Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

.... fííííí /vítr/

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bernie
Administrátor

PříspěvekZaslal: 10.11.2009 22:24 út    Předmět: .... fííííí /vítr/ Citovat

Pro stavitele diorám zachycující hmatatelnější momenty než např: Někde na Ukrajině 1943 je tu detail pro nejefektnější okamžik.

Vítr Idea

Fiba lístečky propojené optickým vláknem s podložkou. Samozřejmě z vlákna musíte oškrábat barevný lak, pro který jsou tak oblíbené u formulkářů Wink

Je to velmi zábavná činnost pro tříbení citu grobiánů, protože vlákno ochotně praská, vždy kdy je to nejméně vhodné a všude, kde to nejméně čekáte....

Opravdu mi nikdo zprava nepřifukoval Rolling Eyes

....samozřejmě by se nyní mělo barvit a začít modelovat terén.

Je to takový nápad, který snad zkusí 2lidé a nikdo to nepoveze na výstavu, protože je to ještě lákavější než foukání na vrtulky letadel....

... ale proč se nepodělit?

PříspěvekZaslal: 11.11.2009 2:07 st    Předmět: Citovat

jedna z mala veci co me opravdu pobavila :] moc pekna a hlavne nevidana vec :]]]
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JoskaM

PříspěvekZaslal: 11.11.2009 7:40 st    Předmět: Citovat

už tě bernie pozoruju nějakou tu dobu...dokážeš překvapit...škoda že nejsem příznivcem diorámek, ale tohle, to je inspirující...kdysi jsem opto vlákno měl a jak píšeš, -praská opravdu výborně...(já vyoperoval jen tu laminátovou výztuhu...zbytek šel do koše, kdbych věděl co se s tím dá dělat, al bych to do zlaté krabičky pro strýčka příhodu...hned běžím za IT..
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.11.2009 9:26 st    Předmět: Citovat

O tomhle se dá s klidnym svědomim prohlásit, že je to úlet Exclamation Shocked Laughing
Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 11.11.2009 10:40 st    Předmět: Citovat

To je holt náš Bernie. Když zrovna nebahní, tak reziví. A když nereziví, tak poletuje Cool.

Připomnělo mi to plasťáky - a mohlo by to zafungovat i u papíru - využití dvou magnetů a kousku silonové niti. Magnety se dají do podstavce a do letounu stejnými póly k sobě (odpuzují se) a model pak "letí" nad podstavcem (nad modelovou krajinou) uchycen jen tím vláknem nebo více vlákny.
Musí se jen zabránit protočení modelu ("břichem" nahoru), jinak by ho magnet v podstavci brutálně přitáhl k zemi Smile.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 11.11.2009 16:41 st    Předmět: Citovat

Pěkné Berní, já jen poradím, pokud chcete sundat tu bužírku a nechcete to zdlouhavě škrábat, vemte pinzetu, do ní si dejte kabel a druhý konec kabliku zapalte. Bužírka shoří a zůstane jen to skleněný vlákno. Zakouření setřete nasliněným prstem. Už to mám delší dobu odzkoušeno. Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: