Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra 815 AV-15 / RipperWorks / 1:32 - betatest 2
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Chimenes

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 15:12 po    Předmět: Citovat

Miniaturisti říkají (štefíno, Michal Dostál a další) - my víme, že to tam je a vůbec nevadí, že to nakonec nebude vidět. Jak ale píše zrzek toto není ten případ a po odklopení kabiny bude na motor vidět.

JS

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jbb

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 15:20 po    Předmět: Citovat

Nu, kabina je odklápěcí jako u jiných Tatrovek. Problém je ovšem táhlo mezi kabinou a nárazníkem, na kterém je umístěn blok hydraulického ventilu pro radlici. Pokud toto táhlo naistalujete, pak (jako ve skutečnosti) se kabina samozřejmě sklopit nedá.
Přední maska odklápěcí není. Jistě by nebyl problém to nakreslit (změnit konstrukci předku kabiny, kde jsou v současnosti výztužná žebra), ovšem tvarování kabiny (už takto pro některé modeláře vcelku složité) se nadále zkomplikuje.
Nu, suma sumarum. Vždy bude na modelech co zlepšovat, ale tak nějak bychom neměli zapomínat, že by ten model měly být schopny slepit (minimálně) stovky českých modelářů a ne (maximálně) desítky.
suhob

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 15:42 po    Předmět: Citovat

ja si myslim ze taketo vychytavky ako predna odklapacia maska, alebo naboje pre Danu alebo neviem co este by nebolo zle dat na stiahnutie tak ako bola uprava na bielo-oranzovu kabinu pre T813 TP, alebo tie kontajnery k liazu...kto bude chciet moze to skusit zlepit, kto nebude chciet zlepi model bez toho Wink aj ked neviem ci by bolo mozne zakomponovat novu otvaraciu masku do sucasneho modelu bez nejakych vyraznejsich zmien Confused
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
AmatER

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 18:49 po    Předmět: Citovat

dottore, příští tatrovka už odklápěcí masku mít bude (a panty budou minimálně ze čtyř dílů o souhrnné ploše 5 mm^2)? Ančto je to opět výzva Wink

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 20:39 po    Předmět: Citovat

zrzek napsal:
Ravene - vzhledem k tomu, že u Rippera je standardem odklopná kabina, tak motor lze spatřit celý. Přední maska bohužel odklápěcí není. Ale když mi dáte nějaký čásek, třeba se mi povede dochtora "zpracovat" i na takovéto ptákoviny. Akorát nevím, kdo bude schopen to pak spatlat. A BĚDA VÁM!!! jak budete frflat nad složitostí modelu............ Laughing Laughing Laughing

Aha, promiň, já od RW ještě nic nestavěl, vyrůstal jsem na ABC Laughing ale donedávna jsem stavěl výhradně MODELIK a GPM...ale pravda je, že RW mě začíná velmi zajímat...jinak za tu přední masku se přimlouvám...já bych se s tím klidně patlal...

Hotovo :
Admiral Graf Spee - GPM
SdKfz. 250/3 Greif - GPM
German Flak 20mm - ABC
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukáš

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 20:53 po    Předmět: Citovat

Můj názor je, že kvůli jednotlivcům nemá smysl stavbu kabiny víc komplikovat. Raděj vidím perfektně slepenou kabinu bez otvíracího deklu, než pokrouceninu, na které lze otevřít všechno.
Raven

PříspěvekZaslal: 31.10.2011 21:00 po    Předmět: Citovat

Lukáš napsal:
Můj názor je, že kvůli jednotlivcům nemá smysl stavbu kabiny víc komplikovat. Raděj vidím perfektně slepenou kabinu bez otvíracího deklu, než pokrouceninu, na které lze otevřít všechno.

Tou souhlasím... Laughing jen jsem se chtěl zeptat...

Hotovo :
Admiral Graf Spee - GPM
SdKfz. 250/3 Greif - GPM
German Flak 20mm - ABC
Chimenes

PříspěvekZaslal: 1.11.2011 12:24 út    Předmět: Citovat

Děkuji za plodnou diskuzi a jedeme dál...

Kompletace podvozku

JS

100%
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Chimenes

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 23:22 st    Předmět: Citovat

Podvozek na provizorních kolech - dezén dodal TEO.

JS

100%
Chimenes

PříspěvekZaslal: 3.11.2011 22:05 čt    Předmět: Citovat

Skelet kabiny

JS

100%
Ondra13

PříspěvekZaslal: 4.11.2011 7:27 pá    Předmět: Citovat

Zajímavé řešení zpevnění kol, takto s nimi můžeš pomalu házet o zem a nic se jim nestane Smile Jinak super stavba bety, jen tak dal.
vojta78

PříspěvekZaslal: 4.11.2011 9:31 pá    Předmět: Citovat

Kabina je pěkná. S těmi dezény od TEA to vypadá skvěle, asi se osmělím, a při objednání tohoto kousku objednám i dezén.
Aki

PříspěvekZaslal: 4.11.2011 10:40 pá    Předmět: Citovat

Ondra13 napsal:
Zajímavé řešení zpevnění kol, takto s nimi můžeš pomalu házet o zem a nic se jim nestane Smile Jinak super stavba bety, jen tak dal.

já takhle lepil kola už před 20 lety Smile kdysi ten návod vyšel v nějakým ábíčku... namotání toho pásku netrvá nijak dlouho, navíc když ti nevyjde běhoun pneumatiky, není nic jednoduššího, než vzít šmirgl a trochu ubrat na průměru. zároveň je potřeba strhnout koncovou hranu, aby to neudělalo schůdek... taky je dobrý trochu přebrousit boky... tyhle kola maj tu výhodu, že jsou nejen nerozbitný, ale i těžký, takže se s autíčkem dá krásně jezdit, což ocení hlavně potomstvo Very Happy

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Chimenes

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 16:39 ne    Předmět: Citovat

Díky pánové, pokračujeme palubní deskou a maskou kabiny.

Palubní deska

Maska

JS

100%
vojta78

PříspěvekZaslal: 6.11.2011 19:40 ne    Předmět: Citovat

Chlape, tobě to jde pěkně od ruky. Dobrá práce.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: