Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nemecký lietajúci tanier HAUNEBU I/ free/ 1:184

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
toudi_sk

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 17:27 út    Předmět: Nemecký lietajúci tanier HAUNEBU I/ free/ 1:184 Citovat

vzhľadom na blížiaci sa konšpiračný dátum 11.9. som si tematicky vybral nemeckú tajnú zbraň z II. sv. vojny, free model lietajúceho taniera HAUNEBU I (bude darovaný), ktorý sa dá stiahnuť odtiaľto

http://paperkraft.blogspot.com/2010/08/haunebu-i-papercraft.html

údajná reálna predloha mala priemer +/- 25m, tak som si mierku určil na 1:184, model má 10 fyzických dielov a je na 2 stranách A4, farba pekná, priam kamuflážna, až na to, že autor ju kreslil z brucha a farebné polia sa neprekrývajú ani omylom, navyše mi kúsok taniera nevytlačilo (ale okrová vodovka ADEL a v lidli zakúpené fixky s hrúbkou hrotu 0.4mm to vyrešili), ovšem chlopňu na druhej strane vytlačilo celú

spomínaná retuš tenkou fixkou, aby som zachoval obrys panelov a jedna z chýb, autorovi vôbec akosi veľkosti chlopní nerobili starosti (to som ešte netušil, že mi to bude aj tak na nič a budem vďačný za OBROVSKÉ chlopne vo farbe modelu)

moja metóda max. šetrenia retuše, prepichovanie papiera, narezávanie ohybov z druhej strany a diely zaretušované, pripravené na kompletáciu

ehm, prvý vážny zádrhel, "akosi" nesedí rozmer, ale to som vyriešil systémom žáves, 12- uholník, čo mal ísť nalepiť na vrch okienok, som nalepil natupo na spodok okienok, strieška je na okienka nalepená chlopňa na chlopňu a vybavené ... ten 12- uholník je aj tak väčší, ako diel s okienkami a chlopne vo farbe modelu sú veľa dobrá vec

no a model zmastený dokopy, chyby retuše si nevšímajte, už sú opravené

ďakujem za pozornosť a uvidím sa pri ďalšom modeli(ku)

aby som to zhrnul ako v škole:
farebné prevedenie 1
prechody kamufláže 4-
presnosť dielov 3
obtiažnosť 2

celkový dojem 2-, ale samozrejme je to dobrý model na tuning, tam by sa dalo dokonale vyblázniť
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Sci-fi, fantasy a ostatní papírové modely / Sci-fi, fantasy and other paper models Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: