Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Šikmá věž v Pise / ABC / Richard Vyškovský / 1:150
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aki

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 16:46 pá    Předmět: Citovat

ta finta se zábradlím je super, vypadá to jako vysmažený laserem, fakt výbornej nápad Smile nebylo by asi od věci napustit to vteřiňákem a potom přetřít barvou, bude to mnohem míň náchylný na poškození...

některý ženský jsou strašně dětinský... nedávno mi jedna vlezla do koupelny a potopila všechny moje lodičky...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Knox
Moderátor

PříspěvekZaslal: 9.9.2011 20:33 pá    Předmět: Citovat

Aki se po čtrnácti dnech probudil Very Happy
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
vijaczek

PříspěvekZaslal: 18.9.2011 15:03 ne    Předmět: Citovat

Nádhera ! Já ještě pořád nezačal, ale už už na to snad přijde Very Happy Těším se na dokončení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jardik

PříspěvekZaslal: 25.12.2011 22:34 ne    Předmět: Citovat

Pěkný Vánoční večer všem... Wink

Po další dlouhé odmlce jsem se dnes rozhodl využít poklidné atmosféry a volného času a podívat se na věž...Nejprve jsem se tedy na cestu posílil řízečkem a salátem a mohl jsem vyrazit vzhůru Very Happy Wink

Jelikož mi jak se zdá Ježíšek nadělil i spoustu tvořivé nálady, podařilo se mi dnes na věž osadit zábradlí, které od srpna čekalo na tento okamžik...tak málo stačilo a tak dlouho to trvalo...ach jo Confused

Takže tady náhled na to jak to dopadlo...před instalací jsem zábradlí různými kulatými předměty nejprve napřemlouval do patřičného tvaru, spojil a po té velmi opatrně, postupně kolem dokola nalepil na vyznačenou kružnici. Zábradlí sedlo naprosto perfektně jak mělo, takže až vše pěkně proschne tak ještě místy doladím tvar a dohoním nějakou tu geometrii a bude to OK Wink

A zatím co na vrcholu zasychají Herkulesové sváry, vrhnul jsem se také na dotváření okolí...takže jsem usadil terén do rámečku a pustil se do betonování, aby se dalo kolem věže chodit Wink

Takže zde připravené ,,betonové,, plochy a detail obrubníčku Wink

Momentálně čekám až proschne podložka s rámečkem, abych na ní mohl začít osazovat části terénu. Dnes se tedy půjdu věnovat ještě nějakým drobnostem a dodělávkám a pomalu se budu připravovat na velké finále Wink Takže brzy na shledanou Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stop_r

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 1:26 po    Předmět: Citovat

Je to senzacne.. fakt nadhera...

Človek je hodný slova umelec keď ho začnú vykrádať, napodobňovať a kopírovať.
Jardik

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 19:45 po    Předmět: Citovat

stop_r Arrow Díky Wink

Když mi to včera začalo tak pěkně jít, byla by škoda přestat...podložka přez noc dostatečně proschla a zatím co jsem popíjel ranní čaj a zobal cukroví, vyrostla mi na nevybetonovaných plochách tráva... Smile

Manžetu jsem do podložky přichytil za pomoci oboustranné lepící pásky. Bylo to pohodlnější a nemusel jsem se bát že mi přebytečné lepidlo vyteče někam kam by nemělo... Wink

Podložku jsem teď na chvíli odložil a věnoval se posledním dronostem v podobě malých schůdků a ještě jednoho, naštěstí už posledního zábradlí, které jsem si připravil ze zbytků abych jej mohl osadit kolem okopu věže, aby do té jámy někdo nespadl Smile

A nastala ta dlouho očekávaná chvíle, kdy jsem mohl věž usadit do podložky...Ještě před tím však bylo potřeba zkontrolovat všechny sloupky, hlavice a popřípadě doladit jejich polohu aby vše pěkně sedělo... Wink

Po usazení jsem věž zalepil do manžety a po proschnutí pokračoval osazováním posledních detailů...Takže zde jsou schůdky a jedno bonusové zábradlíčko... Wink

Vše je tedy na místě a mne čekala ta úplně poslední práce na celé stavbě...slavnostní vztyčení vlajky města Pisy...Ale tu bylo potřeba ještě před tím vyrobit Smile

Místo v návodu zmíněného špendlíku jsem si žerď praporu vybrousil z dřevěného párátka a obarvil na černo...Po té jsem do praporu pustil naohýbáním trochu toho větru a umístil jej na vrchol věže Wink

Tím je stavba mé Šikmé věže v Pise u konce...Trvalo mi to sice mnohem déle než by bylo třeba a i než bych si přál, ale o čas nejde...hlavní je výsledek..a když se teď dívám na dokončený model tak musím říci, že to za tu námahu a spoustu času rozhodně stálo a i když někdy vše nešlo úplně hladce, tak výsledek je opravdu nádherný...ale po druhé bych to stavět nechtěl Smile Wink

Závěrem bych ještě chtěl poděkovat všem, co stavbu sledovali a drželi mi palce... Wink

S fotkami hotové věže nashledanou příště, nejspíš až na novém fóru Wink
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 27.12.2011 15:13 út    Předmět: Citovat

Gratulace k dokončení, stavbu jsem sledoval od začátku a bylo to oku lahodící. Wink Osobně si myslím, že je to nejkrásnější model "domečku" který byl kdy vydán.
depropex

PříspěvekZaslal: 7.1.2012 3:38 so    Předmět: Citovat

Skláňam sa až k zemi. Čistá, dokonalá práca, naozaj som chcel byť kritický ale do *** automatická cenzura slov ***, ty tam nikde nemáš ani chybičku Shocked

Obdivujem tvoju čistotu práce a presnosť lepenia. Geometricky ti to vyšlo skutočne famózne. Tisíc palcov hore !
Jardik

PříspěvekZaslal: 31.1.2012 18:37 út    Předmět: Citovat

Chtěl bych ještě jednou poděkovat všem co stavbu sledovali, drželi mi palce a hlavně taky těm kteří sem napsali nějakou tu radu či pochvalu, vždy to pomohlo nebo dodalo chuť k další práci, takže ještě jednou děkuji... Wink

Celá stavba je přesunuta a vlákno bude dokončeno zde: http://www.papirovemodelarstvi.cz/phpBB3/viewtopic.php?f=50&t=303&p=2241#p2241
vijaczek

PříspěvekZaslal: 9.2.2012 11:11 čt    Předmět: Citovat

Úžasný, gratuluji a taktéž se skláním protože takovejhle "mástr pís" se jen tak nevidí Smile)
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Architektura / Architecture Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

Přejdi na: