Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tatra T815 autodomíchávač Zapa /1:32/ PK Graphica
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 7.10.2011 20:57 pá    Předmět: Tatra T815 autodomíchávač Zapa /1:32/ PK Graphica Citovat

Jejich revírem jsou staveniště...jejich tempo je konstantní, ale jejich vozy jsou nepřehlédnutelné...

Rozhodla jsem se pustit se do nějakého pěkného kousku z této kategorie a sic jsem si původně chtěla vybrat něco sofistikovanějšího (pár lidí ví, co to mělo být), posléze jsem přehodnotila svůj výběr z důvodu osobního dojmu, že na to ještě nemám. Myslím, že jsem zatím udělala dobře a učit se strategii "jak se staví Tatrovka" budu aplikovat na této krásné míchačce. Předem ale varuji, že ode mne nebude tak pěkná, jako od šikulů, kteří ji dostavěli přede mnou. Bohužel tomu nasvědčuje už kompletace prvních dílků, ale v záchvatu exhibicionismu jsem se rozhodla, že s tím prostě na veřejnost půjdu. Dobrých rad a přátelských pošťouchnutí se nebojím, naopak, těším se na ně.

Takže rám...upozorňuji, že následující záběry jsou drastické... a bude hůř, přátelé...

Ta náprava je tam samozřejmě jen nasucho...

A kus trubkoví... Smile

Tyče ze špejlí chupatý jak medvěd brtník... Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Listy

PříspěvekZaslal: 7.10.2011 22:29 pá    Předmět: Citovat

Ale jó, ono to půjde! Wink
Barva na retuš dobrá a co se týče těch špejlí, možná nejdřív ošmirglovat. Já osobně bych použil něco úplně jiného, v tomto měřítku mě napadájí tuhy do versatilky ( kreonu ), tl. cca 3,5 mm. Ty by se dokonce ani nemusely barvit Cool
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 7.10.2011 22:37 pá    Předmět: Citovat

Ne, ty by barvily mne. Laughing
Teď vážně, děkuji za povzbuzení, nějak to půjde určitě. Smile
vítek

PříspěvekZaslal: 7.10.2011 23:44 pá    Předmět: Citovat

Už jsem to doporučoval (a možná ne jednou) a pár lidí to už i vyzkoušelo. Ne špejle a barvit, ne tuhy ...

Karbonový profil - uhlíková tyčka - v tomto případě kruhového průřezu. Lehký, pevný, hladký a skoro 100% černý - netřeba barvit a nebarví. Řezat možno i odlamovacím nožem (průměry do 3mm), brousit jemným šmirglem, lepit sekundovým lepidlem. K dostání v modelářských prodejnách. A v různých průměrech. Na osy, táhla atd. ideální.

Pro předtsvu třeba tady
http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=list&storage=235
štefíno

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 0:12 so    Předmět: Citovat

...případně plastové či jiné profily...
http://litomysky.cz/mat/index.html
Listy

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 1:51 so    Předmět: Citovat

No já jsem to pochopil tak, že jde o zkušební či také řečeno "školní" model a tak asi nebude chuť do něj příliš investovat, nemluvě o nutnosti ztrácet čas při shánění "kosmických" materiálů. Tuhu koupíš v papírnictví na rohu Cool ! A nebo jdi raději do drogérie a použij tyčinky z uchušťourů, ten průměr by měl tak akorát odpovídat. A nebo, jestli seš na sladký, tak do cukrárny pro lízátka - co kus, to jiný průměr tyčinky, některé jsou dokonce z lisovaného papíru! ( tyčinky, né lízátka, i když ... Twisted Evil )
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 8:44 so    Předmět: Citovat

Listy napsal:
No já jsem to pochopil tak, že jde o zkušební či také řečeno "školní" model a tak asi nebude chuť do něj příliš investovat, nemluvě o nutnosti ztrácet čas při shánění "kosmických" materiálů.

No spíš seznámení jak se vůbec ten náklaďák dělá, přeci jen oproti formulkám je to pro mne dosti jiné, ale samozřejmě se chci snažit ho postavit co nejlépe. Smile Jen už to asi nechám být, nechci strhnutím poškodit ty opěrné díly, ale vaše rady si zapamatuji napříště. Uchošťoury tu asi nějaký i máme, ale nerozleptá se to, kdybych to chtěla přichytit vteřiňákem?
Listy

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 9:20 so    Předmět: Citovat

Určitě ne. Vteřiňák totiž neleptá. V MODELÁŘI pár měsíců nazad byl fajn článek o tom proč lepidla lepí. Kupodivu to nemá nic společného s tlakem, jak jsem si až do nedávna myslel, ale s přítomností mikročástic vody nebo tak nějak ... Asi proto jsou některé materiály vůči vteřinovce inertní, což je bohužel případ právě tyčinek z lízátek. Posledně při stavbě DANY jsem z nich nad plamenem vytahoval "mikrotrubičky", které pak tvořily hlavní součást funkčních pantíků. Při použití normální vteřinovky to fungovalo uspokojivě, jediný problém byl, že většina z nich po několikerém otevření prostě odpadla Mad ! Teprve při použití lepidla s aktivátorem ( takovej jako tlustej fix, kterým se lepené plochy napřed natřou - prý kvůli přeorientování molekulových vazeb, jak psali v onom článku ) jsem dosáhl opravdu trvalého spojení.
To ale nic nemění na faktu, že dokud jsem to mšechno o molekulách a mikrovodě nevěděl, lepil jsem všechno nepapírové obyčejným vteřiňákem ( raději hustým, ten tuhne pomaleji a líp se nanáší ) a bylo to OK Cool
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 10:15 so    Předmět: Citovat

Listy jestli myslíš Freejackovu dílničku kde představoval všechna svá lepidla, tak to číslo snad i mám! Shocked
Listy

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 11:06 so    Předmět: Citovat

Jo, to bude ono, ale těch dílů věnovaných lepidlům bylo víc a něco taky v NOVINKÁCH, už se mi to plete ...
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 12:27 so    Předmět: Citovat

Tak aby tady nebylo jenom tolik řečí... Laughing

Přiloženo samozřejmě stále na sucho. Smile
vítek

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 12:32 so    Předmět: Citovat

To Listy To už dávno není "kosmický" materiál. A tyčky jsou běžně k dostání v průměrné modelářské prodejně. Investice není tak velká. Ostatně to pohodlí, kdy odpadne výběr rovného kusu, broušení na vhodný průměr a barvení - v případě špejle - to je k nezaplacení. A s prominutím - tuhu považuji za docela křehký a špinící materiál - tedy pro použití nevhodný.

Štefíno odkazuje na to, že jsou k dostání i plastové profily. U těch je navíc výhoda v možnosti tvarování.
Alfik

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 13:20 so    Předmět: Citovat

Taky jsem na to včera koukal.Tedy na karbon a plastové tyčky.
Sháním na dělo Leopold nápravy(nechce a ani se mi to nedaří udělat je z papíru)
Karbon v prům.6 mm je za nějakých 60,-Kč za metr,plast asi za 30.
Listy

PříspěvekZaslal: 8.10.2011 13:37 so    Předmět: Citovat

No jo, no ... Už hold nejsem nejmladší a těch zlozvyků z doby, kdy jediný použitelný materiál byl ten, který jsem rodičům "znárodnil" ze šuplíků a zásuvek se člověk těžko zbavuje Embarassed . Samozřejmě uznávám absolutní výhody plastových či jakých profilů, včetně ceny, ale každý holt nemá tu možnost kdykoli skočit na sedmičku a dojet si do nejbližššího specializovanýho krámu.
Lukáš

PříspěvekZaslal: 9.10.2011 8:53 ne    Předmět: Citovat

Pochybuji, že v této fázi bude Vlčačka chtít špejle vyrvat a nahradit je něčím jiným, ať by to bylo cokoli. Přitom by stačilo i za tohoto stavu špejle potahat jemným šmirglem, aby se odstranily nejvíc trčící kousíčky.

Jinak to máš dobrý, jen si dej větší pozor při tvarování stáčených dílů; na podvozku se to ztratí, pozdější chyby na nástavbě by mohly mrzet víc.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: