Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

TK-208 / Adore Model / 1:200
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kaktusák

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 8:01 út    Předmět: Citovat

Prosím tě čím kituješ ? Mě broušení ještě čeká a přemýšlím čím vyplnit mezery , mezi polišem .
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
aro0

PříspěvekZaslal: 15.3.2011 10:49 út    Předmět: Citovat

prva vrstva je obycajny viacucelovy tmel na vyplnanie malych skar, druha je modelarsky tmel. Mam v zasobe aj viacucelovy na tmelenie sirsich skar ale zatial som ho nepouzil.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
aro0

PříspěvekZaslal: 20.4.2011 21:31 st    Předmět: Citovat

Zdravim,

po dlhsej odmlke mam zopar dokoncenych veci, prvou su kryty lodnych skrutiek:

povodny kryt z vystrihovacky (prilis tenky) som orysoval a vyrezal z kartonu ale kedze prvy pokus bol prilis velky a druhy zas maly pouzil som ich ako sablony (kedze kryty spravnych rozmerov som naimpregnoval dvomi vrstvami lepidla a vlozil do tychto 'foriem' aby sa pri schnuti nezdeformovali:

druhy detail je zaklad velitelskej veze, zakladna je vyplnena plnym kartonom a spodna cast veze balzou:

no a trup dostal prvu vrstvu obsivky; diely z vystrihovacky som ofotil na klasicky copy papier 80g/m2 aby prva vrstva nebola prilis hruba (kedze bude nasledovat druha a chcel som sa vyhnut prilis zdeformovanmu vzhladu). Prvy kus odzadu som lepil Herkulesom ale to bolo prilis vela vody na prilis tenky papier, vysledok nebol najuspokojivejsi. Takze na dalsie diely som pouzil lepidlovu 'tycinku', na to sa uz dalo pozerat. Po nalepeni nasledovali dva nastreky laku, prebrusit jemnym brusnym papierom. Doladenie nerovnosti a kriviek tmelom a lepidlom a nakonie posledna vrstva laku. Tu je vysledok:

K tej poslednej fotke - musim povedat ze vostinova vypln mi robi radost, je pevna a odolna aj pri hrubsom zaobchadzani (obcas sa mi pri bruseni podarilo poriadne tresknut dlhym trupom o nejaku prekazku no preliaciny su v norme). Takisto objemove zmeny vyplne v suvislosti so zmenami vlhkosti a teploty su rovnake ako u zvyska konstrukcie, takze zatial ziadne praskliny, ohybanie trupu a pod.

Tymto sa zavrsila prva etapa vystavby, nasleduje druha kde si uz budem musiet pri detailoch pomoct AutoCAD-om.

No a nakoniec - pol roka som zhanal vhodnu priehladnu krabicu ale smola a kedze model odteraz potrebuje ochranu pred prachom tak som si jednu vyrobil na kolene Smile

Zatial ahoj
aro0

PříspěvekZaslal: 16.11.2011 21:46 st    Předmět: Citovat

Po dlhom case mam maly posun vpred. Velitelska veza ja prvym z detailov ktore potrebuju dotvorit. Takze najpr som potreboval zohnat nejake podklady. Vykresov akuly je ako safranua navyse neodpovedaju jeden druhemu tak som ich musel nejako skombinovat a pomoct si fotkami ktorych je nastastie dost. Dal som to dohromady v A-cade a vyslo z toho toto:

nasledovalo podlepenie a zostavenie kostry veze:

zhotovil som aj schodisko veduce z platformy do prednej casti veze:

nasledovalo nafarbenie a prilepenie horneho dielu veze, vybrusenie:

Stoziare elektroniky som vyrobil z tuh do pentelky rozlicnych priemerov na ktore som navinul hlinikovu foliu:

ktore po nalepeni do veze vypadaju takto:

Dalsou pracou bude oplastenie veze. Uvidim ako vyjde rozlozenie priestoroveho predneho dielu s otvormi pre okna. O tom nabuduce.
aro0

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 23:20 po    Předmět: Citovat

zdravim kolegovia, vianoce znamenaju okrem ineho aj par dni volna takze som dokoncil obsivku veze a nainstaloval okna. Vypary zo sekundoveho lepidla mi zarosili folie co ma velmi nepotesilo ale mozem sa utesit predstavou ze mam nasimulovanu kondenzaciu pary na oknach Smile :

Dalsim detailom su predne kormidla, najprv som zhotovil a do trupu zapracoval puzdra:

samotne kormidla som vyrobil z kartonu a balzy, zatial bez finalneho nateru:

Nasledovat budu pomocne manevrovacie 'thrustery'. Zatial ahoj.
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Lodě / Ships Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2
Strana 2 z 2

Přejdi na: