Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Minibox - zeleznice tzv. LOKOBOX

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
mahmuda

PříspěvekZaslal: 31.5.2007 21:35 čt    Předmět: Minibox - zeleznice tzv. LOKOBOX Citovat

Znate nekdo, stavel jste nekdo, proste, vite nekdo jake jsou modely LOKObox?
http://loko.goo.cz/menu-modely.htm
Fotky na strankach sice jsou, ale malicke, objednat se da jen cele cedo, pro to bych nejdrive chtel vedet, jestli uz je nekdo stavel, jeke jsou.
Dik za info.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlcacka

PříspěvekZaslal: 19.6.2007 13:47 út    Předmět: Citovat

Ahoj, některé jsem stavěla, pokud požádáš, pošlou ti zdarma "na ochutnávku" několik modelů na otestování, můžeš si vybrat jakékoliv, aspoň tak to fungovalo tak rok nazpátek, když jsem o ně projevila zájem já. Jsou to klasické krabičkové lokomotivy a vagonky ála pan Weiner a staví se stejně jako další vláčkové miniboxy, tedy dobře.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mahmuda

PříspěvekZaslal: 23.6.2007 19:38 so    Předmět: Citovat

Tak oni kapanek zmenili stranky a jsou tam mininahledy na skany. Na prohlidku to staci, tak jsem si jedno CeDo objednal. Az neco upatlam, dam obrazek.
Study

PříspěvekZaslal: 24.6.2007 21:55 ne    Předmět: Citovat

Vypadá to zajímavě. Co mají na stránkách je všechno co nabízejí?
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
mahmuda

PříspěvekZaslal: 24.6.2007 22:25 ne    Předmět: Asi ano. Citovat

No, asi ano, asi to bude vsechno. Proc by nabizeli neco, co neni na strankach? Zajimave to vypada, to ano, pro to jsem si o to CeDo napsal. Jinak ten pan, co tam ma mail, tak celkem vstricne kominikuje, tak se ho optej.
caska.vojta

PříspěvekZaslal: 5.8.2007 16:04 ne    Předmět: Re: lokobox Citovat

Já jsem si celé cd obědnal a líbila se mi většina lokomotiv ale nádraží s depy bych hodnotil opravdu 5 vubec se mi to nelibilo protože cesty nepřecházely do oblouku normálně ale najednou se silnice zlomila a to tvořilo zatáčku! navíc jsemk cd nedostal orig obal a tak jsem dostal deset korun slevu. cd mi došlo do tří dnů. a zde je futka lokomotivy s vagonkem z cd lokobox v mém modelu skalka s podskalím http://www.galerie.vystrihovanky.cz/albums/userpics/10248/Skalka-vlak.jpg
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 13.9.2007 22:59 čt    Předmět: lokoboxy 1:300 Citovat

K těm lokoboxům: Už mám taky CD, ještě jsem nezačal Sad ale souhlasím s tím, že jejich budovy (pokus o fotorealistické textury Laughing ) jsou naprosto příšerné, ta nádraží znám v reálu.
Což mě přivedlo na myšlenku: Embarassed
Mám doma metráky plánků železničních staveb a určitou zkušenost v miniaturní bitmapové grafice pro screensaver Traffic (koukněte sem: www.kalous.net).
Byl by zájem o drážní budovy 1:300 pro lokoboxy a/nebo miniboxy 1:300?
(Akorát mě nesmíte honit s termíny, mám toulavou práci...)
papetr

PříspěvekZaslal: 14.9.2007 13:50 pá    Předmět: Re: lokoboxy 1:300 Citovat

Určitě by zájem byl, a kdyby byly i ve větší velikosti 1:120 tak určitě ještě více.
Martin Happy

PříspěvekZaslal: 16.9.2007 20:04 ne    Předmět: Re: lokoboxy 1:300 Citovat

Zájem by určitě byl, pokud by bylo například hlavní nádraží v Plzni tak by to byla naprostá bomba

"Bez charakteru a slušného chování se nelišíme od opic, proto to vypadá, jak to vypadá"
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
stop_r

PříspěvekZaslal: 16.9.2007 21:17 ne    Předmět: Citovat

jasne že by bol záujem.. Smile

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
hank

Bydliště: přes víkend Doksy u Mácháče, v týdnu Litovel na Hané, občas celý svět :-)

PříspěvekZaslal: 16.9.2007 21:49 ne    Předmět: budovy k lokoboxům 1:300 Citovat

Rolling Eyes
takhle dobrej asi nejsem... navíc mám dokumentaci jen na něco...
Ale opravdu je zájem o tak velké budovy? Mám plánky staničních budov např. Ústí nad Orlicí nebo Suchdol nad Odrou - to je zatím maximum, do čeho bych se chtěl pustit - i s ohledem na čas.
NolthA

PříspěvekZaslal: 17.9.2007 8:16 po    Předmět: Citovat

No já myslím že pro začátek by stačili nějaké menší stavby, ono z některých menších se pák dá i z části vycházet, budovy měli často některé prvky společné.
a myslím že dost zájemcu má i problémy s místem takže něco menšího jistě potěší.
Daniel

PříspěvekZaslal: 17.9.2007 8:44 po    Předmět: Citovat

Přimlouval bych se za měřítko 1:120 - 1:150. Wink
hank

PříspěvekZaslal: 17.9.2007 9:50 po    Předmět: železniční budovy Citovat

Vážení,
zkoušel jsem už leccos, za svůj dlouhý a pohnutý život Wink jsem stavěl a boural už tři domácí kolejiště (2xTT, 1xN) a většinu budov jsem stavěl sám i z plastových kitů i z papíru. Bojím se, že pro dosažení rozumné modelovosti v TT a víceméně i N se papír hodí jen na menší stavby a ani v tom případě jsem při použití vystřihovánek nedosáhl uspokojivých výsledků. Většinou jsou "placaté". Tenkrát jsem ale ještě nevěděl, co jsou fototextury, na netu se dnes vyskytují i v těchto velikostech. Na soutěžích žel. modelářů by to ale neprošlo tak jako tak. Radši jsem bastlil z knihařských lepenek a skládačkových kartónů, tj. v tloušťkách 0,5 - 2 mm, podle toho, o co šlo. Tady někdo předváděl dioráma Javorník ve Slezsku 1938 - to je asi můj oblíbený způsob staveb do kolejiště.

Přesto pro uvedené velikosti lze rozumné vystřihovánky vymyslet, ale pro mě, protože taky musím vydělávat na chleba, by to bylo životní dílo. Bohužel dostupná díla Mistra RV jsou sice asi příkladem technické dokonalosti, ale s modelovou věrností, chcete-li stavět typická česká a slovenská nádraží, jsou většinou na štíru.

Pokud jde o menší velikosti (vláčkařská Z 1:220, "lokoboxácká" 1:300), nevidím problém. Hluboce se nad tím zamyslím, to modulové provedení není špatný nápad, rakousko-uherské "normálie" skutečných staveb jsou přesně v tomto duchu a mám jich doma asi metrák Smile

Mějte se mnou trpělivost, musím se především starat o své zákazníky. Ale určitě něco vymyslím.

zdraví
hank
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: