Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

T2-71 / Modelik / 1:25

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
vojta80

PříspěvekZaslal: 8.4.2007 21:06 ne    Předmět: T2-71 / Modelik / 1:25 Citovat

Tak vás tu všechny zdravím,
po pročtení tohoto fóra jsem se, jako mnoho jiných zde, opět vrátil k modelaření. Pravda přestávek bylo spíš několik krátkých než jedna dlouhá. Protože mě mrzí malý počet železničních modelů, rozhodl jsem se sem přidat jeden, který jsem tento týden začal.
Kdyby se našel někdo, kdo tento model lepil, byl bych vděčný za jeho postřehy. Není to můj první polák, ale ten první nedopadl úplně podle mých představ a hlavně utpěl pád během stěhování Sad
Samozřejmě přikládám několik fotek ze stavby, která zatím probíhá víceméně v pohodě, malé nepřesnosti ale jsou na mé i autorově straně...

Nejdříve pohled na obsah vykrajovánky...

... tady slepená kostra...

...

...a tím jsem zatím zkončil

Tak mi prosím držte palce.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
grafik

PříspěvekZaslal: 10.4.2007 9:30 út    Předmět: Citovat

ahoj, jsem zvedav jak se s masinkou poperes, zatim lepis velmi ciste ... sleduju kazde foto ;)
chci TOTALKU v 1:32 od Spidy
galerie na papirove-modely.cz
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vojta80

PříspěvekZaslal: 17.4.2007 22:00 út    Předmět: druhé dějství Citovat

Díky za podporu, ale myslím, že už to není tak pěkný Sad

Nejdříve jsem pokračoval na lokomotivě:

A protože jsem začal lepit kola, tak jako odreagování jsem se pustil i do tendru:

Toto je zatím hotové na lokomotivě. Není mi jasná jedna věc Confused , moc nevím jak ji popsat. V místě první plošiny, na kterou potom přijde postavit kotel, nejsou díly 19 a 19a stejné, přičemž jeden je podlepen a druhý má být nalepen na rub toho prvního. Ještě nevím, jak to vyřeším, třeba časem stavba napoví, kde je zakopanej pes Very Happy

A druhý problém se objevil u tendru, ten už je jasně mou nešikovností Sad. Myslím, že je vše dost patrné z této fotky:

Tak jsem se to snažil takto opravit, přidat chlopeň (která by to možná částečně opravila) mě napadlo až pozdě, až po přilepení pláště:

No a tady je první kolo. Byla to asi největší piplačka, jakou jsem kdy lepil Very Happy, takže všechny plánovaný tanky nechávám na neurčito... Tam, kde vidíte tu rozmázlou červenou barvu, tam přijde ještě nalepit dílek, takže to nakonec snad nebude moc vidět Wink

A na posledním dnešním snímku vidíte, jak dopadl tendr po přilepení pláště Sad jestli to takhle půjde dál, tak nevím nevím. Vodovka to snad trochu zpraví.

To je zatím vše. Co dodat? Snad jen že jdu lepit Very Happy
vojta80

PříspěvekZaslal: 25.5.2007 17:33 pá    Předmět: Citovat

Dlouho jsem se neozýval, ale jsem tu s dokončením mašinky... Během další stavby došlo k několika malinkým nesnázím, na které se pokusím upozornit...

Tady jsem vršek komínu nalepil opačně, školácká chyba

slepení zaoblení zvonu podle vystřihovánky není možné a je potřeba ji trochu sestřihnout:

zde je vidět na obrázku, že držák nárazníku a spřáhla tendru ne zcela souhlasí s dílem, na který má být nalepeno, zde jsem na žádnou rozumnou nápravu nepřišel, není tam skoro vidět, nechal jsem to tak jak to vyšlo. Jo a délka nárazníku je dle šablon moc dlouhá, čehož jsem si bohužel všimnul až po zalepení do držáku, takže mi můstek mezi lokomotivou a tendrem nedoléhá tak jak by měl Sad

No a tady je konečný výsledek vedle drezíny Tatra z ABC od mistra;-)
Confused

Ještě mě čeká podložka, jednoho dne, až domyslím, jak na ni, proto zatím jen 99% Smile
DORIS

PříspěvekZaslal: 18.12.2007 0:10 út    Předmět: Citovat

Nádhera, mašinky se mi moc líbí. jako modely zatím žádnou nemám, ale docela mě to nahlodalo. Líbí se mi to. Moc pěkná práce!
vojta80

PříspěvekZaslal: 29.11.2008 21:10 so    Předmět: Citovat

Mezičas čekání na Dn2t Brigadelok jsem mj. vyplnil i tvořením podložky pro tuto vykopávku. Jedná se o mou první a moc se mi do toho nechtělo. Chtěl jsem si hlavně vyzkoušet. Netradičně jsem nevyužil služeb truhlářů, jako to děláte vy všichni. Podložka je z papíru a polystyrenu, samotné koleje z balzy. Zapomněl jsem udělat přichycení kolejnice k pražcům Embarassed , takže se k ní ještě možná vrátím.
Kamínky jsem si přivezl v létě z Jizerek, kde tím v zimě sypou cesty. Doufám, že příští rok tam zase najdu.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: