Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 2.12.2011 22:21 pá    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem slepením doplňků.Maják, stěrač ( ten je vlastní ), hasicí přístroj a přídavná světla.Ty budu osazovat později.
Držák majáčku je krátký.Pomůžeme si ale přidáním proužku papíru.

Momentálně se peru s chladičem.Přepážku č.7 zatím nechávám takhle volnou.Líp se ke všemu v motorovém prostoru může.Po dokončení chladiče ji uzavřu.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 9.12.2011 22:05 pá    Předmět: Citovat

Máme tu opět víkend a mám za sebou chladič, kryt natřásadel a část motoru.Kryt díl č.8 na zadní stěnu motorového prosturu č.7 moc nesedí.
Ale není to nijak dramatické.Boční stěna krytu 8 je krátká.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 24.12.2011 18:29 so    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem motorem.Není k tomu NK, tak jsem to nějak dal dohromady.Také proběhla drobná oprava aby vrtule byla v ose chladiče.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 8.1.2012 16:55 ne    Předmět: Citovat

Povedlo se mi dodělat motor, udělal jsem nádrže, kryty ventilátorů a pokračuji zadní nápravou.Jak jsem již psal na motor není samostatná NK, tak jsem to dal dohromady dle Urob si sám.Pak jsem podle fotek skutečného kombajnu zjistil, že jsem s rozmístěním součástí na bloku motoru zase tak neulít.
U zadní nápravy je střední část dílu 54C o 1 mm delší.Svody 114 a 115 jsem ve vystřihovánce hledal marně.Pravděpodobně jde o kousky špejle vedoucí z dílů 103 a 115 do bloku motoru 98. A díl 115 není svod ale žlutá trubka.Nebo nevím, jak je to správně.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 14.1.2012 20:21 so    Předmět: Citovat

Dnes jsem dokončil zadní nápravu.Hned v úvodu mě čekalo překvapení v podobě několika dílů 62 a 64.
Na obrázcích je vidět, který díl 62 je ten správný.Jinak vám budou zadní kola lítat nahoru, dolu a nebudou držet svou polohu.
K plášti 62 pro osu kola musíte při lepení k obvodu přidat 1 mm.
Znažil jsem se co nejvíce přiblížit originálu a tak jsem táhlo řízení natvaroval dle skutečnosti.Osu kol jsem zalepil do dílu 62 před jeho uzavřením čelem.Lépe to drží.Oko držáku nápravy 54 je stejně široké jako slepený díl 55.Při montáži je tedy potřeba oko na držáku 54 upravit.Ve vystřihovánce také není udána délka zadní osy pro kolo.Já ji mám 14 mm dlouhou.Osu pro uchycení nápravy 55 v jejím držáku 54 mám 8 mm dlouhou.
Také se mi stává, že při tvarování oblých částí se mi papír rozdělí a nedrží u sebe.

bakulda

PříspěvekZaslal: 15.1.2012 5:57 ne    Předmět: Citovat

Zdravím,

zeptám se, je na tom modelu podle Tebe vůbec něco v pořádku? Jestli si ho mají ti ostatní modeláři vůbec kupovat?
Když na každém dílu, který vezmeš do ruky něco najdeš, a když nic jiného tak se alespoň papír třepí, to už Tě snad ani nemůže bavit.

Až budeš příště fotit makro, bylo by dobré zaostřit dílky modelu a ne podložku nebo modelářovu ruku Wink

PříspěvekZaslal: 15.1.2012 23:11 ne    Předmět: Citovat

Když už jsem takhle daleko, tak kombajn dokončím.
Modelář si ho koupit může ale ať nepočítá s pohodovou stavbou.Nepřesnosti i ve 4-5mm, není počítáno s tloušťkou papíru, při tvarování oblých částí papír nedrží u sebe a třepí se, při ohybu papír v místě zlomu trochu popraská atd ....
U tohoto modelu musí být stále ve střehu a pro začátečníka to rozhodně není. Shocked Spíše si kladu otázku Co dělali Betatesteři ?????
Nebo Jirka jejich připomínky nezapracoval a honem pospíchal do tiskárny ?
Toť otázka. Rolling Eyes
Jinak model je to pěkný, jen mu nebyla věnována dostatečná předtisková příprava a cena tedy neodpovídá kvalitě.
Budeme doufat, že Jirka se nám z toho poučí a další jeho modely budou jen a jen lepší. Cool
marchal1

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 9:19 po    Předmět: Citovat

Pavle,tento model lepilo více lidí,včetně mě,a ani u jednoho jsem nečetl,že by v modelu bylo nějak extra moc chyb.
A pokud se jedná o chybovost modelů,slepil jsem jich už docela dost a upřímě,v každém modelu(krom Renovy)jsem chyby našel.Takže s tvým tvrzením,že cena neodpovídá kvalitě rozhodně nesouhlasím.Jediné v čem se s tebou shodnu,je nedostatečná návodná kresba,kterou jsem Jirkovi vytknul,a je fakt,že v jeho dalších modelech jsou ty kresby podstatně obsáhlejší.
pipiroha

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 16:05 po    Předmět: Citovat

Vůbec, tvá stavba mi přijde podivná... Tento model už stavělo X lidí a na problémy u každého druhého dílu nenarazili ale najednou BÁC a ty přijdeš s tolika chybama, nebudu soudit která strana má pravdu, ale zdá sa mě to vola ake čudné... Wink Rolling Eyes Confused

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 17:21 po    Předmět: Citovat

Však také pokud si pozorně prohlédnete dřívější stavby tohoto kombajnu, některé mnou popisované chyby jsou tam vidět.
Ale já tu nejsem od toho abych někoho soudil.Ať si to každý postaví sám a udělá si obrázek.Já se jen snažím to lepit pořádně.
Pokud někdo z Vás co se mnou nesouhlasí bude v Brně, není problém vzít pravítko, vystřihovánku a můžeme se na to společně mrknout.
bedatruhlar

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 18:05 po    Předmět: Citovat

Buhužel musím uznat ,že má Pavel pravdu.
odloženo:SA-6 KUB ANGRAF
hotovo : e 514 a mnoho dalších
-------------------------------------------------------
"Bijte je pražákéééé, hanba Sparta!"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
petear

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 18:18 po    Předmět: Citovat

Tak tohle mi nedá. Modely kombajnů jsou moje krevní skupina. Tento model mám rozpracovaný taky a i když ještě nejsem tak daleko jako Pavel, setkal jsem se bohužel s většinou popisovaných problémů.
Nehledejte zbytečně, co jsem doposud postavil nebo nepostavil, stavím pro sebe a pro radost a prezentovat zatím nechci, tečka. Neznám osobně ani Jiřího Boušku ani Pavla Skokana a, upřímně řečeno, je mi jako modeláři fuk, jestli se mají rádi nebo ne. Ale mrzí mne, že dost lidí se na kritiku modelu dívá skrz prsty místo toho, aby to brali jako určité upozornění na (možné) chyby modelu (a že tam jsou). OK, někomu se to třeba podařilo slepit úplně bez problémů a tomu tleskám a závidím.
Moje zkušenost je ale taková, že tloušťka papíru je na drobné a složitější díly totálně nevhodná (použití zoubků mě občas docela rozesmálo), návodné kresby i návod jsou nepochopitelně nekompletní (typicky - 2 verze kabiny, z toho jedna bez číslování, rozkreslení, vysvětlení), někde jakoby autor najednou zapomněl počítat s tloušťkou papíru, vybarvení modelu prostě chybí (nezlobte se, ale označit plochu, modrá, označit plochu, šedá, občas označit plochu, přechodová výplň - hmm, takhle vybarvit to zvládne asi i prvňáček)...srry, ale když porovnám ceny nekterých "poláků" nebo "doktora" s cenou tohoto modelu, je prodejní cena i se započítáním koeficientu "malého českého rybníka" a "zemědělců" za nabídnutou kvalitu hodně nadsazená. A kdybychom honili milimetry...
Na druhou stranu, podobá se to E512-ce a srdce prostě zaplesá, když vidí, jak to vzniká. Kdo přilnul k tomuto typu techniky, pro toho je to svým způsobem nutnost. Shrnutí? Velice pěkný základ pro model předlohy, který by si zasloužil spolupráci grafika (aspoň sem tam stín, náznak plasticity apod.), lepší betatesting a dotažení drobností před vydáním. Mám i další modely od Jirky Boušky a je vidět postupné sžívání se s Corelem (hádám), ale ještě tomu leccos chybí. Kritika ze strany stavitele je víc než oprávněná a ty rozumnější by měla poučit, že stavba prostě nebude bez problémů. Howgh:)
pipiroha

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 19:20 po    Předmět: Citovat

Tak to vypadá že si model budu muset slepit (lepil bych ho i tak...) ovšem až po tom co za Zetora udělám valník...Pak teprv budu moct soudit... Wink Cool Idea

Hotovo: VV 100, Zetor 7745, Citroen Jumpy 3x
Ve stavbě: The Brilliant Spider, Březina
LC 736

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 19:25 po    Předmět: Citovat

Ja som to tiež lepil a síce nepresnosti tam boli,ale ja takéto veci vobec neriešim,diel si aj tak vždy skusam nasucho,tak si ho pripadne upravim.A mne sa to lepilo super,priam oddychovka a papier sa da pekne tvarovat,len ho treba navlhcit,nebol s tym nejaky problem a ked bol velmi malý dielček,tak som papier rozvrstvil a hned bol tenší
Wink čo sa mna týka tak som pánovi Bouškovi velmi vdacny a tesim sa na dalsie jeho modely. Ja osobne beriem stavebnicu ako polotovar a počítam s tým,že nie všetko bude uplne super,či už mojou vinou,alebo vinou autora.
medium

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 22:40 po    Předmět: Citovat

Já než začnu lepit model, tak hledám na foru jestli už to někdo stavěl, a velmi se řídím podle reportu. Bohužel, mám dojem, že mnozí jen přidávají postup a fotky jak jím to hezky roste. Naopak Skokeš si dá práci s tím, napsat kde jsou chybky, a návrh jak to opravit. Pokud někdo na chyby neupozorní, neočekávám je a tudíž ani nijak extrémně nezkouším "nasucho". Toto vlákno má pro mne 100x větší přínos, než perfekně nafocený model s úžasným pozadím a 1 větou "pár chybek se našlo"Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

Přejdi na: