Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pohansko u Břeclavi / Erkoyp, R.V. / 1:150 / Paralelka
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Luisa

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 8:35 út    Předmět: Pohansko u Břeclavi / Erkoyp, R.V. / 1:150 / Paralelka Citovat

Dle dosavadního vývoje událostí se toto vlákno stalo paralelkou.
Kdokoliv je vítán! Pojďte se Pohanskem prošmikat s námi!!

Ahoj kamarádi, dostala se mi do rukou tato šmikajda a tak jsem si chtěla na foru najít, jak se komu dařilo, kdo a jak dokončil a našla jsem pouze dvě vlákna. Jedno mezinárodní, kde nejdou zobrazit fotky a druhé od Veverky ale již cca 2 roky nedokončené. Tak zkusím teda já prezentovat tuto stavbu.

Něco málo o stavbě:

Empírový lovecký zámeček Pohansko nechali na počátku 19. století postavit Lichtenštejnové, a to právě na místě, kde se v 9. století rozkládalo nejrozsáhlejší raně středověké opevnění. Uvnitř velkomožského dvorce byl kostel a pohřebiště, stávaly tam domky, chlévy, stodoly i sýpky. Architektonický návrh zámečku pochází z dílny samotného vynálezce tužky Josefa Hardmutha. Salet s mohutnými postranními arkádami zdobí plastické reliéfy s loveckými scénami a výjevy z antické mytologie.

A k samotné šmikajdě:

Možná mě někdo sledoval u Vodního hradu Švihov, tak jsem zvědavá, zda zdárně dokončím. Bude to pro mě taková výzva. Podložka olfa je doma, dokonce už i podlepuju, hrany retušuju tak pokrok snad bude znát. Jinak teda papír je fakt děs. Hrany se třepí a lámou.

Zatím mám hotové nějaké ty přípravné práce. Takže přidávám standardní fotky ze začátku.
Včera již došlo k pokroku ale nafotím až jako celek. Zatím si hraju s okýnkama a zárubněmi dveří, vyřezávám, podlepuju, retušuju… A nejvíce mě zatím dostala věta zkompletujeme díl 8. Dumala jsem nad tím skoro půl hodiny. Nakonec mě to trklo jak to autor myslel. Jednalo se o plastiky do okýnek. Pochopila jsem to až na těch kulatých

Pokud někdo stavěl a máte nějaké typy a triky tak sem s nima. Budu za ně vděčná.

Děkuji a mějte se, Luisa

Naposledy upravil Luisa dne 8.9.2011 12:27 čt, celkově upraveno 3 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aki

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 9:49 út    Předmět: Citovat

na to, že modelařinu teprve rozjíždíš, sis vzala docela velký sousto, s tím silným papírem se budeš určitě trochu prát... budu držet palce Smile
poradím ti jeden trik na ty plastický rámečky kolem oken - na ty chlopně na rámečku se vyprdni, stejně tak na vyřezávíní díry pro okýnko ve stěně. celej rámeček podlep a ořízni vnější hrany. přilep ho tam, kde má bejt a až potom vyřízni skalpelem tu díru uvnitř. řez bude takhle krásně čistej...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luisa

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 10:08 út    Předmět: Citovat

Aki děkuji, tak jsem to tak nějak udělala napůl. Na chlopně jsem se vyprdla, protože ten papír je hnus. Podlepila jsem to dalším papírem a pak ořízla. Jenom mě nenapadlo to potom proříznout celé. No a myslím že jsem už všechna vyřízla tak snad příště.

Aki, ty o tom hodně víš, máš postaveno? Nějaké další typi a triky? Very Happy
Aki

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 11:04 út    Předmět: Citovat

postaveno ne, ale mám ho doma, tak vím, že ten papír je dost vopruz Smile
já drtivou většinu zlepšováků a postupů objevil tady na fóru a pořád se učím Smile u toho Pohanska bude asi potřeba dost slintat Very Happy teda přesnějc - některý drobnější díly z rubu naslinit, jdou pak mnohem líp tvarovat. asi by šla použít i voda, ale co vím, tak většina modelářů prostě slintá Very Happy (třeba na kulatý sloupy, nebo drobný stříšky je to supr vynález) Smile
díky tloušťce papíru bych u tohohle modelu poslal do háje skoro všechny chlopně a lepil hodně natupo, nebo pomocí "podchlopní" - chlopeň ufikneš a potom zespodu na její místo přilepíš novou, třeba z tenčího papíru. zůstane krásně rovná, nepopraskaná hrana...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Luisa

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 11:14 út    Předmět: Citovat

to oříznutí chlopní je fajny napád. Hned dneska vyzkouším. to by mohlo být super. Aki, ty jsi zlato. Děkuji. Při slintání si na tebe vzpomenu Razz
Aki

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 13:01 út    Předmět: Citovat

Luisa napsal:
Při slintání si na tebe vzpomenu Razz

kouzelná představa Very Happy

Tomáš 10

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 19:00 út    Předmět: Citovat

Já ty chlopně někdy dodatečně odstřihuji a nahradím novinovým kouskem,jde to mnohem líp lepit.
katondre

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 19:34 út    Předmět: Citovat

Zajímavá to debata Very Happy Já právě taky aktuálně stavím Pohansko a mám na pár detailů část A. Trochu to je o nervy, mám to trochu vlnitý a na hodně místech mi to nesedí, ale zatím to tak nějak jde. A slintání jsem ještě nezkoušela Very Happy
Luisa

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 11:41 st    Předmět: Citovat

Katondre: Přihoď klidně tady ke mě do vlákna nějaké fotečky. Aspoň můžeme probrat detaily a jak se ti to podařilo. Někdy je ten návod trochu pro ostřílené patlaly. Na obrázcích to taky vypadá hodně pokroucené ale mám to podlepené a v realu celkem rovné. Uvidím jestli tam nebudu dávat ještě nějaké žebra ať to drží tvar.

Chlopně zkusím ořezat až k sobě zkusmo dám boční díly. Ale už teď od oka budou asi muset pryč.

Jinak během včerejška drobný postup na detailech. Dělala jsem sloupy, zárubně, ty plastiky atd. Všechno hned po zaschnutí retušuju předem, než to tam nalepím, nechci mít na těch detailech bílé hrany. Dneska dojde ke kompletaci těchto detailů.

A ještě dotaz pro ty co už stavěli. Ty zárubně dveří myslím že to je č. 10 (na obrázku) jste lepili hned nebo až po nalepení římsy? V návodu píšou hned ale mám takový pocit že se mi tam potom ta římsa nevleze...

katondre

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 18:34 st    Předmět: Citovat

Tak já ti moc neporadím. Tu jednu velkou stranu jsem podlepila taky, ale bohužel jsem to špatně nechala zaschnout, takže ji mám trochu vyboulenou dovnitř.
Ale jinak stavím podle návodu zatím, ale taky mi to kolikrát přijde na hlavu, něco někam nalepit, když tam není prostor na manipulaci, jednodušší by bylo to nalepit předtím atd.
A já taky retušuju než to nalepím, ono to ani nevypadá dobře, když se to nalepí a pak zaretušuje.
Šandík

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 19:23 st    Předmět: Citovat

Luisa: Ještě jsem nelepil, takže neporadím, ale mám tu malou technickou. ;o)
Ty "zárubně" se správně jmenujou šambrány (pokud jsou z omítkoviny, případně ze štuku, pokud by náhodou byly z kamene, tak ostění).
katondre

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 19:37 st    Předmět: Citovat

Snad se mi to povedlo. Já jsem na tom zatím takto Smile Toť pro změnu mé Pohansko.

Luisa

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 20:18 st    Předmět: Citovat

šandík: děkuji, já jsem spíš technik přes přechodnice, klotoidy, kaselské obruby a podobné (dopravní stavby) Very Happy

katondre: máš to moc pěkné, hlavně to už má tvar. Koukám že spodní dveře si tam ještě nedala, to jsem právě ještě nepochopila proč je nemám dávat, mám už je namodelované. Teda a ty římsy, no klobouk dolu. To bude něco na moje nervy Very Happy
katondre

PříspěvekZaslal: 7.9.2011 20:33 st    Předmět: Citovat

Mě se totálně nepovedla ta podlaha. Jsem ji začala lepit a ono mi to na víc místech nevyšlo s těma sloupama, takže to mám nalepené napůl a nevím co s tím a druhou stranu jsem radši nelepila. Prostě pokračuju dál a uvidím co s tím udělám. Tobě se to určitě také povede a mnohem léépe Wink
Luisa

PříspěvekZaslal: 8.9.2011 8:30 čt    Předmět: Citovat

Tak přidávám pár detailních fotek, no když na ně koukám tak je tam spousta věcí co se dalo udělat lépe ale na druhou stranu jsem celkem spokojená. Lepím už bez chlopní, u těch malých výklenků to prostě s těma chlopněma vůbec nešlo. Hned se je ušmikla. Na fotce je vidět mezera ale tu jsem ještě včera večer pěkně zaplnila. Pak znova zaretušuju.

Už ale vím o zásadním problému:
Podlepila jsem ty dlouhé stěny kartonem a ted jsem přišla na to že se to slepuje i vevnitř. Takže budu muset ty žebra a vnitřní stěny zkrátit podle toho kartonu. Jsem korunované pako. Taková radost z podlepení a pak takový eror. No to bude teprve ta správná piplačka!

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

Přejdi na: