Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ultra

PříspěvekZaslal: 9.4.2009 20:00 čt    Předmět: Bn2t Freudenstein / Modelik / 1:25 Citovat

Názov: Bn2t Freudenstein
Výrobca: MODELIK Nr 10/08 ISS 1428-3840
mierka: 1:25

Písaný návod - 2 strany
Návodné kresby - 6 strán
Diely - 7 strán

Ide o nemecký parný rušen z roku 1904 - uzkokolajka
- objem nadrze na vodu 1200 litrov
- rychlost 40 km/h

Prinasam vam priebeh stavby a zopar komentarov

diely 1 az 8 tvoria kostru masinky

UPOZORNENIE na chybicku ktora je na diely 2. tento je o cca 1 mm vyssi ako by mal byt - nastastie uprava je jednoducha. Pokial nieje diel 2 prilepeny ku kostre staci prebytocny material odrezat. Pokial sa uz podarilo bocne diely prilepit k dielu 2 tak treba zobrat do ruky smirgel a trosku sa s tym pohrat.

nastastie je toto chyba ktora sa jednoducho odstrani - dufajme ze bude aj posledna

Poskladana zakladna kostra

Stavba motorovej casti

stavba kolies

maly postup pri vyrobe "rafikov" - kolies.

Vyrobu kolesa som trosku upravil - ako je na fotkach vidiet - "sirku kolesa som upravil vlozenim malych kuskov kartonu. Spravil som to preto aby sa lahsie lepilo vonkajsie a vnutorne oplastenie

Sablonu som trosku prisposobil a spravil som si jednoduchy pripravok na fixaciu "skruze a naboja kolesa". Postup montaze je vidiet na fotkach.
Po zlepeni vsetkych kolies bude nasledovat prebrusenie hran a retus

Pribudli nejake prevody - podlaha - listove pruziny

dokoncene vsetky prevody - predny a zadny naraznik - v podstate je cely podvozok hotovy a prechadzame na podlahu a kotol

Informacie pre buducich stavitelov - dolezite je spravne umiestnit podlahu na podvozok - ked je umiestnena presne tak vsetky diely sedia presne na svojom mieste.

Mozem uz teraz zhodnotit model ako presny a celkom dobre "postavitelny" aj ked prevody dokazali cloveka potrapit. Autor modelu "Jan Kołodziej" ma nastastie ani teraz nesklamal a okrem malickej chybicky na kostre (lahko odstranitelnej) som nenarazil na nic co by ma zasadne prekvapilo

Pre buducich stavitelov: V navode a v nakresoch chybaju hrubky niektorych drotenych casti - pouzil som drot 1,5mm - 1mm a 0,5 mm

Az na par drobnosti ktore tu boli spomenute stavba prebiehala v pohode a celkovom mozem model hodnotit 4,5 boda (s 5 stupovej skaly) Stavba sa mi pocitovo zdala o chlpok tazsia ako predchadzajuca stavba "Orenstein a Koppel". Je to pravdepodobne preto ze tento model o nieco mensi a ma komplikovanejsie prevody. Ale niesu tu ziadne zaludnosti a stavbu kazdemu vrelo odporucam

tvorba jednoduchych kolajnic + jednoduche uchytenie

Zaverecne foto

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vojta80

PříspěvekZaslal: 9.4.2009 21:38 čt    Předmět: Citovat

tak to musím smeknout, moc povedené. model mě fakt potěšil
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomas81

PříspěvekZaslal: 9.4.2009 21:43 čt    Předmět: Citovat

tak s umiestnením tohoto modelu do obývačky by súhlasila určite aj moja žena. Neviem sa na to vynadívať.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 9.4.2009 23:18 čt    Předmět: Citovat

Hezky postavená rušeň, a ještě lepší komiks ze stavby. Velmi názorné, návod doplňující, super. Tlesky tlesk.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: