Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Piotr Velikij / W.M.C. Models / 1:200

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bororr

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 12:39 so    Předmět: Piotr Velikij / W.M.C. Models / 1:200 Citovat

Ahoj, po sedmi měsících jsem dokončil svoji první větší loď.

Stavbu provázela spousta problémů způsobených jak mnou tak tvůrcem vystřihovánky. Některé díly chybí úplně, jiné nejsou vůbec zobrazeny na návodných kresbách. Návod na vystřihovánku je pouze na internetu

(http://www.kvaksiuk.com/j3/wmc-magazines/5-wmc-models-magazine-4), na to jsem samozřejmě přišel až po větší části stavby.

Závěr:Můj model je trochu upatlaný a občas mu něco chybí, ale jsem s ním spokojen.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Asiolo

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 13:13 so    Předmět: ... Citovat

Dobrý stvárnění lodi po útoku.
Trup odolal jistě několika torpédům a vyvázl jen s pokroucenými pláty, paluba a nástavby přežily krupobytí granátů , zábradlí a drobotina byla provizorně opravena přeživší posádkou ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
bakulda

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 19:33 so    Předmět: Citovat

Dobrý masakr, ale hlavně že Tě to bavilo a jsi s výsledkem spokojen Wink

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 20:42 so    Předmět: Citovat

Zdravím
Ukousl sis drobet větší sousto na začátek, měl jsi začít něčím lehčím Smile teda pokud jsi začátečník.
Důležité je, že jsi s tím spokojen a že Tě od dalšího patlání neodradí zdejší honorace Wink a navíc chybama se člověk učí. Tak co bude dalšího?
PS: Vítej mezi KOCÁBKÁŘE Wink
Asiolo

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 0:36 ne    Předmět: ... Citovat

Já bych teda řekl- Důležitý je aby tě to neopustilo , abys měl chuť stavět dál a hlavně se zlepšovat a bez ostychu si brát poučení a rady od zdejších stavitelů.
Ale hlavně abys NEBYL spokojenej se svím prvním rozbombardovaným modelem. ( prosímtě vůbec to nemyslim zle !! jsem rád že je tu další , doufám že nadšenej lodičkář a že tě to neopustí a budeš mít touhu se zlepšovat)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JoskaM

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 9:19 ne    Předmět: Citovat

Přesně tak, je to první model, tak hned na další, něco menšího vyzoušet postupy a hupky na něco většího, Určitě máš potlesk, za to, že jsi vůbec dokončil, mnoho i krásných lodí zůstalo jen v doku!
Bororr

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 9:22 ne    Předmět: Citovat

Hlavně jsem si spoustu věcí vyzkoušel poprvé a teď již vím co a jak a na co si dávat pozor. Mimo jiné je mi čtrnáct. Také jsem to sem chtěl dát, kdyby náhodou někdo tuto loď lepil, aby se mě mohl zeptat, které díly chybí apod.
štefíno

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 11:30 ne    Předmět: Citovat

Na 14 let parádní výkon Wink

Jinak jediná věc která se mi nelíbí je ta, že nemám rád, když někdo vztahuje modely ke svému věku. Pokud si člověk říká, "že může šmudlit úhel neúhel, retuš neretuš ... však je mu teprve X let" , tak to se daleko nedostane. Člověk si musí věřit a vydat ze sebe to nej ať je mu 10 nebo 50.
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 12:55 ne    Předmět: Citovat

Myslím , že postavit takovej model jako první ( tohodle typu lepení ) a navíc bez návodu , je dobrej výkon..až budeš lepit model se vším , co k němu patří , bude výsledek ještě lepší..
Asiolo

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 15:54 ne    Předmět: ... Citovat

Taky myslim že to bude chtít trochu spomalit a nechtít to mít hotovo za 2 dny.
Prostě když něco osazuju a mám to křivě tak to dávám do roviny tak dlouho až to v rovině bude a i kdyby to mělo trvat 14 dnín, ne, co ?
štefíno

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 17:15 ne    Předmět: Citovat

No ono délku stavby si člověk nastavuje samotným výběrem modelu. Pokud si začátečník vybere něco složitého, tak jsou většinou dvě možnosti. Buď to udělá rychle s tím, že je to slepené jen tak aby to vypadalo nebo si s tím snaží hrát a tím pádem u toho stráví xkrát více času takže ho to přestane bavit.
martin-pg

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 9:56 po    Předmět: Citovat

Díky za tip na návod. Tahle pancéřová kráska mi také již leží v archivu, takže kouknu, je možné na SZ krátkou zprávu, cože tam kde chybí a nepasuje? zatím po několikaletém zimním spánku chytám grif na free lodičkách od shipwright-u.
Aki

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 11:09 po    Předmět: Citovat

myslím, že všechno už tady bylo řečeno... pro začátek bych ti doporučil spíš nějaký jednodušší auto nebo domeček, lodě jsou pro začátečníky hodně tvrdej oříšek... ale jak už tu bylo taky řečeno - jakožto ztvárnění loďě po hodně těžkým náletu by to určitě obstálo Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Bororr

PříspěvekZaslal: 7.11.2011 17:17 po    Předmět: Citovat

Samozřejmě můžeš se zeptat. Jinak mám slepené i jiné modely hlavně z ABC.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: