Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Praga V3S Pouštní bouře / PK Graphica / 1:32 - HOTOVO

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 21.4.2008 7:18 po    Předmět: Praga V3S Pouštní bouře / PK Graphica / 1:32 - HOTOVO Citovat

Tak jsem začal nový model. Po dlouhém zvažování a rozhodování jsem se rozhodl ponechat původní rám (kolikrát se na to budu koukat zespoda?), ale udělat interiér kabiny a nástavby.
No a tady je nějaké foto ze začátku...

Naposledy upravil zdenek-ch dne 28.1.2010 21:04 čt, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
jozkin
Moderátor

PříspěvekZaslal: 21.4.2008 9:44 po    Předmět: Citovat

Zo spodu to mozno pozerat nebudes, ale kolkokrat otvoris kapotu? Twisted Evil
Kazdopadne skvely zaciatok Wink Budem pozorne sledovat...

... normálne je vlastniť (viac) originál(ov)
Lepím preto, že ma to baví, tak ako ma to baví a to, čo sa mi páči.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czbrasi

PříspěvekZaslal: 21.4.2008 10:00 po    Předmět: Citovat

mě by zajímalo podle jakých podkladů budeš dělat interiér nástavby, jinak doporučuji na kola použít vzorek od TEA, vypadá super.
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 21.4.2008 10:22 po    Předmět: Citovat

Co se interiéru týče, něco už jsem vyštrachal... uvidíme uvidíme uvidíme... Smile
Asi to nebude nic velikého, zkusím to trošičku zjednodušit, ještě sám nevím, jestli mám udělat i otevírací dveře na nástavbě, či nikoli, ale asi se rozhodnu až podle toho, jak dopadne její interiér Smile

PS. Tady přináším další foto... Interiér kabiny už je na svém místě a stavba rámu započala...

Naposledy upravil zdenek-ch dne 28.1.2010 21:04 čt, celkově upraveno 1 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 23.4.2008 8:32 st    Předmět: Citovat

Stavba pokračuje, sice pomalu a pokračuje. Takže tady jsou další fotečky. Trošku jsem upravil kanystry, přidal jsem boční prolisy, no a rám dostal nápravy.

Naposledy upravil zdenek-ch dne 28.1.2010 21:05 čt, celkově upraveno 1 krát.
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 26.4.2008 8:06 so    Předmět: Další foto Citovat

Nástavba konečně hotova, už zbývají jen kola a nějaké drobnosti kolem. Kabinu chci udělat vyklápěcí, tak jak je to u skutečné Pragovky. Interiér nástavby je tvořen dle nejasné předlohy a dávky improvizace, ale myslím, že se celkem povedl. Autentické jsou především rozvodové elektroskříně.

Naposledy upravil zdenek-ch dne 28.1.2010 21:05 čt, celkově upraveno 1 krát.
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 26.4.2008 14:54 so    Předmět: Citovat

Pěkné... jen jsem se těšil, že v nástavbě fakt bude chemická laboratoř jako v originálu vystřihovánky (= pro mě srdeční záležitost, protože jsem u chemiků v Liberci v roce 1979/80 sloužil), ale tohle vypadá spíš jako PAD (= pojízdná autodílna) - v ní zas byl v těch dobách kromě běžného nářadí pro černé řemeslo taky "švajsaparát", hevery a jiné nezbytnosti.

Fakt je, že interiér ACHL (= automobilní chemické laboratoře) byl z modelářského hlediska dost fádní - skříňky a police podél všech stěn na podlaze i na stěnách mezi okny, v jednom stole výlevka, pod stropem nádrž na vodu a od ní do výlevky potrubí s kohoutkem, dvě skládací židle pro náčelníka a laboranta, vzadu kamínka na tuhá paliva, do nichž se přikládalo zvenku (ta asi v Perském zálivu nebyla? nevím, ale za mé vojenské služby to byla v zimě pro osádku asi nejdůležitější součást "achly") a to bylo tak všechno. Ten chemický vercajk a chemikálie byly uložené v těch skříňkách a policích.

Ale neber to jako kritiku - spíš mě zajímá, jestli by někde nebyly podklady o tom, jak interiéry různých vojenských nástaveb PV3S mohly vypadat. Taky mám tuhle vejtřasku od PKG schovanou ve skříni "na potom", a určitě nejsem sám.

zdraví
hank
Papergeorge

PříspěvekZaslal: 26.4.2008 15:57 so    Předmět: Citovat

Neco je na valka.cz a neco na 1rota.com, nebo tak nejak. Ted si ty adresy nevybavuju presne.
Maly OT to Hank, tahala ta vase Achla ( Very Happy ) za sebou standardne prives (a jaky) nebo pusobila jako samostatne vozidlo? Ja bych to potreboval vedet z nekolika duvodu, posli mi simte sz, at se tu muzeme venovat predevsim modelu... Wink

-normalni je tvorit nejen originaly-
(Protoze papir a internet snese vsechno... se zminuje Kronika Bristolnicka)
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
czbrasi

PříspěvekZaslal: 26.4.2008 21:29 so    Předmět: Citovat

Já jsem ten interier totiž dost shaněl, dílna je v pohodě, ale chemici...?
Tak jsem model prodal a mam klid...Smile
Lukáš

PříspěvekZaslal: 28.4.2008 8:17 po    Předmět: Citovat

Podle mě se škoda, že jsi nechal původní rám - když si s tím tak hraješ..
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zdenek-ch

PříspěvekZaslal: 30.4.2008 18:09 st    Předmět: Model hotov Citovat

Tady pár fotek dokončeného dílka

Více foteček na mých stránkách:
http://www.papmodely.wz.cz
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: