Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Diorama - Half Life

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
wedge

PříspěvekZaslal: 31.12.2007 17:26 po    Předmět: Diorama - Half Life Citovat

Přestože jsem zaneprázdněn momentálně vytvářením Lunar rovera 1:48 , chvilkama pracuju na něčem , co trošku splní muj sen projít se po základně Black Mesa Smile Je to dioramko z uvodní sceny.

Rozhodl jsem se podělit o pár svých "kroků" z toho důvodu , že mě to snad donutí dílo dokončit Laughing
Toto je "hrací plocha" Smile

Tady je textura přistávací plochy , Apache byl někde na netu ale nevybarvenej , snažij lsem se zachovat "half-Life" vzhled a transit system je taky freemodel. dioramko bude částečně otexturované , částečně posypané pískem a trávou Smile

Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 1.1.2008 12:59 út    Předmět: Citovat

no..kdyby se to povedlo vybrat korek s vhodnou strukturou Idea tak ty boky diorámy budou skoro k nerozeznání Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wedge

PříspěvekZaslal: 1.1.2008 17:17 út    Předmět: Citovat

No Tohle pro mě bude právě asi největší problem , mam 3možnosti
1. použít texturu z Half-Life (ta má ale malé rozlišení a bylo by to hodně monotonní)
2. nainstalovat Half-Life Source a doufat že tam bude textura ve větším rozlišení a detailnější Laughing )
3. Vytvořit vlastní

Nebo se taky rozhodnu jak to vytvořit jinak , ale zatím mě nic nenapadá a bojím se že korek je ...mno nevim , asi by to chtělo vyzkoušet Smile
kiwiisek

PříspěvekZaslal: 1.1.2008 20:21 út    Předmět: Citovat

korku bych se nebál..
dělaj různý tloušťky..od 2-5mm
a nemusí to bejt samonosný Wink můžeš to nalepit na nějakej základ..
mech1
Administrátor

PříspěvekZaslal: 2.1.2008 9:09 st    Předmět: Citovat

Tak tady tě budu velice bedlivě sledovat, protože Half-Life je stejná klasika, jako System Shock a já ji nedávno opět dohrál Smile

Ne že by mi hry typu reálnější než skutečnost nějak vadily, ale jednak už mě neba každej rok investovat do PC aspoň 15.000 Kč a držet krok a druhak mi prostě přijde, že i když je grafika mnohem míň detailní a 3D model daleko míň propracovaný, stejně tak jako AI protívníků, tak je to příběh a prostředí, co tě opravdu vtáhne ...
Vojta Č.
Moderátor

PříspěvekZaslal: 2.1.2008 12:22 st    Předmět: Citovat

To mi připomíná tuhle ptákovinu na téma Portal Laughing

http://tubbypaws.blogspot.com/2007/10/this-is-my-little-paper-tribute-to.html
wedge

PříspěvekZaslal: 2.1.2008 13:06 st    Předmět: Citovat

HL je klasa největší a ten původní mam radši než dvojku - momentálně ho hraju a přítelkyně si ho tak zalíbila (i když jen sedí a kouká) že se ráno vzbudí a řiká že chce dneska vidět Half-Life Very Happy Very Happy...Taky bych rád udělal nějake dioramko z Jedi knight ...Jinak ten Portal je na mě moc složitej Very Happy
DarkTower

PříspěvekZaslal: 6.1.2008 18:14 ne    Předmět: Citovat

Ono je tu este dalsia moznost na ten teren - spravit to podla systemy Milana Weinere (bol to navod na tvorbu krajiny pre Miniboxy) - urobit hruby zaklad z polystyrenu, na ten nakasirovat toaletny papier namoceny v riedenom herkulese (viacero vrstiev) a nasledne zatriet zakladnou ciernou a drybeushovat odtienmi hnedej, zltej, zelenej, sivej atd...

No a este dalsia moznost - pouzit Styrodur - co je obdoba polystyrenu, ale je hustejsi, nema take velke 'gulicky' v strukture a predava sa v roznych rozmeroch. Ja som z neho robil skalny podklad na PF'08 dioramu a bola to lahoda. Za 5 minut som mal zaklad, opracovanie skalpelom dalsich 15 minut a potom uz len zakladna farba a drybrush. Vysledok aj mna velmi milo prekvapil, nakolko som s tymto materialom robil prvykrat. Foto postupu ani dioramy zatial zverejnit nemozem, nakolko to bolo do sutaze, ktora este nebola vyhodnotena, ale hodne od spracovani styroduru sa da docitat (a hlavne pozriet) tu (v anglictine vacsinou styrodur volaju 'insulation foam'):
Zoznam clankov o terene
http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/terrain/

Medzi ruinami (konkretny clanok)
http://uk.games-workshop.com/theruinofarnor/arnor-terrain/6/

Fields Of The North (konkretny clanok)
http://uk.games-workshop.com/theruinofarnor/arnor-tables/1/

V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
wedge

PříspěvekZaslal: 6.1.2008 19:11 ne    Předmět: Citovat

Děkuji mnohokrát za vyčerpávající pomoc Smile určitě se tomu budu po roverovi věnovat , hodně mě zaujala ta technika , kterou si použil na sve diorama.
Take jsem se koukal na korek a na různé struktury a opravdu by to bylo velice věrné , jen ty barvy...ale to by se dalo udělat Smile
DarkTower

PříspěvekZaslal: 7.1.2008 15:07 po    Předmět: Citovat

Nemas zaco. Mimochodom - tie farby by boli najmensi problem. Drybrush by to vyriesil okamzite Very Happy Odskusane, overene.

V TIENI TEMNEJ VEŽE alebo Modelárov blog - články, návody, odkazy, free modely ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Diorámata a miniboxové krajiny / Diorama Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: