Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Fortschritt E512 / J. Bouška / 1:32

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
cibusp

PříspěvekZaslal: 19.7.2009 21:37 ne    Předmět: Fortschritt E512 / J. Bouška / 1:32 Citovat

Tak jsem se pustil do tohohle krasavce (nebo krasavice? Laughing ) Předlohu ani model samotný netřeba představovat, o to už se tu postarali jiní.. Stavbu jsem započal podle návodu, sestavením spodních bočnic, s vlepením ventilátoru. Ten ač vše krásně do sebe pasuje, je oproti vzdálenosti bočnic o cca 2 mm užší, takže jsem si vypomohl kouskem papíru.. nalepení hlavní plošiny bez problémů, "Bunkr" na obilí se staví celkem sám, hlavně nezapomenout vlepit folii do výřezů ve vrchní části dílu č. 2.. já ji tam nenalepil, tak jsem měl piplání navíc ji oříznout přesně a vsadit do výřezu.. motor je trošku bádání, co kam.. ale nechá se to, potíž nastane až s umístěním na plošinu, vyznačené místo je o cca 4-5 mm posunuté dopředu oproti skutečnosti.. ale motor by se měl krásně vejít, podle mého zkoumání.. a protože jsem se zatím dál ve stavbě nedostal, tak tady je pár fotek..

Naposledy upravil cibusp dne 6.10.2009 20:59 út, celkově upraveno 2 krát.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
cibusp

PříspěvekZaslal: 26.7.2009 10:24 ne    Předmět: Citovat

Tak protože prší, a nedá se sekat, tak pokračuju pomalu s mým vlastním kombajnem Laughing Laughing motor zastavěn plechama (díly č. 5 a 6), které jak již v jiném vlákně podotknul medium se musí zkrátit o cca 2-3 mm, aby nepřesahovaly obrys základny. zároveň se musí zkrátit chladičová stěna (84) která po přilepení na správné místo neodpovídá umistěním chladiče, a při posunutí taktéž přesahuje o 2-3 mm.. naštěstí nejsou takové drobnosti v celku moc vidět.. zadní část (č. 8 ) se tváří také o asi 1mm delší, než základna, ale tady je to možná spíše moje chyba, protože mi vyšla na jedné straně o 2 mm víc vysunutá. pár fotek:

další na pořadu bude dostrojení motoru, a když cbudu hodně rychlej, tak snad nakousnu i vybavení kabiny Very Happy
cibusp

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 15:39 so    Předmět: Citovat

Tak opravdu po malých kouscích se mi daří stavět.. Smile motor a jeho kapotování dokončen, z větší části už mám hotovou i plošinu obsluhy kombajnu.. největším problémem je opravdu vměstnat motor s veškerým příslušenstvím do vymezeného prostoru, ale pokud si člověk opravdu hodně pohraje, a některé věci třeba na 20x dopasovává, tak se to dá.. ;-)jinak na plošině kombajnéra jsem zatím na žádný problém nenarazil, jenom svojí nešikovností se mi povedlo "ucmrndnout" vteřinové lepidlo při zalepování pák, tak je kresba panelu poněkud rozmazaná.. jinak omlouvám se za kvalitu fotek, ale z nouze jsem fotil starým foťákem, než bude nový z opravy doma Sad
A dost keců, malá ochutnávka:

mazdra

PříspěvekZaslal: 5.9.2009 15:46 so    Předmět: e512 Citovat

pekny Laughing
cibusp

PříspěvekZaslal: 20.9.2009 19:12 ne    Předmět: Citovat

Opět malilinkatý pokrok.. dokončena plošinka obsluhy, a pokračuje se podvozkem..jen mě mrzí, že se mi nepovedlo opět odchytit vteřinové lepidlo, které je na fotkách vidět.. Crying or Very sad

toť opět na chvilku vše..
majo

PříspěvekZaslal: 21.9.2009 18:24 po    Předmět: Citovat

Nazdar, tak vyzerá to celkom fajn, ja som si tento model tiež kúpil a čaká na zlepenie Smile teraz zatiaľ robím Fortschritt E512 len v menšom prevedení, taká príprava Laughing aa potom niekedy sa pustím do tohto krásneho modelu a v tvojom prevedení to máš zatiaľ super, len tak ďalej - budem držať päste v dalšom pokračovaní Wink
cibusp

PříspěvekZaslal: 25.10.2009 11:16 ne    Předmět: Citovat

po malé odmlce zase kousek sestaven, kombajn už se pohybuje po svých.. Laughing jen koukám že ještě budu muset hodně doladit retuš... Embarassed jinak malý postřeh, nevím jestli je to mou (ne)šikovností ,ale pláště předních kol jsou o krapet větší, než boky, takže doporučuju je o drobíček zkrátit..jinak na kolečkách a ostatních dodaných součástech všechno sedělo jak má.. Wink

Prosím omluvte pozadí, ale nový foťák se stále ještě reklamuje, a tenhle starý prostě detaily nezvládá.. Sad
majo

PříspěvekZaslal: 3.7.2010 9:47 so    Předmět: Citovat

Zatiaľ to vyzerá super... už len to nejak dokončiť... tiež chcem teraz niekedy začať lepiť tento Fortschritt... držím palce nech sa darí aj ďalej... Smile
cibusp

PříspěvekZaslal: 14.8.2012 12:08 út    Předmět: Citovat

Tak po hoooodně dlouhé odmlce jsem se vrátil, jelikož mám na 7 týdnů od lékaře zákaz do práce, a nevěděl jsem co bych, oprášil jsem tenhle modýlek, a pomaliču ho dokončuji.. zatím přibyly jen pístnice na zvedání lišty, a torzo lišty... Vzhledem k tomu, kolik mám času, a že mě to opět chytlo, myslím si že tentokrát už model dokončím, a to možná i celkem rychle Laughing tady pár foto..

Standa F.
Administrátor

PříspěvekZaslal: 14.8.2012 20:50 út    Předmět: Citovat

Zde již nepokračuj, toto DF není funkční a je opuštěné - registruj se znovu na novém DF zde:
http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/index.php
cibusp

PříspěvekZaslal: 15.8.2012 10:59 st    Předmět: Citovat

Aha, díky za tip... Laughing halt 2 roky jsou 2 roky.. Embarassed
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Velká dopravní technika / Heavy vehicles, trucks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Strana 1 z 1

Přejdi na: