Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Jupiter / Modelik / 1:25
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Martinus

PříspěvekZaslal: 9.11.2011 13:41 st    Předmět: Citovat

Dokončil jsem další etapu stavby modelu nalepením blatníků na rám. Barvičkama to začíná připomínat cirkusový vozeň Very Happy

Teď by měla následovat etapa "kotel", ale ten už je prakticky hotový. Zbývá dokompletovat popelník:

a kulatý znak "60" na čele dýmnice. Pak můžu kotel přilípnout napevno - hned to bude zase o něco veselejší Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 14.11.2011 20:49 po    Předmět: Citovat

Pokračoval jsem slepením "popelníku", použil jsem síť proti hmyzu (díky tímto JosefoviK za poskytnutí zbytku sítě z rekonstrukce baráku Very Happy )

Z technických důvodů jsem se rozhodl ještě před nalepením kotle na rám udělat komín. Zde v rozpracovaném stavu:

Zkouška napasování komínu a hotový znak "60" na dýmnici:

Čas stavby: 300 hodin Wink
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Martinus

PříspěvekZaslal: 22.11.2011 13:40 út    Předmět: Citovat

Teď jsem na to týden nešáhnul, nedostatek času Rolling Eyes
Pokračuju v sestavování komínu - na nýtování se vyloženě netěším Embarassed
Martinus

PříspěvekZaslal: 24.11.2011 13:48 čt    Předmět: Citovat

Důvod, proč jsem sestavil komín před nalepením kotle na rám je vidět zde:

Podpěra 68 se musí nalepit na rám ještě před osazením kotle, ale zároveň má uvnitř označený střed pro vyříznutí horního dílu komínu. Nakonec jsem ale zjistil, že ten díl 69k je možno vyříznout "tak jak je" - nikam se nepasuje.

Právě při vyřezávání toho dílu 69k se mi stala menší nehoda - sklouzlo mi kružítko a udělalo rýhu asi po polovině obvodu dílu Embarassed Je to vidět hlavně pod světlem - ani tento model nebude bez chyby Wink
Síť do komínu jsem se nakonec rozhodl rozporcovat - najednou to moc nešlo, celé se to vlnilo, křížilo atd.

No a když už jsem vyřízl ten kruhový díl, mohl jsem zpracovat i tu podpěru kotle:
Sorrow

PříspěvekZaslal: 24.11.2011 14:13 čt    Předmět: Citovat

Jako vždy to vypadá přepychově. Bude to nádhera. Mám ho doma taky v placatý podobě.

Kdyby volby cokoliv měnily, byly by už dávno zakázané ...
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brzdic
Moderátor

PříspěvekZaslal: 24.11.2011 17:03 čt    Předmět: Citovat

Už aby jsi na to připlácl ten kotel, zatím je to takový pohublí, kde nic, tu nic. Laughing
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Martinus

PříspěvekZaslal: 5.12.2011 13:33 po    Předmět: Citovat

Díky za reakce - a odteď už je po hubenosti Wink

Dost drsným způsobem mě zdrželo nýtování komínu (a pak taky manželka Very Happy ), ale je to za mnou. Jako celek se to už docela blbě fotí. Zde už je samotný kotel přilepený napevno, stojan kotle a téměř hotový komín zatím nasucho. U stojanu se mi zdá, že ač jsem to zkoušel, tak mi přeci jen (po napasování na kotel) trochu nadzvedává předek kabiny. Bohužel se to nasucho hrozně blbě měří, tak to ještě musím nějak ozkoušet:

Martinus

PříspěvekZaslal: 16.1.2012 13:21 po    Předmět: Citovat

Po zhruba 40 dnech se vracím k tomuto modelu. Potřeboval jsem nutně pauzu...

Dokončil jsem tedy od minule rozdělaný komín:

a začal jsem zpracovávat "cow catcher"
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Železnice / Railways Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strana 6 z 6

Přejdi na: