Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

ABC č. 15/55 - Sentinel, Transamerica Pyramid, řasovník

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mára

PříspěvekZaslal: 29.7.2010 18:35 čt    Předmět: ABC č. 15/55 - Sentinel, Transamerica Pyramid, řasovník Citovat

Na stáncích vyšlo 20.7.2010. Obsah - 3 novinky:
- Sentinel - M. Hlaváč; 1/38; rozsah 2,2 str.
- Transamerica pyramid - A. Krejčíř; 1/1250; rozsah 1 str.
- Řasovník rozedraný -V.Šturmová; rozsah 2 str.
Sentinel je typická "hlaváčovánka", kdy za málo práce budete mít hodně muziky. Oproti dříve vydanému Sentinelu od Mistra je tento značně zjednodušen, ale díky kvalitnímu grafickému pojednání vznikne působivý model. Škoda jen, že svým měřítkem nezapadá do žádné série. Lepší by bylo 1/32 nebo 1/43. Redakce asi soutěží o titul "Co nejvíce různých měřítek".
Dalším zástupcem série mrakodrapů je Transamerica Pyramid v San Francisku. Jako všechny modely série i tento má velmi jednoduchou konstrukci a primitivní grafiku. Jako série modelů pro začátečníky - proč ne.
Model kuriózní mořské ryby může vytvořit zajímavou dekoraci. Jen pozor aby si ji rodiče při úklidu nespletli se suchou větví.

Obsah článků i komiks potvrdil stoupající úroveň časopisu. Jen v rychlosti - PC virus v lidském těle, Cliffdiving, Minirevolvery, Velký bariérový útes, Predátoři, Řezání vodou, Život na Sahaře.

Vloženou přílohou můžete k smrti vystrašit kolegu či kamaráda. Sačí nabídnout žvýkačku a vyskočí šváb.

Co nás čeká příště:

- Západní fronta 1944 - dioráma s tanky Jagdpanther a Sherman 1/87 - asi opět z dílny Betexy.
- Expediční Trabant EGU 1/32 - autora pouze tipuji - M.Hlaváč? + článek o expedici TransTrabant do Afriky
- plakát Shrek 4

Já budu muset kvůli trabantíku koupit asi min. 5ks. Co jsem na stánku koupil DVD o cestě Trabantem Hedvábnou stezkou, tak můj pětiletý synek to musí minimálně jednou denně vidět. Všechny Paty Maty a Krtečci jsou odstaveni na vedlejší kolej a nejoblíbenějším autem je trabantík. Mimoto mám od něho urgentní objednávku na slepení.
Tatra Jamal SRT, McLaren M23
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> ABC Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: