Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pohansko u Břeclavi / Erkoyp, R.V. / 1:150 / Paralelka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
2BeerOrNot

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 9:11 čt    Předmět: Citovat

Tady to vypadá na paralelku...zvažuju, že se taky přidám Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Luisa

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 10:08 čt    Předmět: Citovat

2BeerOrNot: Jestli se nebojíš dvou slečen tak pojď do toho Very Happy
Bude nás víc, nebudeme se bát vlka...

Kdo se ještě přidá?
Aki??? Nevytáhneš to z šuplíku?
2BeerOrNot

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 11:00 čt    Předmět: Citovat

Tak jsem zastříhnul Wink pro začátek to bude manufaktura na plastické prvky. Všechno podlepím kusem čtvrtky, povyřezávám a zaretušuju. Fotky až bude nějaký výsledek.

Jdeme na sloupy a ostění, neplastická okna atd.

EDIT: po vyřezání osmice kruhových otvorů v dílech 1 a 2 opouštím myšlenku plastických prstenců kolem zmíněných otvorů Very Happy

Naposledy upravil 2BeerOrNot dne 8.9.2011 12:16 čt, celkově upraveno 1 krát.
Miloš D.

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 11:57 čt    Předmět: Citovat

Luisa napsal:
... já jsem spíš technik přes přechodnice, klotoidy, kaselské obruby a podobné (dopravní stavby)

Jé konečně někdo z oboru.

Jinak paralelka se pěkně rozjíždí - budu sledovat postup na všech třech dílech a čerpat inspiraci pro svou stavbu do budoucna.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Luisa

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 12:31 čt    Předmět: Citovat

Miloš D.: A jsem z Ostravy Very Happy
Nechceš taky šmikat s námi?
2BeerOrNot

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 10:22 pá    Předmět: Citovat

Tip na ohýbání dílů 1 a 2 - v místě, kde je téměř nemožný ohyb a má vzniknout schůdek tak 1.5mm na celé délce dílu asi 20cm je výhodné naříznout hranu maximálně opatrně skalpelem, tak aby byl papír prořízlý téměř skrz a ohnout pomocí dvou pravítek.

Jen tak pro jistotu: plnou čáru naříznout ze strany tisku, čerchovanou z bílé strany Wink to je hrozně důležité!
Miloš D.

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 10:57 pá    Předmět: Citovat

Luisa napsal:
Miloš D.: A jsem z Ostravy Very Happy

Jojo, to jsem zaregistroval Very Happy Very Happy

Luisa napsal:
Nechceš taky šmikat s námi?

Díky za pozvánku do paralelky. Bohužel se nepřidám, mám teď jiné lepící povinnosti a s všeobecným nedostatkem času, který mám bych Pohansko dolepil tak za 3 roky. Budu tedy jen pozorným divákem.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aki

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 11:35 pá    Předmět: Citovat

Luisa napsal:
Aki??? Nevytáhneš to z šuplíku?

mno, popravdě mám v zásobě hromadu (pro mě) atraktivnějších modelů... včera jsem doplácal konečně Žleby, psanej návod jsem ladil až někdy do půl druhý v noci Smile ještě mám nějaký povinnosti ohledně testu a návodu na jeden kostelík, ale to mi moc času nezabere...
mám rozdělanej Hrádek u Nechanic, takže se nejspíš vrhnu na něj, leží mi ve skříni už přes rok, tak s tím budu muset něco províst Smile

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luisa

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 13:02 pá    Předmět: Citovat

2BeerOrNot: Jejda, fajny tip ale já už jsem tohle nějak ohla a myslím že dost hnusně. Tohle mě teda nenapadlo. Na dalších dílech to hned zkusím. Ještě že to zakryjou ty římsy...

Ode mně další pokrok až příští týden. Víkend na chatě. Možná si sebou vezmu nějaké součástky na lepení a budu si tam dělat detaily ale moc to nevidím. Asi by to chtělo "miň dřistat a víc lepit no ni?"
Luisa

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 20:56 út    Předmět: Citovat

Přátelé patlalové, jak vám to jde?
Já pomalu pokračuju dle návodu na těchto 4 dílech. Zatím drobnosti jako ostění, okýnka, dveře atd... Pokud se zase pohnu tak dám vědět...

2BeerOrNot

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 21:08 út    Předmět: Citovat

Já se pořád nemůžu dokopat nahrát sem fotky, ale mám postavený hlavní objem centrální části a většinu interiéru na místě. Psal jsem si nějaké poznámky během stavby, ale už sám nevím, co přesně znamenají Very Happy Hodím to sem, než někdo udělá stejné chyby jako já, vidím, že se tady pracuje. Doufám, že oceníte moji bezprostřední reportáž, která vznikala během stavby průběžně Laughing

Tedy:
Díl 21 možno podlepit. Po přilepení dílu 21 je možno odstříhnout přečnívající část dílu 13.
Kus dílu 2 – zábradlí po arkády možno vyztužit, ale nutné odstříhnout kus 13.
Vyztužení podlahy na dílu 13 ano.

Jako první nalepit díl 42, vyztužit „strop“ ne! Nebylo by pak místo pro další díl. Oblouky nesedí přesně na obvod výřezu – nevadí, na spodní část přijde sokl, tam můžou být kratší.

Podlahu 62(?) podlepit, odstřihnout chlopně. Z dílu, který se má přilepit na oblouky zezadu nechat jenom horní část, zbytek pryč, dovnitř není stejně vidět a lepit to tam = zkroucení nebo nepřesnost viditelná zepředu. Sloupy nechat tedy uzavřené jenom ze 3 stran. Okenice vlepit ještě před zalepením celé arkády do modelu, blbě se tam s nima potom dostává.

Interiér – Bez ohledu na návod nejdřív vlepit podlepenou podlahu, potom zdi, ale už kompletně hotové i s obložením a římsami. Římsy ani obložení nesedí!!! Nutno obložení rozříznout v půlce a patřičně zkrátit. Pozor na uspořádání dveří do lodžie. V návodu to není napsané, ale ať neprohodíte okno a dveře (ať odpovídá vnější fasáda vnitřní – takže těch 5 otvorů bude dveře – okno – dveře – okno – dveře.
Při vlepování zdi doporučuju zezadu na dveře (okna) nalepit pásek silnějšího kartonu, aby byl díl rovný – pak dobře sedí na podlaze.

Díly 3,4,5,6 je možné podlepit celoplošně kartonem. U 1 a 2 opatrně, tam spíš až po kompletaci. Z dílů 5,6 nedoporučuju odstříhávat žádné chlopně, snad jenom je zúžit na nějakých 1,5-2mm
Luisa

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 21:11 út    Předmět: Citovat

Paráda!!!
Spousty toho ještě použiju ale potřebuju nutně poradit. Díly číslo 30, 31 okýnka u prostřed hlavního dílu jsou asymetrické. Nevím, jak to patří, at to nemám vzhůru nohama. Na jedné straně se okynka dotýkají římsy. To patří dolu nebo nahoru? Z návodu není vidět. Děkuji
2BeerOrNot

PříspěvekZaslal: 13.9.2011 21:26 út    Předmět: Citovat

U mě se okýnka dotýkají spodní hrany, ale přiznám se, že tohe jsem tak nějak vůbec neřešil
katondre

PříspěvekZaslal: 14.9.2011 17:28 st    Předmět: Citovat

No hezké to máš. Já taky postupuju podle návodu, ale jde mi to hroozně pomalu, pže čas který bych chtěla trávit u lepení, trávím nad anglinou, kterou doučuji rodinného příslušníka. ted mám chvili čas, tak jdu dodělat pár drobností, at už konečně tu část A mám hotovou.
Standa

PříspěvekZaslal: 15.9.2011 2:02 čt    Předmět: Citovat

Koukám, že se s Pohanskem doslova roztrhl pytel Smile Já jej rovněž stavím, možná jsem zatím i o něco málo napřed - ostatně to můžete posoudit zde:

http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=7261

Nicméně tento model stavím na chatě (cirka již 1,5 roku), na kterou se nedostávám až tak moc často a pak jsou i jiné záležitosti, zde k řešení, takže nakonec ani pobyt zde nemusí přinést, byť i malý progres. No s ohledem na můj brzký Erasmus pobyt v krásném Krakowě hádám, že to budu dělat o dost více přes ty dva roky zcela určitě. No, pakliže snad můžu upozornit na nějaké drobnější problémy, které se mi osobně staly během této stavby, tak jimi je tvarování oblouků - dle mého názoru je na to papír prostě moc tlustý (ale znáté to - jednou moc tlustý podruhé moc tenký a ve výsledku za to mohou jen mé olšové ruce Laughing ). Přeji zdar při dalším lepení Wink
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

Přejdi na: