Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jordan EJ 11 / ABC / Petr Špinler / 1:24 HOTOVO
Jdi na stránku 1, 2  Další

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
samotr9

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 15:37 po    Předmět: Jordan EJ 11 / ABC / Petr Špinler / 1:24 HOTOVO Citovat

Zdravím všechny příznivce F1..

Po odskočení ke stavebním strojům, jsem se opět vrhl na formulku, tentokráte Jordan EJ 11 od pana Špinlera.
Jedna už tu je postavená od uživatele Aleš, takže pokud moderátoři uznají za vhodné, klíďo to můžete přesunout do jednoho tématu.
Stavím z originálu viz. foto.
Model se zatím lepí výborně, pár drobných detailů mi dělalo problémy,ale nějak jsem je spatlal. Díly podlahy jsou k sobě slepeny oboustranou páskou a musím uznat, že je to super pomocník.

Naposledy upravil samotr9 dne 20.9.2011 13:46 út, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
samotr9

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 15:39 po    Předmět: Jordan EJ 11/ABC/Petr Špinler/1:24 Citovat

Jediné co mi dělá vrásky je díl č.8 (spodní uchycení ramen) které nesedí dle vyznačených čar,tak uvidím jestli to budu muset odlepit a přilepit jinak a zaretušovat chybějící část. viz foto

Aleš

PříspěvekZaslal: 5.9.2011 23:31 po    Předmět: Citovat

hezký postup Smile máš to mnohem čistější než já Very Happy jinak díl č. 8... také jsem nad tím bádal.. nalepil jsem ho nakonec podle dělicí čáry a zbytek zaretušoval. stejně nebude vidět Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
samotr9

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 21:49 út    Předmět: Jordan EJ 11/ABC/Petr Špinler/1:24 Citovat

Tak nevím Aleši, jestli to lepím lépe než Ty, hodně se inspiruji na Tvých fotkách...dolepil jsem boky,což docela šlo,ale ty křidýlka po stranách mi ubraly tak 250 vlasů,to byl porod...Ty máš zase podle mě ,lepší retuš,také to budu lakovat,tak snad tu retuš lak trošku skryje.,fotky s křidélky nahodím zítra,ale hodně mi to rozhodilo dojem z modelu (moje neumění to kazí), musel jsem odložit model a vrhnul jsem se na kola, premiérově ve stylu ala TEO,tak jsem na to zvědav,později si objednám dezény.....
Aleš Harazím

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 23:04 út    Předmět: Citovat

Laughing Jedeš pěkně Laughing .
samotr9

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 23:06 út    Předmět: Citovat

Aleš Harazím napsal:
Laughing Jedeš pěkně Laughing .

No nevím,až zítra nahodím fotky křidélek na boku,tak napíšete opak....docela jsem to pohnojil......
Aleš Harazím

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 23:10 út    Předmět: Citovat

Hnojíme všichní,ale s láskou k F1. Podívej se na moje modely Rolling Eyes ,přes 50 aut F1 a hnojím furt. Wink
samotr9

PříspěvekZaslal: 6.9.2011 23:18 út    Předmět: Citovat

Aleš Harazím napsal:
Hnojíme všichní,ale s láskou k F1. Podívej se na moje modely Rolling Eyes ,přes 50 aut F1 a hnojím furt. Wink

Tak to musím souhlasit,sice mám momentálně jen 3 modely,ale hnojím taky....pravdou je,že to v polici to nikdo nepozná...na soutěže nemám,ale co Ti závidím je počet modelů.....neměl jsem si dávat pauzu,uteklo mi toho strašně moc...
samotr9

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 13:36 so    Předmět: Jordan EJ 11/ABC/Petr Špinler/1:24 Citovat

Tak přidávám další fotečky postupu, nalepeny křidélka na bocích, zpracován čumák, křídlo je tak nějak v mezích Laughing

Momentálně dělám na zadním křídle,které je hotové z 99% a na kolech, zkouším zaoblená kola a penumatiky s drážkami,tak jsem na to zvědav..první kolo vyšlo tak na 80% spokojenosti,uvidím co s tím udělají dezény a přebarvení agamou.
samotr9

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 20:42 so    Předmět: Citovat

no tak další kola dopadly hrozně,radši ani nefotit...zkouším si dělat dezény a netuším jak by měly být hluboké...zatím jsem je udělal jen z jedné čtvrtky....
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 20:57 so    Předmět: Citovat

Pokud děláš dezénky suchého typu a lepíš na kola proužky, tak ti stačí kreslící čtvrtka. V konečném výsledku budou drážky dostatečně hluboké....viděl jsi už tento postup? http://modelyf1.wz.cz/index.php?dg=18&idg=5

Tady je to popsané trošku víc... http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=571

Ale co jsem vyzkoušel dar přítele lasera, tak si na formulky nechávám dezénky pálit a je to mnohem lepší.

A když se podíváš zde, tak ....víš co viď? http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3240
samotr9

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 21:24 so    Předmět: Citovat

TEO napsal:
Pokud děláš dezénky suchého typu a lepíš na kola proužky, tak ti stačí kreslící čtvrtka. V konečném výsledku budou drážky dostatečně hluboké....viděl jsi už tento postup? http://modelyf1.wz.cz/index.php?dg=18&idg=5

Tady je to popsané trošku víc... http://cashpick.ic.cz/forum/viewtopic.php?t=571

Ale co jsem vyzkoušel dar přítele lasera, tak si na formulky nechávám dezénky pálit a je to mnohem lepší.

A když se podíváš zde, tak ....víš co viď? http://www.papirovemodelarstvi.cz/forum/viewtopic.php?t=3240

O dezénech od Vás vím,ale dělal jsem první bombírovaná kola,která mi nevyšla tak jak jsem nechtěl objednávat dezény,zkusil jsem to udělat takhle. Až budu mít kola podobná jako zdejší profíci,budu i objednávat. Very Happy
TEO
Moderátor

PříspěvekZaslal: 10.9.2011 21:29 so    Předmět: Citovat

O to objednávání mi vůbec nejde. Ale je pravdou, že nejlepší školou je lepení a lepení a lepení, se zkoušením různých věcí od těch jednodušších až po ty složitější, s pozdějším návratem k jednoduchosti a usnadnění si práce.

Souhlasím..vyzkoušej si lepení kol po různu...zdokonaluj se, a lep sipro radost z výsledku....spokojeno modelářovo oko je spokojené modelářovo srdíčko. Wink
Aleš Harazím

PříspěvekZaslal: 11.9.2011 20:12 ne    Předmět: Citovat

Přijeď do Plzně na výstavu a naučím Tě to.Jak na ty kola.Nebo ke mě na chatu,do Stříbra. Wink .
samotr9

PříspěvekZaslal: 11.9.2011 20:33 ne    Předmět: Citovat

Aleš Harazím napsal:
Přijeď do Plzně na výstavu a naučím Tě to.Jak na ty kola.Nebo ke mě na chatu,do Stříbra. Wink .

Budu ještě nějakou dobu zkoušet a kdyžtak se domluvíme Very Happy
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Malá dopravní technika - sport & F1 / Racing cars Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

Přejdi na: