Obsah fóra Papírové modelářství CZ Obsah fóra Papírové modelářství CZ
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samohybná houfnice 2S1 / Quest / 1:25 Hotovo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jezdec

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 15:18 pá    Předmět: Citovat

No dnes se asi zapřísáhlím papírákům nezavděčím. Dělal jsem dělo. Nejdřív z originál papíru vystřihovánky - vyšla s toho pokrčená hrůza. Vytiskl jsem díly na jiný papír - už to bylo lepší, ale stále by to potřebovalo tmelit a brousit. Nakonec jsem si dělo vytočil na soustruhu z hliníkové tyčky a udělal jsem i polotovar úsťové brzdy. Celé mi to zabralo cca 2 hodinky práce a tolik mi trvalo i jedno papírové pokroucené dělo.

Hoď kamenem, kdo děláš vše z papíru Very Happy Modelaření má být zábava a ne vztekání nad pokrouceným papírem.

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
sarmen

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 15:53 pá    Předmět: Citovat

to je v pořádku, alespon to bude vypadat dobře... Wink
jen jestli celý model nebude kvůli kanonu padat na hubu
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukáš

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 16:38 pá    Předmět: Citovat

S ohledem na umístění věže by celý model přepadat neměl, spíš to bude chtít pořešit nějakou aretaci náměru hlavně.

Teď mne napadá, možná že by na tom udělátku šlo stočit díly papírové Wink
Jezdec

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 18:21 pá    Předmět: Citovat

Celá houfnice přepadávat nebude a podepření děla je vyřešeno viz. obrázek.
Houfnici dělám v převozní pozici i když jsem přemýšlel o diorámku v palpostu se zvedlnutým dělem, ale i tak by se nic nestalo, protože podvozek je dost těžký a dělo je lehké.

Trochu jiný model
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
fox

PříspěvekZaslal: 25.9.2009 19:57 pá    Předmět: Citovat

Jj. Pěkné řešení a hlaven vypadá že se zdařila. Tyto věci sem viděl někde u sousedů z polska na netu. No, chtěli za to docela hodně penízků. Větší radost udělá pocit z dobře vykonané práce při pohledu na svou hlaveň... (sakra, já si ten soustru domů prostě musím pořídit)

Na stole: Bumar Labedy Dut 0502
Hotovo: Tatra 815 VD 13350 6x6.1

Pod stolem: Nohy. Wink
Jezdec

PříspěvekZaslal: 27.9.2009 14:16 ne    Předmět: Citovat

Něco málo pokračování.
Dodělal jsem úsťovou brzdu a slepil dělo dohromady. Originál brzda je odlitek, tak nerovnosti od lepidla nejsou na škodu. Přikládám i fotku s pravítkem pro porovnání velikosti a rozehnání obav o váhu.

Dál jsem si hrál s popisem a označením na věži. Věž je nalakovaná a i dělo a vše slepené dohromady. Nápis jsem udělal v PC, vytisk na obyčejný papír, vyřezal skalpelem a natupoval bílou temperou.

Dále jsem udělal patinu, nasadil věž a nalepil kolečka.

Ještě zbývá nějaká drobnost a "jen" pásy.

Trochu jiný model
Roman V.

PříspěvekZaslal: 27.9.2009 14:39 ne    Předmět: Citovat

Ta barva budiž, ale ten výsostný znak na pravé straně věže, to je hrůza. Shocked Shocked Shocked
Doufám, že to předěláš, jinak máš u mě body za trpělivost a za to, že jsi se nebál do toho modelu jít a dokončit... Exclamation
Gratuluji.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jezdec

PříspěvekZaslal: 7.3.2010 10:41 ne    Předmět: Citovat

Trošku toto vlákno vytáhnu nahoru, aby bylo vidět, že stavba neupadla v zapomnění. Na upozornění Romana jsem upravil znak, teď snad správně. Dále jsem neustále pracoval, spíš vymýšlel, jak udělat co nejjednodušeji pásy. Nejdříve jsem vyřezával jednotlivé články a lepil. Po třech kusech Laughing jsem usoudil, že to nebude to pravé ořechové. Sedl jsem k PC a nakreslil článek, ten po domluvě a následném vzorovém vypálení od TEA pokusně slepil. To už bylo lepší, nemusel jsem nic pižlat, ale cena se mi zdála dost vysoká (nic proti TEOvi). Pak jsem chtěl udělat pásy v celku, jenže po slepení a následných nucených úpravách by pracnost vyšla nastejno s lepením jednotlivých článků. Už jsem z toho byl dost otrávený a myslel, že houfnice zůstane na dlouhou dobu ve stavu rozpracovanosti. Ale náhodou - velkou - jsem si pročítal Numiho sběrku a na co jsem nenarazil. Na lejzrové pásy a podle obrázku pěkně udělané, no neváhal jsem ani minutu a přihlásil se s objednávkou.

Z toho pro mně plyne ponaučení - příště udělat pásy hned na začátku

pásy

opravený znak

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 19.12.2011 17:53 po    Předmět: Citovat

Pomálu zdělávám resty. Pustil jsem se do pásů.

Snad bude dokončení do konce roku.

Trochu jiný model
Raven

PříspěvekZaslal: 21.12.2011 12:37 st    Předmět: Citovat

Krásný model...Gvozdika je moje srdeční záležitost...krásně zrestaurovanou ji mají ve VM Králíky - můžu přiložit foto k porovnání barevnosti - budu sledovat...

Hotovo :
Admiral Graf Spee - GPM
SdKfz. 250/3 Greif - GPM
German Flak 20mm - ABC
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Mikuláš

PříspěvekZaslal: 22.12.2011 22:35 čt    Předmět: Citovat

Co se týče výsostného znaku na věži, asi by byl nejlepší nějaký obtisk pro plastikové modely, ale nejsem si jistý, jestli se najde v příhodné velikosti.
marchal1

PříspěvekZaslal: 22.12.2011 22:39 čt    Předmět: Citovat

Mikuláš-najde.Na tuhle velikost jsou ideální obtisky z letadel.Je pravda,že se nehodí všechny,ale dá se vybrat
Jezdec

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 17:30 po    Předmět: Citovat

Dodělávám pásy.

Trochu jiný model
Jezdec

PříspěvekZaslal: 26.12.2011 17:32 po    Předmět: Citovat

No a hotový model.

Více fotek v mé galerii

Trochu jiný model
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Papírové modelářství CZ -> Pásová technika / Tracked vehicles, tanks Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Přejdi na: