Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyřezávání nebo vystřihování malých dílů

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
calibra

PříspěvekZaslal: 10.1.2010 22:17 ne    Předmět: Vyřezávání nebo vystřihování malých dílů Citovat

Zajímalo by mě a to jsem zde taky nenašel, nebo hledal blbě, jak zpracovat malé a supermalé díly na modelech, třeba lodí.

Moc děkuji za náměty.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tess

PříspěvekZaslal: 10.1.2010 23:19 ne    Předmět: Citovat

Ahoj,
pokud jde o opravdu malé díly, vystřihování bych rovnou vyřadil. Jediné co mě napadá je Olfa skalpel a přesná ruka. Záleží taky co máš za výbavu.
old_Mr_Grim
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.1.2010 13:45 po    Předmět: Citovat

taky žiletky jsou vděčný Smile

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 15:08 út    Předmět: Citovat

Tess napsal:
Ahoj,
pokud jde o opravdu malé díly, vystřihování bych rovnou vyřadil. Jediné co mě napadá je Olfa skalpel a přesná ruka. Záleží taky co máš za výbavu.

To zkusím ačkoli tomu nedávám moc naděje, protože některé díly jsou opravdu strašně malé.
ivant

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 16:36 út    Předmět: Citovat

ahoj centimeter krát centimeter je niekomu malý diel a niekto reže skrutky 1:5milimetra v pohode tak neviem čo považuješ za malé ak je to mikroskopické tak to ani nerieš to nebude vidno Laughing
komar

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 17:16 út    Předmět: Citovat

Ostrou čepelí lze uřezat i dílky menší jednoho milimetru, stejně tak ostré nůžky zvládnou v kombinaci s v pinzetě drženým dílem kvalitní práci. Vyřezávání malých rádiusů je o trpělivosti a pečlivosti, sem tam lze něco vyseknout děrovačem vhodného průměru...
Nakonec to však stejně nejde vidět, jak píše ivant Twisted Evil
Určitě si po chvilkách pročti sekci "Tipy, triky...." - na 100 % tě něco zaujme a obohatí Wink
Asiolo

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 18:31 út    Předmět: ... Citovat

Ahoj
no já jsem to už psal ... asi u sebe ve vláknu- já používám na vyřezávání malích ale i větších oblin a rádiusů prostě řezbářská dláta - púlkulatá-
doporučuju , myslim že každý modelář by je využil pokut si je jednou zakoupí.
Jsou k mání i velmi malá- 0,5 mm třeba
takovím púlkulatým dlátkem pěkně obsekám každý dílek ( stačí jen nasadit a zatlačit )
Díl máš vlastně pořát položený na ploše a nemusíš ho brát do ruky jako při stříhání
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
LARY

PříspěvekZaslal: 12.1.2010 20:13 út    Předmět: Citovat

Nechci být zpátečník, ale dobrými zdravotnickými nůžkami se speciálně upravenou a nabroušenou špičkou (nůžky na kůži)
se dají také vystřihnout neuvěřitelné díly Wink .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Stavba, konstrukce, tipy a triky Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: