Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zápisné do klubu

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Modely na internetu / Free downloads
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
T.chromcak

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 22:01 po    Předmět: Zápisné do klubu Citovat

Chtěl bych poděkovat za tohle fórum a panu Stanislavu Fajkusovi za papírovou archeologii v ABC.
Pravděpodobně se ode mne nedočkáte rozsáhlých zdokumentovaných postupů, ale když už jsem vystřihovánku vyrobil, je potřeba ji poslat do světa.
Když už je člověk na starší kolena donucen studovat, může to dopadnout zajímavě. Tak například si musí vybrat téma bakalářské práce a zkuste psát o něčem, co Vás nebaví. Když náhodou narazíte na přednášce z počítačové grafiky na fanouška vystřihovánek, může z toho vzniknout i téma.
O tvorbě modelů tady bylo napsáno dost, já skončil v podstatě u vektorového editoru. Mám to popsáno v textu práce, který bude časem zveřejněn na stránkách knihovny UTB Zlín. Zatím jsem ho pověsil tady.
To, že jsem odkojen 32. Ročníkem ABC, je na mém výtvoru asi vidět: Model1 a Model2
Sice mám do důchodu dost práce na rodinném domě a tři děti, ale nějaký ten papírový domeček bych si někdy ještě vyrobil. Proto budu vděčný za nalezené nedostatky (kdyby to někdo chtěl zkusit slepit), neboť chybami se člověk učí.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Filip M.

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 22:31 po    Předmět: Citovat

Super, nevidím žádnou chybku. Je to dokonce lepší než můj Citroen. A příště zkus nějaké autíčko.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 14:38 pá    Předmět: Citovat

Zajímavé téma bakalářky, určitě si ho podrobně pročtu. Je vždy dobré psát o něčem, co patří mezi autorovy záliby. Já jsem původně chtěl psát diplomku na téma vývoj papírových modelů v abc, ale nakonec mi to rozumnější (JoK a Standa F.) rozmluvili. A dobře udělali.

Mimochodem, nedivil bych se, kdyby UTB projevila zájem o tvůj model a chtěla ho použít jako propagační materiál. Před časem tu byl představen model děkanátu PřF UK v Praze, který vznikl dokonce jen kvůli zápočtu a právě o něj prý vedení projevilo zájem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Robert Blaschke

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 14:47 pá    Předmět: Citovat

Pekná práca, gratulujem!

Ja s mojim konštruovaním v AutoCADe som už zjavne anachronizmom, čiže dinosaurom... No nič to, niekedy sú aj dinosauri populárni Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vítek

PříspěvekZaslal: 9.10.2011 12:02 ne    Předmět: Citovat

Kdyby mi někdo v době mých studií řekl, že se dá napsat diplomová práce o papírových modelech, asi bych ho nepovažoval za normálního. A i teď, při vší úctě, mi to připadá jako dobrý vtip. Nějak mi to stále nejde dohromady - to na še hoby a akademická práce.

StandaF je součástí Seznamu použité literatury a citován na úvod práce (tam bez uvedení svého akademického titulu a pozice v rámci papírového modelářství). To je fakt "sen".
Práce není špatná. Po jejím přečtení bych sice měl pár výhrad, ale nic podstatného.

Na modelech architektury nemám rád fototextury, ale tu budovu bych si postavit mohl. Zvláště pokud na ni dívám z okna. Nemohl bys přijet na další setkání ve Zlíně a vzít to s sebou?

Na nějaké vydání v souvislosti s propagací bych moc nespoléhal. Na to je model docela rozsáhlý. Myslím, že maximum možného bude jeho umístění na stránkách UTB.
jiri.k

PříspěvekZaslal: 9.10.2011 16:20 ne    Předmět: Citovat

Jsem něco podobného viděl u RC lodičkářů, kde někdo udělal diplomku o tom jak se staví ponorky.
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 10.10.2011 20:27 po    Předmět: Citovat

Asi bych tady měl tak nějak Tomášovi poděkovat - což tedy tímto činím Smile. Téééda, tolik písmenek a obrázků o tom našem zběsilém koníčku ... Very Happy

Je to docela zajímavé počtení, taková syntetika mnoha poznatků. Tomáš se asi brzy přesvědčil, že o pomuchlaném papíru by se dala napsat tisícistránková bichle - a stejně by musel hodně vynechat - třeba jen ta historie, ta je nekonečná.

Ano, kolega Mikuláš kdysi na GAPovce pronesl, že by rád sepsal něco podobného o historii (pouze ABC), což by mu prý vyneslo diplom (Smile), a začal mrkat směrem k Pepovi JoKovi a ke mně - a i když se pak snažil nás opít, nepovolili jsme. Je to hodně velké sousto. A navíc - přece nebude Mikuláš psát něco, co máme s JoKem už sepsáno ... čeká to na nějakou svou chvíli Wink.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Modely na internetu / Free downloads Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: