Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 24.9.2011 12:42 so    Předmět: Fortschritt E-512 / Agromodels / Jiří Bouška / 1:32 Citovat

Tak jsem si po Liazu 100.47 opět do něčeho střihnul pro relax.
Volba padla na kombajn E - 512.Podíváme se tedy podrobněji na jeho stavbu.
Jak zde již bylo uvedeno roura ventilátoru díl č.20 je kratší o 1mm oproti plášti 21 a tuďíž ve vaně kombajnu moc nesedí.
Dále je díl č.21 kratší o 1.5 mm.Zatím to tedy vypadá, že při konstrukci nebyl brán zřetel na sílu papíru.Ale uvidíme dál.Myslím, že tohle se mohlo při Beťe odladit.V detailu návodné kresby má ventilátor 5 lopatek.Ve vystřihovánce jsou však jen 4, díl č. 29.To může být pro někoho zavádějící.Díru ve vaně díky kratšímu dílu č.21 přelepím zevnitř vany proužkem papíru příslušné barvy.Používám k retuši Anilinové barvy a tak namíchat správný odstín není problém.

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 24.9.2011 13:26 so    Předmět: Citovat

No konečně, tak pevně doufám, že dojdeš až do konce! Twisted Evil když už takhle nadáváš.
Se sílou papíru se počítá, proto je taky ta roura menší - dle lepíš přes chlopně, takže v betě se to boulilo. A plášť si myslím, že mě seděl podívej se na Beta stavbu, je tady prezentovaná, sice na zeleném, ale mělo by to sedět.
Když budeš mít nějaký dotaz, tak se ozvi. PS - ty Bety byly minimálně dvě. zelená a modrá..
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 24.9.2011 19:25 so    Předmět: Citovat

Do konce dojdu.To není problém.
Síla papíru je 0,2 mm.Správná šířka dílu 20 je tedy 41,6 mm pokud lepím přes chlopně a plášť 21 je široký 42 mm.
Ve skutečnosti je díl 20 široký 41 mm což je málo.
Tam, kde mi plášť 21 nevyšel délkou v zadní části za ventilátorem je oproti bočnicím 18 a 23 opravdu kratší.Dá se to jednoduše změřit pravítkem.Také záleží z jakého papíru (síla) se lepila Beta a pokud je skutečnost jiná, tak to kapku lítá.

Nenadávám, slepit to lze.Pouze je potřeba udělat pár úprav a snažím se stavbu popsat detailněji pro případné následovníky.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 25.9.2011 14:38 ne    Předmět: Citovat

Tak jsem opět něco slípnul.
U dílu 18B jsem si upravil chlopně pro lepší tvarování dílu.U pláště dílu 18A jsem si odstřihl v místě rádiusu nějaké chlopně.Rádius je příliš ostrý a ponecháním původních chlopní bych ho nenatvaroval.Dále je plášť dílu 18A kapku delší.Kryt řemenic 57 je delší a nesedí na vyznačeném místě na dílu 23.Zda je kryt 57 delší nebo je pouze špatně nakresleno místo pro jeho přilepení na díle 23 se již asi nedozvíme.Jinak to celkem sedí.

marchal1

PříspěvekZaslal: 27.9.2011 9:56 út    Předmět: Citovat

To je docala zajímavý,mě teda díly tebou popisované seděly naprosto přesně.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 28.9.2011 10:02 st    Předmět: Citovat

Nejsem sám, komu to moc nesedělo.Vše popíšu podrobně ať případní následovníci ví na co si dát při stavbě pozor.

Cituji Zvukaře :

Dál už postupuju podle návodu. Tak následuje hlavní nosná a konstrukční část podvozku a celého trupu kombajnu. Musím ale říct, že i když je model překreslen na počítači, tak je už na této zkompletované části modelu pár nepřesností, které jsem musel řešit. Roura, která je vložena do podvozku a kryje ventilátor je krátká, chybělo asi 1,5 mm. Delší šikmý dopravník na boku kombajnu je delší a při následných pracech špička zavazela dalším dílům a vniřní díly na vylepení jsem taky musel lehce upravovat.
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 16.10.2011 15:45 ne    Předmět: Citovat

Máme tu víkend a pokračoval jsem dokončením trupu spodní části kombajnu.
Při osazování dílu č.1 nasucho jsem zjistil, že díl 18B je moc dlouhý a musel se zkrátit. Jinak tam díl č.1 nedostanete.

Při vlepování stupačky 49 jsem zjistil, že je krátká na výřez v dílu 1.
Zda je dle měřítka špatně výřez nebo stupačka nevíme.

To pak mělo za následek úpravu vnitřního dílu 18.Výřez pro stupačku 49 nesedí s dílem 1.Nakonec je ještě potřeba o cca 3mm zkrátit díl 19.
Chybějící proužek v důsledku krátké stupačky 49 jsem udělal z chlopně vnitřního dílu boků kombajnu.Po přilepení dílů 18 a 23 k dílu 1 to pak není vidět.Chtělo by to tedy mít ve vystřihovánce nějakou tu rezervní plochu.
Zatím stejná chyba je při stavbě E-516.Špatně nakreslené přilepení dopravníků k podhledu kombajnu.

Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 13.11.2011 16:46 ne    Předmět: Citovat

Tak mám za sebou násypku a interiér.
Stěna u motoru díl č. 4 je o 2 mm širší než základna 1.
Řídící pult díl č. 34 ( jeho zadní stěna ) nestojí kolmo k podlaze.
To nevím, jak je to správně ale já jsem ho tak udělal.Zadní stěnu pultu mám kolmo k podlaze.
Budu dělat staré provedení kabiny.Příště tedy budeme zasklívat. Shocked

Tomys
Moderátor

PříspěvekZaslal: 13.11.2011 17:16 ne    Předmět: Citovat

Dost chyb na dost drahý model Rolling Eyes
Radek14

PříspěvekZaslal: 13.11.2011 17:25 ne    Předmět: Citovat

Obdivuju že s tím takhle, bojuješ..., mně by to asi dost odradilo, no souhlasím s tomysem.
Jinak máš to pěkně čistý. Wink
Filda

PříspěvekZaslal: 13.11.2011 17:29 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to dobře, jen tak dál.
Jiří Bouška

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 12:27 po    Předmět: Citovat

Tak se mi hoši zdá, že tady řešíte naprostý kraviny… Ale uznávám, že vydání modelu bylo trochu uspěchané – tím pádem vzkazuji všem, kteří mi píšou stále dokola „a kdy už to bude a kdy už…“ že například ŠT180tka bude ještě dlouho nedostupná… Wink Pavle a tobě asi tohle – mám pocit, že se mě schválně snažíš shodit protože jsem ti sebral E516ku (měl jsi dost času jí získat, ale tobě se pro ni nechtělo jet 5km za Prahu) a teď najednou máš zájem stavět model, který byl třikrát testován a hledáš tam desetiny milimetrů!? Které navíc pak na výsledném modelu jsou zanedbatelné nebo nejsou ani vidět. A jestli to děláš (jak píšeš) z „lásky k modelářům“, kteří to pak budou stavět, tak můžeš později udělat druhý test na E516 a až to bude někdo stavět po tobě a najde tam zase nějakou „chybičku“, tak mě pak bude zajímat tvá reakce…Wink A netvrď mi prosím, že na to nemáš čas – kdybys ho neměl, tak tady tohle vůbec neřešíš… Ale mám obavu, že né úplně všemu rozumíš – jinak by tě například nepřekvapilo, že boční strana u okna ovládacího pultu je zešikmená – když se podíváš na tvar druhé kabiny, tak tě to snad trkne…
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aki

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 13:49 po    Předmět: Citovat

kombajny zrovna nejsou moje kafe, i když slepený vypadaj krásně... taky vím, jaká to je práce dát něco takovýho do kupy... ale chybky tam evidentně jsou a nikoliv v řádech desetin milimetrů, ale v milimetrech... není to nic neřešitelnýho, ale při stavbě to patrně občas kyselej škleb na tváři modeláře vykouzlí... Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jiří Bouška

PříspěvekZaslal: 20.11.2011 14:44 ne    Předmět: Citovat

tak pokud se na to modelář šklebí a připadá mu 12 barevných stránek drahá záležitost, může si to dotyčný nakreslit sám, zajít si to nechat vytisknout a pak bude třeba konečně spokojený... Wink Rolling Eyes
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pavel Skokan

PříspěvekZaslal: 26.11.2011 20:00 so    Předmět: Citovat

Máme tu víkend a dal jsem tedy opět něco dohromady.
Na prvním obrázku je dobře vidět, jak jsem to udělal s tím ovládacím pultem.U nových kabin ta zadní stěna asi oproti podlaze šikmá je.U starého typu kabin nevím, jak to bylo.Tak to mám možná blbě.Ale takhle mi to vycházelo lépe.

Dále jsem nasíloval zadní hranu abych vyrovnal zub a po přilepení kabiny na zadní stěnu 2 tam neměl díru.

Kresba podlahy kombajnéra na díle 1 je pak o 2 mm. širší než kabina.
Po shlédnutí fotek z Čáslavi to vypadá, že ve skutečnosti je stará kabina ještě širší než je na modelu.Zadní stěna laminátové střechy je šikmá, tak jsem musel kapku přihnout zadní hranu držáku majáčku aby byl potom maják rovně.Jinak zasklívání kabiny šlo dobře a vnitřní rám skel s vnějším seděl.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

Přejdi na: