Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Škoda 130 RS / M. Antonický + doplňky Viky / 1:24
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martin

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 11:49 so    Předmět: Škoda 130 RS / M. Antonický + doplňky Viky / 1:24 Citovat

Můj pokus o návrat po hodně letech

Model zde již byl prezentovaný vícekrát včetně technických detailů.
Stavím verzi Barum team (lokální patriot) s interiérem od Vikyho (+ vlastní pokusy o další doplnění)

Je to můj první model s retuší, bombírovanými koly, interiérem - inspiraci jsem hledal tady na fóru a navíc u svého kolegy.

Z výše uvedených důvodů lepím ze záložní kopie. Interiár je tištěný na laseru na obyčejný kancelářský papír.

Začal jsem kokpitem od Vikyho. Retuš ješte budu opravovat. Je to až neuvěřitelné, kolik toho slušný fotoaparát o "kvalitě" mých rukou napovídá.
Fotky jsou zatím v jedno balíku za textem, při lepení jsem měl jen starý mobil a na výsledky se nedalo dívat.

Prvním mým "upgradem" je palubní deska. Při hledání fotek na webu jsem viděl většinou fotky palubky s rámem, jak byla u Š 110R. Viky má rám naznačený šedou linkou.

Rád bych se zeptal místních znalců, jak mají být správně osazené sedačky. Pokud bych je nalepil pouze s použitím Vikyho dílů, tak by opěradla byla svisle. To se mi moc nezdálo, na přední část podpěr jsem přidal podložku asi 1,5 mm.
Na většině fotek byly sedačky vedle sebe a ve stejné výšce. Tento detail bych případně jestě asi opravil.

Dál bych rád věděl, jaká má být barva ochranného rámu. Někde na webu jsem četl, že všechny byly bílé. Do "Barumky" mi ale víc sedí žlutý.

Známé nedostatky a nedodělky:

Osa volantu zatím není zkrácená na správnou délku.

Řadící páka a brzda jsou z příliš silného drátu. Na výběr mám jeden z jednoho. A "šatrpáku" jsem osadil obráceně = ohnutím dopředu. Správně by mělo být dozadu. Opravovat to nebudu, asi bych musel zažít úplně znovu.

Pravděpodobně se mi plně nepodařilo odhadnou barvu pro retuš. V největším místním obchodu s kreativními potřebami byl JEDEN druh vodovek.

V montážní krabičce již čekají sedačky, ochranný rám (z párátek, zatím bez barvy), bezpečnostní pásy a volant.

Dík za vaše rady, podněty a konstruktivní kritiku

Martin

Naposledy upravil Martin dne 3.1.2012 1:28 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Peto

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 15:32 so    Předmět: Citovat

pekne to mas, no ked som ja stavial interier od vikiho tak mi nesedel do karoserie lebo bol vacsi.ale mozno som to mal zle vytlacene Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samotr9

PříspěvekZaslal: 22.10.2011 20:07 so    Předmět: Citovat

máš to moc pěkné...ten interiér je možno někde stáhnout,nebo je pouze na objednání??
Martin

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 7:55 ne    Předmět: Citovat

Na mé dotazy ohledně interiéru si dovolím citovat Vikyho odpověď přes SZ:

,,...Rám byl bílý, ale nevím jestli u všech RS.
Sedak spolujezdce je skutecne vic vzadu a trochu niz. uhel a dalsi nastaveni si dodelej podle citu - to si nastavuje kazdy posadka individualne.
Palubka vychazela ze serie, mela tam navic tripmastery - snazil jsem se udelat realnou podobu zavodni palubky..."

Takže to nechám s přidělaným rámem. I když bych jej měl přilepit přesněji.

A pro zájemce o interiér doporučuji hledat Vikyho zprávy vtažené k tomuto tématu v dřívějších reportech, například zde:

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?p=84148&highlight=&sid=95f79fecaca45c1d14c424cacd7949b0#84148

Pod Vikyho slova se musím podepsat. Díly interiéru a nového podvozku sice navzájem sedí úplně perfektně, musíš ale přemýšlet a průběžně sledovat Vikyho fotky. Některé díly jsou tam pravděpodobně dvakrát.
Neověřoval jsem zatím, jak bude nový interiér a podvozek sedět na původní karoserii. Vzhledem k tomu, že stavím ze záložní kopie, nebude doufám problém případně karosérii přizpůsobit.
Luk222

PříspěvekZaslal: 23.10.2011 17:30 ne    Předmět: Citovat

Ahoj, zdravím Tě tady mezi blázny Laughing ... Model sis vybral velice atraktivní a navíc se pustíš do interiéru i s motorem od Vikiho. Doufám, že Ti to půjde pěkně od ruky a dokončíš jej.

Jak vidím tak sis našel ten můj hokus pokus Laughing Very Happy , mimochodem ten model už neexistuje, ale mám pořád motor Very Happy . No snad se někdy k tomuto projektu vrátim...

Možná co bych Tě upozornil, tak vnitřní díly těch zadních blatníků mi moc nechtěly sednou k samotné karoserii, bylo potřeba je trochu zmenšit. Ale možná to bylo dáno tím, že jsem si ten model špatně vytiskl.

No držím palce a budu sledovat. Wink
Martin

PříspěvekZaslal: 2.11.2011 12:28 st    Předmět: Malý pokrok Citovat

Dokončit to "musím". Mám jej naplánovaný jako dárek pro syna.

Model nespí, věnovat se mu mohu naplno jen o víkendech.

Připravené díly podvozku. Retušovat šedou je pro mne peklo.

Pohled na kokpit ze spodní strany. Růžovou mám vyznačené pomocné pásky, které jsem použil pro přilepení zavazadlového prostoru za zadními sedadly. Musely jít pryč.

Vzadu sedí základy posádky. Použil jsem Ayrtona Sennu z McLaren MP4/8 z http://metmania.com/dl.htm
Černo-bílý je v původní velikosti, jednoznačně malý.
Barevný je zvětšený na 140% (moc velké), nesedí mi každopádně šířka ramen.
Do zásoby mám vytištěné zvětšení 120 - 135% originální velikosti. Pokud to nesedne bez velkého upravování, tak posádku vzdávám.

Konstrukce zadní nápravy přilepená ke kokpitu.
Na první pohled to vypadá OK. Skutečnost je ale trochu jiná.

Jak psal Luk222 ve svém původním reportu, trochu neseděl spoj na dílech 1 a 30. Nahoře asi o 2 mm. Chybu na 99% přikládám na vrub rozhraní mezi židlí a nožem.

Další mám nachystáno, momentálně jsem ale bez foťáku.

S instalací rámu a sedaček počkám, až budu mít karoserii. Rám možná budu muset zmenšovat
Martin

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 1:42 po    Předmět: Citovat

Nový pokus o posádku.
Opět metmania, tentokrát zvětšeno na 120% originálu. Velikost asi sedí, respektive použiji mírného násili. Helmu teprve dostane.

Kolega z Polska mne důsledně žádal, abych opravil jednu závažnou chybu autora. Vlajka má prý být správně naopak. Pokud pilot bude, bude mít vlajku českou. I když úplně správně by asi měl mít navíc žluto-modrou kombinézu Barum-teamu. Reklamy zůstanou.

levou ruku mu budu muset dopasovat násilím. Lokty má moc naširoko

Další připravené části interiéru a motoru.
Ochranný rám teprve půjde do laku.
Volant je z jediného silnějšího drátu, který mám k dispozici. Na "O" kroužky mohu zapomenout.

Podíváme se ma motor, tištěné na obyčejný kancelářský papír

Klínový řemen z černé niti

Ty hrozné díry jsou pro sání a výfuk (VSSVVSSV). Šedý drát 1,5 tady neexistuje ani ve specializovaných prodejnách. Už jsou přelepené druhou vrstvou.

Doma bych sebral dětem figurky z Lega a pokračoval ve stylu Standy F.
"A šup s motorem kam patří" "Ty ďury pudou zakytovat..."

"Posadime toho cipa na sedadlo"

"...řidič na nás dělá moc široké ramena..." A nebo se otáčí, kdeže mu to hlava stojí? Surprised

Raději mu dáme bezpečnostní pás. Alespoň jeden

Prototyp Škoda 130 RS kabrio. Nasucho nasazené čelní a boční okna.

Rám přijel z lakovny, opět jen nasucho nasazené

"... a to to to je vše..."

Další fotky čekají na disku

Martin

Naposledy upravil Martin dne 3.1.2012 1:31 út, celkově upraveno 1 krát.
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 12:31 po    Předmět: Citovat

Ten rám by si určitě zasloužil kvalitnější zpracování. Wink Jestli je to špejle tak určitě lépe vybrousit.
Luk222

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 17:28 po    Předmět: Citovat

Je fajn, že pokračuješ (už jsem se těšil Wink ), jinak souhlasím s Brzdičem, ten rám by to chtělo ještě zbrousit.
fox

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 20:25 po    Předmět: Citovat

Rám by si teda zasloužil trošku víc péče. Určitě by byl lepší z drátků.
Interier vypadá jinak celkem dobře a reálně. ale ten motor... nevím, jestli si ho tvořil sám...už sem ho tu někde na foru zahlédl. Upřímně ten tvar je hodně mimo... včetně převodovky.

Na stole: Bumar Labedy Dut 0502
Hotovo: Tatra 815 VD 13350 6x6.1

Pod stolem: Nohy. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
NAMOR40

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 22:11 po    Předmět: Citovat

odkud je ten řidič?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Martin

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 23:41 po    Předmět: Citovat

Nejprve ridič:

http://metmania.com/dl.htm, hledat McLaren MP4/8
1. při tisku jsem jej zvětšil asi 120%
2. nemá nohy od kolen dolů. Do F1 to stačí, tady uvidím
3. Do Vikyho sedačky je docela široký v ramenech
4. strašně roztahuje lokty, Při finálním osazování použiji možná trochu násilí
Martin

PříspěvekZaslal: 15.11.2011 0:36 út    Předmět: Citovat

Po připomínkách prošel rám přebroušením, zatím nedostal nový nátěr. Barvím pouze vodovkami, nic jiného tady nemám. Samozřejmě že se rozpadnul Laughing

Příprava větracích otvorů:
- nit "popaplaná" místním herkulesem
- oboustranná lepící páska
- částečně zafixované lepidlem
- přebarvení vodovkami

Zadní čelo:

Přední kapota
url]
Mřížka do zadní kapoty

Začínám tušit, že při vytváření a osazování přední mřížky před chladičem zazní hodně
"silných citoslovců údivu" (ku..a)

A to dosud bylo vše relativně v pohodě

Naposledy upravil Martin dne 3.1.2012 1:32 út, celkově upraveno 1 krát.
Martin

PříspěvekZaslal: 15.11.2011 0:43 út    Předmět: Citovat

Se stavbou jsem během víkendu pohnul víc, než jsem stačil ukázat.

A narazil jsem na PROBLÉM. Interiér je asi o 2 až 4% větší než zbytek. Stavím z kopie (vlastnoručního scanu) a nejsem si zcela jistý velikostí tisku základu. Velikost si bohužel nemohu nijak ověřit, neb originály (červená okruhová i RMC + Barum) mám doma a tam se dostanu až na Vánoce.

Takže rozestavěný interiér bude nadále sloužit jen pro testování. Interiér si vytisknu znovu zmenšený a pokusím se napravit své přesnosti.

V minulé sérii fotek je viditelný bílý pruh přes kapotu. Trochu zlobí tiskárna. Na žádnou výstavu si asi netroufnu. A pokud stavbu dotáhnu do konce, budeme mít doma škodovky minimálně dvě.
Martin

PříspěvekZaslal: 15.11.2011 0:44 út    Předmět: Motor Citovat

Autorem celého "apgrejdu" je Viky. Již několikrát tady na fóru proběhla diskuze na téma věrnosti motoru.
Následující foto z různých fází stavby ukazují, že z toho motoru moc vidět nebude. A otevřenou kapotu dělat nebudu, na to opravdu nemám.
Motor za zadním čelem

Volně osazený v karosérii

Bez mřížky v kapotě by bylo vidět dost

Z vrchu nebude vidět ani převodovka.

Průhled mřížkou v zadní kapotě

Zadní čelo nasucho postavené ke karoserii

Ze spodní strany přijde jestě krycí plech a ramena zadní nápravy. Takže nebude moc vidět ani z převodovky.

Naposledy upravil Martin dne 3.1.2012 1:32 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

Přejdi na: