdního profilu trati. Také ne každý sloup podél trati má bezpečnostní pruhování. Dalším detailem je most. Je pravda, že je trochu zbytečně široký - od oka mi přijde, že by se na něj skoro vešly koleje dvě... Wink Ale hlavně se mi jako stavaři moc nelíbí základy mostu. I když je na jedné straně skála, přesto by tady most měl nějaký betonový základ. Ty máš most položen přímo na skálu.

Ale jak jsem již psal, na pohled slušná krajina. Tak jen dál a houšť a hlavně se věnuj detailům.

Jirka Z. (ml407)
Dle matematických zákonů platí nepřímá úměrnost - čím větší je měřítko, tím méně místa ve vitríně zbyde. A jak řekl klasik: "může se Vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat..."
mike 000969

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 18:13 po    Předmět: Citovat

Díky všem za rady, ještě na tom zapracuju, ted řeším ten most Rolling Eyes

štefíno

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 19:58 po    Předmět: Citovat

Jirka to to shrnul velmi dobře. Co se týče řeky, ano, vypadala by lépe zahloubená. Pak by i lépe vynikl ten most, má-li to být most. Co se týče lampy, ta tam klidně může být. S vedením souhlasím. Já bych byl schopný, udělat to i s izolátorama, nicméně bohatě by stačilo koupit si plastovou trubičku, tu nakrátit na výšku sloupu a doplnit o uchycení trolejí zhotovených z drátu. A věř, že by to vypadalo uplně jinak. To samé s lampama jak železničníma tak silničníma. Zbytečné dělat to ze dřeva. Vemeš plastovou trubičku a v teplé vodě ohneš a máš základ, který doplníš o detaily. Vím, každý se učí. Hlavně to neber jako buzerování, ale něco si z toho vem k srdci. Pak uvidíš, že ten model bude vypadat uplně jinak, protože detaily jsou to, co diorámu oživují.
mike 000969

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 20:22 po    Předmět: Citovat

Určitě nad tím ještě popřemýšlím, podle chyb ale přemýšlím, jestli má vůbec cenu to předělávat, je taam toho tolik že by to chtělo předělat úplně celé, jenže je mi líto té skály.

štefíno

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 20:52 po    Předmět: Citovat

Ta krajna je základ a ta se ti povedla. Když pominu řeku tak jediné co kazí dojem jsou ty sloupy lampy a ten most. Jak říkáš, most předěláváš a myslím, že předělat sloupy a lampy nebude tak těžké. Nebo se pletu?
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 21:06 po    Předmět: Citovat

mike 000969 napsal:
Určitě nad tím ještě popřemýšlím, podle chyb ale přemýšlím, jestli má vůbec cenu to předělávat, je taam toho tolik že by to chtělo předělat úplně celé, jenže je mi líto té skály.

Jo a to už děláš to podruhý. Nic ve zlým, sleduju tě jako ostříš a máš možná našlápnuto být dobrým modelářem,ale proč sakra někdy nepoužíváš to co máš na krku?
Tolik chyb v druhém pokusu jsem taky ještě neviděl. Vzpomeň si na toto : http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=9460
Bylo ti toho tolik napsáno a zase zbytečně...?
Když tak nad tím přemýšlím, nakonec tam není nic z tebe... Jen koncepce,ale jinak všechno děláš tak jak ti to ostatní poradí. Proč? Za ty dva roky jsi už mohl něco okoukat a ne se pořád ptát druhých: Je tohle dobře? A co říkate tomuhle? mam to udělat tak nebo tak? Zkus se osamostatnit. Pokaždý se u tebe najde na tvém modelu něco, co je fakt dost "mimo" a vůbec nechápu z jakého důvodu. Hrozně spěcháš.
Zkus sám... Já Vím, teď máš určitě nutkání napsat něco podobného jako, díky za rady a ja to tedy udělám... Rolling Eyes
Jen mě mrzí, že po každém kroku se ptáš: Je to tak dobře?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: