Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 


Občasník(býv. Co měsíc dal)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Tomáš B.
Moderátor


Založen: 30.4.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PříspěvekZaslal: 1.2.2009 21:04 ne    Předmět: Občasník(býv. Co měsíc dal) Citovat

Ahoj kamarádi. Vítejte u pravidelně nepravidelné rubriky Very Happy

Děláme to poprvé, takže na první dny měsíce naše paměť nesahá. Proto pro začátek jen tento týden.
Asi velkou zajímavostí bylo, že se pomalu rozjela stavba Hrádku u Nechanic z dílny Milana Bartoše, kterou jako další test pod svá křídla vzali modeláři Zdeněk Krčmář (tu složitější variantu) a Knox (základní varianta). Dalo by se i s klidem říci, že jde o neplánovanou paralelku Smile.
Modeláři Beny a JanO si s tím ovšem hlavu vůbec nelámou a berou to doslova s rozhledem se svými rozhlednami Libín od Praguemodelse a Suchý Vrch od Milana Bartoše.
Zdá se, že dohlédli daleko: třeba až na model letohrádku Vojtěšky, kterou si jen tak pro radost před Brnem střihnul Michal86. Ve výšinách ještě nekončíme. Sérii mrakodrapů, aby také dobře viděl, si s ABC postavil také Zdeněk Ch., kterému jsme minulou neděli mohli poblahopřát k jeho dokončení a svéráznému pojetí terénu netradiční stavby hradu Matsue od OH. Také v paralelkách v MPR a Vlčí se to hýbá a Tomáš B. se chystá pomalu, ale jistě oslnit Brno svým zvlčelým modelem. Velmi pěkné a zajímavé pokračování má i náš ?ocelový Bakulda? nejen s jeho městem. Ovšem zase naopak se čeká na modeláře krishniczku a jeho pidiHradčany. Daniel nám také dovolil nahlédnout, po svém návratu z Alp, do své dílny na pokračování testu Stříbrnického kostelu od úplně nového autora Aldy C.
Snad největším tahákem ve stavbách bylo ve čtvrtek sledování dražby snad toho nejhezčího skvostu, co tu máme a to Petřínské rozhledny. Suma tohoto výjimečného modelu se vyšplhala na 7100,- Kč a novým majitelem je tušíme borec co si říká Medium.
Náš dvorní historik Sandík opět obnovil náš boudičkářskej slovníček ? ovšem po menší potyčce s Benym, ale teď už je vše v pořádku. Zkrátka kluci to umí a znají. Když už zmiňujeme romantického Sandíka, nemůžeme zapomenout na Pošumaví, kde se otestovala jeho první chaloupka modelářem Medium.
Na chvilku zůstaňme ještě v jižních Čechách. Bohužel ne všude se vedlo tak úspěšně, zato se to podařilo dotáhnout do konce a radost je jistě obrovská jako například v Hluboké nad Vltavou.
Ani na hradě Skuhrově není nijak mrtvo. Pomalu se postavilo první nádvoří, brána?atd.
No to by mělo být asi tak všechno. Snad jsme to dobře zmapovali, jako turista Standa F. svou mapu krásné stověžaté matičky Prahy, ve svém dlouhém seriálu pohlednic Mistra RV.

Mějte se hezky a časem tady opět načtenou.
Knox a Tom
_________________
Kvalitní doutníky nevyrábí v Havaně, ani v Maranellu, ale u Forum Teamu


Naposledy upravil Tomáš B. dne 9.3.2009 17:18 po, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Tomáš B.
Moderátor


Založen: 30.4.2006
Příspěvky: 1443
Bydliště: Moravskoslezský kraj

PříspěvekZaslal: 11.2.2009 21:56 st    Předmět: 2.2. - 11.2.2009 Citovat

Ahoj všem boudičkářům.

Tak si říkáme, že by se to mohlo přejmenovat na: ?Co týden vzal?. Ani si neumíme představit, kolik nám tento koníček bere času. Minulý týden byl relativně klídek, neboť vše bylo pravděpodobně zastíněno modelářskou akcí roku v Brně. Další důležitou záležitostí jsou rýsující se nová pravidla v obecné. Doporučujeme tam nahlédnout, abyste byli takříkajíc v obraze a nám všem pomohli vést boudičky tak pěkně, jako doposud. Nemohli jsme si totiž nevšimnout pár pochval, které jste nám sem směřovali. Ale je to především Vaší zásluhou, za což Vám všem patří náš obrovský DÍK. Dříve ale, než tak učiníte, uvolněte se, dejte si kafe nebo čaj, do něčeho se zakousněte a v klidu čtěte:

Pokládali jsme si za čest v Brně seznámit modeláře Daniela s autorem modelu kostela ve Stříbrnicích Aldou C. Myslím, že ?kluci? si měli opravdu co říct, a vzešla z toho další spolupráce, na kterou se můžeme určitě těšit. Docela milým a nečekaným zážitkem se stalo zmrtvýchvstání naší sličné kolegyně Andulky, která konečně zastřešila Lomec a pak opět umlkla Smile . Andulka se Brna bohužel nezúčastnila, protože ji skolila chřipka.
Stavba letohrádku Vojtěška v podání Michala86 se již také dočkala konce. I když Michal byl na výstavě za doprovodu své milé přítelkyně, svou Vojtěšku zapomněl doma (nebo mu to Janička nedovolila? - no težko říct). Pokračování se dočkala Městská brána od Puntika, kdy autor vzal po dlouhé odmlce do ruky barvičky a barvil a barvil a barvil? Náš dvorní historik Sandik opět začal řešit Pořešín a umístění špýcharu? mimochodem Sandiku, co je to vlastně ten špýchar Rolling Eyes ? V Sandikově MPR to taky žije ? ovšem jen TEOreticky Smile. Ani jeho Cetoraz není pozadu a zdá se, že se tam i ?bosuje?.
Aby toho nebylo málo, zVlčelý moderátor Tomáš B. po měsíci a něco dokroužil kružítkama a kdoví čím ještě Vlčí a tuto kapitolu pro sebe uzavřel jednou provždy.
Do cíle v paralelkách doběhl i náš Myšák a Bartoloměj v Kočí má zase novou a neokoukanou tvář.
Teď si na chvilku prosím vezměte lupu, protože nám krishniczka ukáže první záběr pidihradčanů. No prosím? a opět se potvrdilo to, že co je malé, je pěkné. Zdeněk-ch to stále bere s nadhledem ze svého nového mrakodrapu a to i na svůj právě dokončený model hradu Skuhrov.
Docela elektrizující podívanou nám ukázal ocelový Bakulda, který úspěšně dokončil Elektrárnu. Snad mu to nadšení vydrží až do konce.
Možná se budeme teď opakovat, ale pokračuje se i na stavbě radnice v Dobrovici, a musíme říci, že velmi zdařile.
Jak je vidět, stavby tento týden zastihla nejedna zvláštní událost. Za poměrně kaskadérský kousek považujeme návrat ztraceného JoKa a jeho zásah do vlastního?přátelé?vlastního archívu!!! Kdyby šáhnul k někomu jinému, jak je jeho zvykem Smile, tak se tolik nedivíme, ale do svého? Rozšmikal unikátní kousek z roku 1922 v podobě Kotrbova Národního divadla. Jako by nestačilo, že už jednou vyhořelo Very Happy.
Pokud jsou dobré zprávy, můžou být ještě lepší, ale i naopak. Bohužel se to nehýbe v Knoxíkově a Začátečníkově vláknu o Hrádcích u Nechanic. Ale snad příště?

Závěrem:

Ještě hezčí zprávy jsou, že naši mladí modeláři Peťulka, která se mimochodem konečně prvně ukázala na veřejnosti Shocked, a Tomáš B. se stali vítězi v malé architektuře (1. a 2. místo v kategorii junior) a celkovými mistry ČR pro rok 2009 (opět 1. a 2. místo v téže kategorii). Srdečně gratuluji. Knox.

Knox se v malé architektuře také zúčastnil (v kategorii seniorů) a to se svým modelem kostela sv. Bartoloměje v Kočí. Na první místo bohužel nedosáhl, ale i tak z toho bylo krásné druhé místo hned za obdivuhodnou šikmou věží v Pisse. Tom.

Doufáme, že jsme Vás moc neunavili a neodradili od lepení a těšíme se opět někdy načtenou. Vaši moderátoři Knox a Tom.
_________________
Kvalitní doutníky nevyrábí v Havaně, ani v Maranellu, ale u Forum Teamu


Naposledy upravil Tomáš B. dne 12.2.2009 16:50 čt, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
ŠandíkZaložen: 15.9.2008
Příspěvky: 719
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: 7.3.2009 4:05 so    Předmět: 12.2 - 6.3 2009 Citovat

Milí spolustavitelé ;o)

Náš občasný, pravidelně-nepravidelný magazín shrnující vše podstatné, co se zde na fóru v sekci Stavby šustně dospěl k dalšímu pokračování.

Nejprve premiéry (tím nemyslím ty pány v šedých oblecích, nýbrž stavby, které se v uplynulém období začaly rodit ;o):
Vojta Č. Nám jen tak mezi řečí naservíroval ke stažení pět modelů domků, navržených architektonickou kanceláří v níž pracuje. Zatím se ovšem nikdo nepustil do jejich lepení, a nebo to před námi úspěšně tají ;o)
michal86 se pro změnu pustil do stavby kostela, navíc zděného z opukových kvádříků. Kostel sv. Bartoloměje v Praze Kyjích je ovšem zatím nezastřešen, což prý souvisí s tím, že začal nový semestr. Doufejme, že ho michal dokončí dřív než o dalším zkouškovém (kdy je prý na lepení nejvíc času) ;o)
jiri.k se tentýž den pustil do Neumannovy vily a hned po podlepení narazil na chybku. Přesto však prý pilně staví dál, jenom teď nemá k dispozici foťák.
Mara si k nám sice prý jen odskočil od bojové techniky, ale přesto předvedl výborný výkon. Jeho stavba ne nejen mírová, ale dokonce bohulibá: Poutní kostel Jména Panny Marie Lomec.
Taky Tomáš B. začal stavět (ba co víc, a už i dokončil). Nejde sice o žádný prastarý chrám, ale o rodinný domek. Prý jej lze charakterizovat slovy: dvougenerační, rodinný, z konce devadesátých let ;o)
Ani Knox nezahálel, ale názorně nám ukázal, kam jezdí na chalupu (do Lužických hor ;o). Je to moc pěkný domek, ale jestli bude příležitost, rád bych se někdy podílel na jeho rekonstrukci do původní podoby (památkář se zkrátka nezapře ;o)
Abychom nezůstávali jenom v našich luzích a hájích, střihnul Daniel do papíru, potištěného modelem stavby stojící mimo naši útulnou republiku. Navíc jeho Kostel císaře Wilhelma v Berlíně nezůstal u prvního střihnutí, ale už jsou hotovy všechny moderní části této, za druhé světové války těžce zkoušené a poškozené stavby. Zbývá už jenom vlastní historický kostel. Doufejme, že Daniel (při své náklonnosti k moderní architektuře) nakonec nezabarví bílé místo vodovkou, aby mohl nehotový model vydávat za dokončený ("tam žádný vodiče... ehm totiž... kostel není" ;o)
Jaký vliv může mít naše modelářské počínání, dokazuje i Vojtou Č. založená paralelka*: ukaž, kde bydlíš / kam jezdíš na chalupu, inspirovaná ničím jiným, než Knoxovým lužickohorským stavebním podnikem.
krishniczka ohlásil, že Pražský hrad v mjarke, jíž jsme zvyklí vídat spíše u map (1:2000) nezůstane osamocen. Celá série ponese výmluvný název: Pidiseries
Aby nebylo pidistaveb málo, přidal Standa F. další dílek do své pohlednicové skládačky a za vydatné pomoci svých pomocnic předvedl dokončený model Bertramky
Tomáš B., odloživ hotový rodinný domek z konce let devadesátých, začal se věnovat stavbě jen o něco větší a starší, ovšem původně taktéž rodinné: Neumannově vile ve Dvoře Králové.
Také druhý moderátor staveb ten den nezahálel. Knox ovšem nejen lepí, ale i naděluje ;o) Chalupa z Lužických Hor se totiž dočkala barevné verze, kterou na závěr v placaté podobě získalo patnáct z nás (Vřelé díky!)
Další stavbou z dílny Ondřeje Hejla, kterou pro nás Knox odtajnil, navnadil a dříve či později do ní nepochybně i střihne je Rotunda sv. Jiří na hoře Říp
Krematorium se stavba, jejíž modely nebývají k vidění tak často, přesto máme už skoro týden možnost sledovat praguemodelsovo kouzlení s barevným papírem při gamatestu jeho modelu Krematoria v Pardubicích

A to je všechno? Ne moment, ještě tu něco máme... stavby sice starší, ale stále živé:
Nejdříve ze všeho dokončil krishniczka svůj pražský(pidi)hrad
Hrádek u Nechanic ve složité variantě bohužel zatím trochu ustrnul, a to nejen u nás, ale i na slovenském fóru, kde je lepí Zdeněk Krčmář.
Naopak stále živo je v Paralelce MPR, kde se v lepení předhání Gringo_Joe a V.Makarenko.
Moje ctěná maličkost se tak trochu šnečím tempem realizuje v Usedlosti z Cetorazi
Nezdolně k cíli pokračuje Beny ve stavbě modelu rozhledny na Suchém vrchu
A jako by té slámy nebylo v Cetorazi málo, hrál jsem si s ní i na špýchárku, který bude součástí roubeného domu z Pošumaví, tentokrát ovšem pouze v počítači ;o)
Pididomečky potřetí: Martin Č. totiž šťastně dokončil svou pohlednicovou dvanáctiprahu
Daniel pokračuje v betatestu kostela ze Stříbrnic, a co víc, přidal se k němu konečně i druhý betatester, Vojta Č.. O obloučkovém vlysu se mu prý už i zdá... Románské sny, řeklo by se ;o)
Nejnovější událostí je ovšem to, že medium vytáhl ze skříně svého kostlivce, totiž Mochovský mlýn

A to je všechno? Ne, ještě tu něco máme: Zajímavé stavby občas nevznikají jen ve stavbách... Fabi se totiž v dioramatech pustil do stavby modelu (ve jménu šťastných zítřků odstřeleného) Nádraží Praha - Těšnov

A to je všechno? Skoro, ještě si do konce měsíce můžeme objednat něco z lákavé nabídky modelů Ondřeje Hejla a Milana Bartoše, aby bylo co prezentovat příště ;o)
_________________
Nedá se tunit, ale staví se samo: http://sandikov.myminicity.com
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor


Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 1164
Bydliště: středočesko

PříspěvekZaslal: 22.4.2009 16:30 st    Předmět: Citovat

Milí spolustavitelé ;o)

Další díl oblíbeného magazínu vychází v komprimované podobě, ale zato s obrázky. Tak s chutí do toho:


Mezi modely, které se na fóru objevily nově, jsme bohužel mnohdy nemohli sledovat průběh stavby. Buďto proto, že jsou poměrně jednoduché, nebo proto, že je jejich autoři prezentují už hotové. To je určitě škoda. Já osobně rád nahlížím do modelářské, ehm... kuchyně ;o)

Tepem velkoměsta a dítkem ?současných trendů" je série jednoduchých modelů mrakodrapů vycházející v ABC. Na fóru jsme mohli vidět Bank Of China Toner v podání Bakuldy a Zdeňka-ch, od prvního z nich navíc i Sears Tower.

Naopak z doby, kdy se tento časopis nestyděl tisknout i modely architektury minulé, pochází mnohým z nás dobře známý model zemanského vodního hrádku, který začal modelovat carvrer. Duchařskou verzi tohoto modelu na carvrerův popud vytáhl ze skříně lopata95.Mnohem větší hrad dostavěl a předvedl Niki29, který po dvou letech dokončil Pražský hrad od Betexy. Podobně rozsáhlý projekt nakousl i stop_r, který se pustil do městské památkové rezervace. Příchylnost k ?vyškovánkám? však projevili i další: Martin Č. postavil Nejvyšší purkrabství na Pražském hradě, Eddie Mochovský mlýn, v2e2rka se pustila do loveckého zámku Pohansko u Břeclavi, Zdeněk-ch si na posezení slípnul Maměnku z Pusteven a ani moje maličkost neodolala a pustila se do vyškovánky v podobě Bludiště na Petříně. Kostel sv.Bartoloměje v Kyjích od Ondřeje Hejla postavil kunysek. Na závěr zbývají dva bonbónky: Autorský model hájovny z Veselého kopce začal vytvářet Aki a jak lze použít papírové modely při výuce předvedl pod názvem Papierový minisvet vasik1.

Zemanský vodní hrádek, Mpr, Pohansko

Ze staveb, které už se v našem přehledu objevily, ale stále nejsou hotovy, zmiňme Neumannovu vilu jiriho.k, betatest Kostela ve Stříbrnicích, paralelku Ukaž, kde bydlíš / kam jezdíš na chalupu a takřka hodinářskou práci media v paralelce Mochovský mlýn.

Stříbrnice, Ukaž, kde....., Mochovský mlýn

Poslední skupinou staveb jsou ty dokončené. Zatímco domek od Vojty. Č, který slepil JanO, zřícenina hradu od Tom.a.s.h.e i Gringo_Joea, dokončená Kaple sv. Václava ve Vlčí dua K+K i Bojnice, do níž se pustil jozkin, byly hotovy vcelku rychle, dvě nyní dokončené stavby jsme mohli sledovat krok po kroku skutečně dlouhou dobu. První z nich je dokončená série Mapy Prahy s 12 pohlednicemi Standy F., tou druhou další Knoxův malý velký hrad, jímž je Lichnice, která podobně jako zmíněné pohlednice Prahy vyšla z ruky Richarda Vyškovského. Posledním dokončeným modelem před uzávěrkou a výstavou v praze je opět Neumanova vila, tentokráte však v podání Tomáše B.

Zřícenina hradu, Bojnice, Lichnice, Neumannova vila

Abych nezapoměl na novinky ve stavbách ( a že jich bylo tento měsíc opravdu rekordě), tak jsou to modely od Milana Bartoše( Bartošánky) a opět 3 roztomilé Hejlovánky, které se dočkaly vydání ofsetem.Zmiňme například kostel v Českých Libchavách (M. Bartoš) a nebo Rotundu sv. Jiří na Řípu (O. Hejl)


Teď trochu z jiného soudku.
Bohužel musíme zmínit i jednu ne tak zcela hezkou záležitost, ale při vkládání fotek jsme si všimli, že používáte různých typů uložišť, či jen vložíte odkaz a tím se s reportu stává nudné nic neříkající vlákno, které potom musíme upravovat. Pokud to bude možné, prosíme, abyste používali stránky které "Grafik" vytvořil převážně pro toto forum. Usnadníte si tím práci a nám manipulaci. Návod jak vkládat fotky je tady Jsme přeci jen více modeláři než webmajstři a radši trávíme čas nad papíráky. Rádi bychom do našich/Vašich přehledů dostaly i právě vaše fotky v malém náhledu a to bohužel úložiště některých z Vás nedovedou.

Děkujeme za pochopení a tešíme u dalších zajímavých staveb a postupů.

A to je pro tentokrát skutečně vše. Načtenou u naší pravidelně nepravidelné rubriky se s Vámi těší Sandik a Vaši moderátoři Wink
_________________
Mám praguelsův syndrom Sad
Protože: Dobře slepený model, chce svůj čas....
...A jsem proti všemu, co je proti něčemu.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor


Založen: 24.1.2007
Příspěvky: 1164
Bydliště: středočesko

PříspěvekZaslal: 9.1.2010 22:37 so    Předmět: Citovat

Ahoj kamarádi Patlové a Patlalkyně.

Budu v řeči skromný, ale jistě jste si všimli, že v posledních dnech se tu stalo pár významných událostí. Kromně toho, že jsme zde přivítali jednoho staronového člena a sestříhali jsme několik starších vláken, snažíme se do celého DF "implantovat" některé standarty, aby již nedocházelo k nedorozumění tak často jako doposud. Doufáme, že nejen tyto změny nebudou pochopeny zle, ale povedou tak rozšíření spolupráce v celé papírovomodelářské komunitě u nás i v zahraničí nejen v této sekci.

Jako první důkaz tohoto zde máme nového člena Thomase Pleinera z něměcka, který zde jako prvotinu uvádí Pohansko u Břeclavy od MISTRA RV. Cituji co o něm naspal jeden náš vážený kolega:

Máme tu čest s významným člověkem z německé modelářské společnosti:
Arrow Provozuje toto velké modelářské diskusní fórum: www.kartonmodell-forum.org
Arrow Jeho konstrukčně modelářské aktivity najdete zde, viz pak odkaz VITA: www.mtp-studio.de
Thomas byl už několikrát v Praze a navštívil i výstavu Richard V., král papírový.


Komunikujte proto s naším novým členem jazykem, jaký uznáte za vhodný (standartně německy a anglicky) K této komunikaci je však potřeba, vždy přiložit překlad. Sami se Tomášem pokusíme zajistit překlad, aby všichni rozuměli o co jde a co nám Thomas chce sdělit.....


Arrow Jako další a důležitou záležitost si zde dovoluji oznámit a zároveň i přivítat nového kolegu moderátora Zvukaře, který má na starosti také "Dakarky".
Zvukař nám zde bude vypomáhat upravovat příspěvky či řešit případné žádosti. Je zde tedy dočasně a za výpomoc mu moc děkuji. Já i Tomáš máme teď složité a důležité období a navíc rozjetých pár velkých projektů, ktéré bych zdárně dovedl do cíle a tudíž ne všechen čas budu teď moci věnovat moderátorství ale spíše tichému patlání Smile .
Proto prosím přivítejte Zvukaře jak se patří a berte jej za rovnocenného kolegu Wink

Takže Vám všem přeji pevnou ruku a dobrý zrak a díky za to, že tu jste Smile

Patlu zdar!


Knox
_________________
Mám praguelsův syndrom Sad
Protože: Dobře slepený model, chce svůj čas....
...A jsem proti všemu, co je proti něčemu.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com