Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 17.1.2012 19:47 út    Předmět: Citovat

Pavel jako jeden z mála popisuje chyby. To je v pořádku. Máte být rádi.
Když Spida popisoval Dakarky od p. Vintra, bylo vše v pořádku a nikomu to nevadilo - naopak to mnoho lidí nepostřehlo a chybu tam stejně udělali.
Takže jediný mínus vidím v tom, že další patlové pojedou po svém a nebudou se snažit chyby , které tam evidentně sou zavčas upravit.
Ono je jednodušší to slepit a nějak to neřešit. A pak si rejpnout že Pavel je zbytečně moc kritický.
bakulda

PříspěvekZaslal: 18.1.2012 13:08 st    Předmět: Citovat

medium napsal:
Pokud někdo na chyby neupozorní, neočekávám je a tudíž ani nijak extrémně nezkouším "nasucho".

Také bych chtěl mít takovou důvěru v okolní svět Smile

Arrow Z mé strany nešlo o žadné rejpání, jen jsem se zeptal jestli je to tak špatné jak se to jeví, protože někdy hrnec přeteče a to pak
nikdo neví zda to ve zdraví přečká model nebo modelář. Rozhodně jsem ale rejpal co do kvality fotek, myslím že oprávněně.

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 2:50 so    Předmět: Citovat

Musím na toto reagovat a Pavla se zastat.
Začal jsem ho stavět zároveň s T-813 AD125 a bral jsem ho jako oddychovou stavbu při čekání na podlepené díly jeřábu. AD125 mám hotový, pohodová a klidná stavba co se o 512 nedá říci. Mám rozdělanou hnědou verzi a jsou tam ty samé chyby jak u té modré, jako příklad může sloužit přední a zadní díl bunkru díly č.2 a 4 . Díl č.2 má základnu dlouhou 7,55 cm, díl č.4 7,7 cm,Shocked ale díl č.1 má prostor pro nalepení bunkru šířku 7,5 cm. Podle mého názoru za některé nepřesnosti může až nebezpečně široká linka pro stříhání a rýhování modelu.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jiří Bouška

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 11:43 so    Předmět: Citovat

Takže pánové – nejdřív jsem si říkal „mlčeti zlato“ ale pan Skokan rozpoutal takovou diskuzi, která mě prostě nenechá chladným. V prvé řadě uznávám, že tam chyby jsou a vydání této vystřihovánky bylo uspěchané. Bohužel na E512 byl asi největší problém v tom, že jsem přecházel z ručního kreslení na počítač a to je sakra rozdíl…Wink Už se tady toho někdo dotknul a je to tak, že jsem s tím slušně bojoval a sekal chyby (např. síla čáry atd.). Určitě jsem se z toho poučil a díky tomu mám na kreslení jiný nadhled. Další zásadní chybou bylo to, že jsem vůbec něco vydával – jsou s tím jen starosti a po finanční stránce se tady ani nehodlám bavit (jsem pokaždé rád, když se vrátí alespoň náklady) navíc jen málo kdo si dokáže představit kolik to stojí času a energie. Všechny modely jsem si kreslil hlavně pro sebe, pro mou klukovskou vášeň a vzpomínku na dětství. Hodně lidí mi začalo psát a já se jim naivně snažím vyhovět… no a pak když čtu jak na mne házíte takovou špínu, tak jsem z toho zklamaný a docela i znechucený. Proč to pan Skokan takhle rozebírá jsem tady taky už naznačil a rozhodně si to v Brně vyříkáme z očí do očí. Nechci po nikom aby stál za mnou nebo za Skokanem, ale všichni rejpalové co tu jsou by si měli trochu uvědomit o čem vlastně píšou. Pro ně mám jen jedno – hošánci, je to o „nabídce a poptávce“ takže nabídněte víc a já si to od vás rád zakoupím. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 12:45 so    Předmět: Citovat

Já jsem například rád, že pan Skokan na ty chyby poukazuje. není jich skutečně málo a dalším modelářum, pokud to tu objeví to docela dost pomůže. Pokud chci mít uspěch a aby se model dobře prodával, měl by být bez chyb. Když si někdo zakoupí prvně takový to model, tak ho to zcela určitě odradí a myslím, že další volba pujde zcela jinam. Jistě každý chybuje a semtam něco uteče..... Také se ptám, kde byli betatestři....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Vojtas.DAF

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 12:51 so    Předmět: Citovat

Jiří Bouška: Já bych si dovolil jen něco málo říct..... Nikdo není dokonalý, Vaše modely se spoustě lidem líbí, kdo chce ten si ho s chutí postaví a kdo nechce tak bude kritizovat. Přznám se že nejsem jiný, nebudu říkat že ne Twisted Evil Vaše modely jsou unikátní, dlouho jsem na takové čekal a doufám že to jen tak nezabalíte. To je asi všechno co jsem chtěl říct..... Přeju hodně zdaru Smile

edit: Knox to řekl velmi hezky Smile
tonda

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 13:50 so    Předmět: Citovat

Nemyslel jsem to zle, jen jsem se podivil nad tím že to prošlo minimálně přes 2 beta ale nikdo na to nepoukázal. Vaše modely pane Bouška na trhu chybí a byl bych nerad kdyby jsme o ně přišli, koupím si i vaše další, je to přece jen krásná nostalgie a návrat do mladých let.
JoskaM

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 13:55 so    Předmět: Citovat

Kde byli betatestaři?? Klidně se podívej, na moji stavbu.
http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=8155&start=0
Jirka chybu uznal, jediné co se v tomto vlákně umí je rejpat se v tom dál.
Udělal to Jirka schválně aby se někomu pomstil? Sám do toho nasypal peníze a nepovedlo se. Co chcete víc omluvu??

Howk
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 17:17 so    Předmět: Citovat

Zdravím Vás při pokračování stavby.
Úvodem bych rád napsal, že kombajn si stavím, protože jsem na něj také dlouho čekal až ho někdo udělá.Model je to pěkný a slepit to jde.Jen se u toho musí upravovat.Proti Jirkovi nic nemám, kombajn E516, když na to přijde si nakreslím i sám.Jen to při stavbě popisuji, tak, jak to opravdu je.
Jirka svou chybu uznal, nemá cenu se v tom dál hrabat.Jistě se nám do budoucna poučí, že modelář má za své peníze dostat i příslušnou kvalitu.
Aby se příště vrátil a nakoupil znovu.Není problém ho někdy v budoucnu ve spolupráci s Jirkou vydat znovu a lépe.Jak bylo původně v plánu.Takže i já přeji Jirkovi mnoho zdaru do budoucna při tvorbě těchto krásných modelů.
Pokračoval jsem prací na zadních světlech.Zde jsem se snažil více přiblížit originálu.Dále pokračuji přední nápravou.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 19:02 so    Předmět: Citovat

Skokeš !!!!! Co ty fotky? Dostaneš extra páli polívku. Je to hrůzta a nedá se na ně koukat. Já ti snad tu barevnou čtvrtku koupím a slavnostně předám.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 20:18 so    Předmět: Citovat

Lepím to po víkendech při návštěvách rodičů v Mostě.Přes týden v Praze není na lepení moc času.
Je tu jen kompakt, který pravda k focení detailů není zrovna ideální.
Počkáme tedy až seženu něco lepšího a za kvalitu fotek se všem moc omlouvám.Šlo mi hlavně o podání pár informací, jak model upravit při stavbě aby se vše povedlo zvládnout.
Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 21:21 so    Předmět: Citovat

Info sou výborný, ale ty fotky.. máš jít příkladem Smile
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 21:49 so    Předmět: Citovat

Lepší foťák tu není.Tak to buď do konce stavby nějak přežijete s tímhle a nebo to ukončíme než bude lepší foťák.Když je to tak hrozný.
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.1.2012 22:22 so    Předmět: Citovat

Skokeš! To se dělá řezat do plexiskla?? A u rodičů?! To nemáš podložku? že já ti nasekam na holou!!?? Twisted Evil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Bambulo

PříspěvekZaslal: 22.1.2012 0:57 ne    Předmět: Citovat

... rozhodne by som flintu do zita nehadzal pan Bouska . Ja viem , kritika sa da podat roznym sposobom , ale aj roznym sposobom prijat a rozdiel je v tom , co dana kritika ovplyvni na buducej tvorbe . Vase modely by urcite na trhu chybali .
A co poznam mr. Skokana , nemyslim , ze svoju kritiku mysli negativnym sposobom , sam je dobry autor aj modelar a na balast okolo jeho faktickych pripomienok ba som pozeral s nadhladom.
Drzim Vam palce pri dalsej tvorbe pan Bouska .
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

Přejdi na: